שם המשחק

איך להנות מהעבודה

אם לא הייתי משחק כל היום בעבודה, הייתי קרוב לקפיצה מהחלון

יוני סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוני סער

כשאני קם בבוקר לעבודה אני קם לשחק. אחרת לא הייתי קם. אני עובד 12 שעות בממוצע ביום, ובלילה מקדיש עוד שעה למיילים ושעה להתעדכנות מקצועית ברשת. הלכו 14 שעות. אני ישן שש שעות, וכך נותרו לי ארבע לכל היתר, כלומר ילדים, אישה, תחביבים, חברים, ספורט (שאני לא ממש עושה) ואני עצמי. אם לא הייתי משחק כל היום בעבודה, הייתי קרוב לקפיצה מהחלון.

איך ליהנות מהעבודה. איור: מאיה שלייפר

זה לא חדש שהעבודה הפכה לחלק מרכזי בדרך שבה אנו מגדירים את עצמנו. במהלך יום עבודה אנחנו נעלבים, נפגעים, מקנאים, ולפעמים גם מרגישים שניצחנו. אם לא נבין שהמשרד הוא חצר המשחקים של הילדים הגדולים, אנחנו אבודים. אם לא נתנהג, נפעל, נחווה, נצחק ונרגיש - בדיוק אותם רגשות שחשנו כילדים בגן השעשועים - נהפוך למרירים, מתוסכלים ובלתי נסבלים.

יוני סער הוא הבעלים של קבוצת פרומרקט

יוני סער, קבוצת פרומרקטצילום: וקנין עופר

אני מקנא באמנים שעבודתם היא יצירתם, בעיתונאים שקמים בבוקר חדורי תחושת שליחות ובשפים שאוהבים לבשל. הם באים מאהבה, אבל לא כולנו יכולים לעבוד בעולמות שבהם האני האמיתי שלנו בא לידי ביטוי. מה הפתרון? מחקרים מתחום הפסיכולוגיה החיובית ותורת האושר יאמרו שהוא נעוץ בדרך שלנו להסתכל על הדברים ולא במציאות עצמה, בגישה שלנו לדברים וביכולת שלנו להרכיב משקפיים עם עדשות אחרות.

כזה אני. בעיני, בעולם הלונה פארק של העבודה החיים הרבה יותר מתגמלים. יש שם כסף אמיתי ולא כסף מונופול, מטיילים בחו”ל במסווה של נסיעות עסקים, ואוכלים עם חברים ארוחות שקוראים להן “ארוחות עסקיות”. לכן, בכל בוקר זכרו שזה רק משחק. אם נשחק במשחק שאנו אוהבים או במשחק שאנו טובים בו, החיים שלנו ב־15 השעות ביום שבהן אנו עובדים יכולים להיות מאוד מתגמלים - לפחות רגשית, אם לא כלכלית. אם כבר הבנו שכנראה לא נהפוך מחר לטדי שגיא הבא, עדיף שנקום בבוקר ונשחק. ככה לפחות נהנים כל היום.

רשימת העצות של מיטב אנשי המקצוע בישראל מתפרסמת בגיליון יולי של מגזין TheMarker

לקבלת גיליון הכרות חינם חייגו 1-700-700-250

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום