הרשת החברתית

מי אנשי העסקים, בכירי התקשורת והפוליטיקאים הקשורים ליאיר לפיד?

המקורבים של הפוליטיקאי החדש, יאיר לפיד, הם אנשי עסקים שרוקדים אתו בגנקי, בכירים בתקשורת וגם כאלה שהכיר דרך אביו המנוח

שוקי שדה
שוקי שדה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מעבר לחברויות מעולם התקשורת - כגון זו עם איש סודו הקרוב המפיק דני וסלי שעבד אתו בתוכניות שונות או העיתונאי לשעבר וחבר הכנסת הטרי עופר שלח, יש ליאיר לפיד, המנצח הגדול של בחירות 2013, לא מעט חברים בצמרת העסקית.

1 מתוך 1 |
הרשת של יאיר לפידצילום: עופר וקנין, אייל טואג, רלי אברהמי, מיכל פתאל, יוסי זליגר, מוטי קמחי, דודו בכר, אי.פי
1 מתוך 1 |
הרשת של יאיר לפידצילום: עופר וקנין, אייל טואג, רלי אברהמי, מיכל פתאל, יוסי זליגר, מוטי קמחי, דודו בכר, אי.פי
1 מתוך 1 |
הרשת של יאיר לפידצילום: עופר וקנין, אייל טואג, רלי אברהמי, מיכל פתאל, יוסי זליגר, מוטי קמחי, דודו בכר, אי.פי

אחד מחבריו הקרובים הוא איש העסקים דני טוקטלי, מולטי־מיליונר המקפיד להתרחק מאור הזרקורים. משפחתו של טוקטלי היתה בעבר הבעלים של חברת הביטוח אריה, שמוזגה לימים בכלל ביטוח. טוקטלי עצמו התעשר בזכות השקעה מוצלחת במיוחד בחברת DSPG. השניים מכירים למעלה מ־30 שנה. מיכל, אחותו המנוחה של לפיד, היתה חברתה הטובה של אחותו של טוקטלי, ומאז מותה בתאונת דרכים נוצר קשר הדוק בין המשפחות. טוקטלי הוא אחד המשקיעים הגדולים בחברת ההשקעות הבינלאומית בראק קפיטל ולפיד חבר טוב של אחד ממייסדיה, שמעון וינטרוב.

דרך טוקטלי מיודד לפיד גם עם צבי לימון, אחד משותפיו של טוקטלי בקרן ההשקעות מגנום והיחיד מבין מייסדיה שנותר בקרן החדשה - מגמה. טוקטלי, לימון ווינטרוב תרמו ללפיד עוד בשלב ההתארגנות הפולטית ראשונית שלו לפני כחצי שנה, כמו גם רונן פלד, שותפו של וינטרוב בברק קפיטל. תורמים אחרים ללפיד היו הדוגמנית לשעבר מיכאלה ברקו, הנשואה לאיש העסקים רון צוקרמן ואיש העסקים מייקל שטיינהרט, יהודי תושב ניו-יורק שהיה בעבר אחד מבעלי בנק הפועלים.

חבר אחר מהצמרת העסקית הוא המיליארד ארנון מילצ'ן, מבעלי ערוץ 10, שבשנים האחרונות חזר לישראל לאחר שהות ארוכה בהוליווד. השניים הכירו כאשר לפיד ראיין את מילצ'ן בשנות ה-90 ולפיד אף עבד במשך תקופה קצרה בחברת הטלוויזיה של מילצ'ן בלוס אנג'לס. מאז שומרים השניים על ידידות קרובה, הכוללת גם ערבי שירה במועדון ה"גנקי" בתל אביב. מהשנים הארוכות שעבד ברשת שומר לפיד על ידידות עם אודי אנג'ל, מבעלי המניות בזכיינית ויו"ר חברת עופר ספנות, ועם יוחנן צנגן, לשעבר מנכ"ל רשת.

ידיד אחר הוא התעשיין הוותיק דב לאוטמן, בעבר הבעלים של חברת דלתא. לאוטמן, הפעיל יחד עם לפיד בעמותת "הכל חינוך", היה זה שהכיר לפני שלוש שנים בין לפיד לבין הרב שי פירון, מספר 2 ברשימת יש עתיד.

חבר קרוב נוסף הוא יזם ההיי-טק ומנכ"ל AT&T ישראל, הלל קוברינסקי, שהכיר את לפיד לפני כחמש שנים דרך חברים משותפים. קוברינסקי, מנהל מטה הבחירות של יש עתיד, גייס שני אנשי מקצוע שעבדו בשביל לפיד במערכת הבחירות האחרונה: קובי מויסה, לשעבר מנכ"ל הרשתות אייס ומגה ספורט, ויורם באומן, מבעלי משרד הפרסום באומן-בר-ריבנאי ולשעבר הפרסומאי של הליכוד. לתפקיד היועץ הפוליטי ליהק לפיד את אורי שני, בעבר מנהל לשכתו של אריאל שרון, מנכ"ל חברת שיכון ובינוי ומנהל עסקיו של ארקדי גאידמק.

באופן בלתי רשמי, ללפיד יש יועץ פוליטי בכיר הרבה יותר - ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שהיה חבר קרוב של אביו המנוח טומי לפיד, ושומר על קשרי ידידות עם המשפחה עד היום.

לפיד גם שומר על קשרים טובים עם מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס, אצלו עבד כבעל טור במוסף "שבעה ימים| לפני כניסתו לחיים הפוליטיים. לפני שבועיים וחצי, ערך מוזס ללפיד מסיבת פרידה מפוארת במלון קראון פלאזה על אף שהפסיק לכתוב בעיתון כבר לפני שלושה חודשים. על קיום האירוע נמתחה ביקורת בשל הסמיכות היחסית ליום הבחירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker