הפקרות: זה מה שלא סיפרו לכם על מסיבת הענק של עידן עופר במיקונוס

אמצעי התחבורה החביב על הסופר-עשירים אינו רק סמל סטטוס מנקר עיניים. הוא גם דוגמה בוטה לזלזול שלהם בנזק הסביבתי שהם אחראים לו, ולהשלכות ההרסניות של אורח חייהם הראוותני

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: בלומברג
איתן אבריאל
איתן אבריאל

אפשר להניח ש־700 האורחים שהגיעו לפני כחודשיים למסיבה של עידן עופר במיקונוס, לרגל יום נישואיו העשירי לבתיה פרי, אשתו הרביעית, לא מכירים את המילה השוודית "פליגסקם" (Flygskam), שפירושה "הבושה שבטיסה", ובתרגום חופשי יותר: שיימינג של מי שבוחר לטוס, בגלל הזיהום והנזק הסביבתי שהשוודים מייחסים למטוסים.

נכון שאין ישראלים רבים שחושבים על משבר האקלים כאשר הם עולים על מטוס לחו"ל, וממילא אין לנו את האלטרנטיבה לבחור לנסוע ברכבת כפי שיש לשוודים, אבל הזיהום וגזי החממה שיצרו אורחי המסיבה של עופר היה בכל זאת יוצא דופן, גם ברמה עולמית. על פי רישומי הטיסות בימים שסביב לאותה מסיבה, יצאה מישראל רכבת אווירית של מטוסים פרטיים אשר הסיעה את באי המסיבה למיקונוס ובחזרה, תוך יצירת מאות טונות של גז פחמן דו־חמצני (CO2) שנפלט ממנועי מטוסי הסילון – הגז האחראי על ההתחממות הגלובלית. כמה מטוסים פרטיים הסיעו את אורחי המסיבה, בדיוק? מבוקר יום שלישי ועד לאירוע שהתקיים ביום חמישי בערב, ניתן היה לספור לפחות 20 מטוסים פרטיים שיצאו מנתב"ג למיקונוס. חמש־עשר טיסות פרטיות נוספות הגיעו משדה התעופה בדלמאן שבדרום טורקיה, שם נוהגים לשהות בימי הקיץ – בדרך כלל על היאכטות שלהם – כמה מעשירי ישראל שהשתתפו בחגיגה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker