תביעות של מיליארדים, יאכטות ונשים צעירות: החיים הסוערים של וינסנט צ'נגוויז

הוא היה מעורב בתביעות של מיליארדי דולרים, במעצר שווא שאיים לחסל את עסקיו ובסכסוך משפטי עם חברת המודיעין הישראלית בלאק קיוב, והיה בעל המניות הגדול ביותר בקיימברידג' אנליטיקה ■ דבר אחד לא השתנה בכל השנים האלה: חיבתו העזה של איל ההון היהודי–בריטי וינסנט צ'נגוויז לתענוגות החיים

נדן פלדמן
נדן פלדמן

לקראת סוף השיחה עמו פורץ וינסנט צ'נגוויז בצחוק פרוע. זה קורה כשהוא מסיים להשיב לי על טיב קשריו עם פוליטיקאים בכירים בישראל. בסוף התשובה שלו מחכה פאנץ': "למען האמת, עוד לא הצלחתי לעניין שרים בממשלה בנוגע להשקעות שלי – אבל אולי אבקש מקיימברידג' אנליטיקה שיעזרו לנו".

צ'נגוויז, איל נדל"ן יהודי־בריטי, מסתבך עסקי סדרתי, תורם למפלגה השמרנית, איש תענוגות ראוותן, פלייבוי חובב נשים ורווק מושבע בן 62, יודע היטב מדוע פרץ בצחוק: אף שהחזיק ב־25% ממניות SCL, החברה האם של קיימברידג' אנליטיקה, במשך עשר שנים, החברה הזאת כבר לא תוכל לסייע לו בדבר. ימים אחדים לפני הראיון עמו הגישה קיימברידג' אנליטיקה בקשה לפשיטת רגל בעקבות הסתבכותה בחקירות פליליות מתמשכות בארצות הברית ובבריטניה, בפרשה ששולחת גלי הדף רבי עוצמה מלב לבו של עמק הסיליקון, דרך הבית הלבן בוושינגטון ועד למשרדים ממוזגים באומת הסטארטאפ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום