מגזין TheMarker |

הרובוט שגייס אותי לעבודה

בוטים שיודעים לאתר מועמדים לעבודה, לבחון אותם ובמקרה של התאמה אפילו לקלוט אותם בארגון, מאיימים על אחד המעוזים האחרונים של עבודה אנושית

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

אם יש תחום בעולם העבודה שהוא אנושי כמעט בהגדרה, זהו תחום משאבי האנוש. ככזה, הוא נתון למגבלות האנושיות שלנו: הטיות בבחירה, עבודה בהיקפים נמוכים, חיפוש מתחת לפנס וכן הלאה. את כל אלה רוצה לתקן היזם גל אלמוג, שכבר 20 שנה מתמקד בפיתוח פתרונות טכנולוגיים לניהול יעיל יותר של הון אנושי.

את החברה הראשונה שלו, PandoLogic, הקים אלמוג בשנת 2000, בימיה הראשונים של כלכלת הרשת. באותם ימים החלו העיתונים לאבד את שלושת מקורות ההכנסה העיקריים שלהם: מכירת גיליונות, פרסומות ולוחות. פנדו־לוג'יק בנתה פורטל דרושים עם מנוע חכם שמחבר בין מעסיקים למחפשי עבודה. את הפורטל ניתן היה להטמיע באתרי חדשות, וכך להחזיר לגופי התקשורת הוותיקים חלק מההכנסה שאבדה להם בעקבות נדידת מודעות הדרושים לרשת. עם לקוחותיה נמנו העיתונים האמריקאיים USA Today ו"ניו יורק טיימס". "מאז אני מרותק לתחום כוח האדם והגיוס, ומרגיש בר מזל לעסוק בזה", אומר אלמוג. "יש שלושה דברים שחשובים לאנשים: הראשון הוא בריאות, השני הוא אהבה ובמקום השלישי, העבודה. אני מתעניין באיך אנשים בוחרים קריירה, ובאופנים שבהם שוק העבודה משתנה באופן דרמטי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker