רגולציה |

בשם העתיד

מנעוריכם ראיתם שטכנולוגיה יכולה להפוך מהבטחה להיות הדבר הפתוח והשוויוני ביותר שידעה האנושות, למפלצות ענק המונעות על ידי תאוות בצע של יחידים עוצמתיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שלום לכם, הצעירים המבטיחים. "ילידים דיגיטליים", כהגדרתו של החוקר מארק פרנסקי. אומרים שהמוח שלכם פעיל יותר כשאתם נמצאים מול מדיה דיגיטלית מאשר מול טקסט. שאתם לומדים אחרת, חיים אחרת, מתקשרים אחרת עם העולם.

עד כה התייחסתם בסלחנות מחויכת אל המורים, המאמנים והבוסים שלכם, שהם כולם, כהגדרתו של פרנסקי, "מהגרים דיגיטליים". בוודאי נתקלתם בשופטים שמטילים צווי איסור פרסום לשבועות ארוכים והופכים אותם לפארסה; במנהלים שאינם מבינים את החשיבות של אבטחת מידע ועיצוב מערכות באופן מאובטח; במי שטוענים כשמערכות מחשוב קורסות, שזה נובע מכוח עליון ולא ממהנדסי מערכות כושלים; במי שאומרים "סייבר התקפי" או "בינה מלאכותית" בלי להבין את הביטויים הללו; במי שמתייחסים אל טכנולוגיה רק במשקפיים ביטחוניים של האיומים שהיא מייצרת; במי שמבטאים התלהבות יתר מטכנולוגיה אבל פוחדים לאמץ אותה; במי שחושבים שהטכנולוגיה תפתור את כל הבעיות ובמקביל שהיא המקור לכולן; ובאלה שנוהגים לציין שאי אפשר לעצור אותה. כל אלה הם סימנים של בורות דיגיטלית שאופיינית למהגרים דיגיטליים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker