סכסוך בסטארט-אפ SeeTree: בעלי מניות טוענים למחטף שדילל את אחזקותיהם

בעלי מניות המיעוט בחברה טוענים כי הנהלתה ובעלי השליטה הגדילו את אחזקותיהם – תוך הפרת חובות כלפיהם וקיפוחם ■ החברה השלימה השנה סיבוב גיוס שישי לפי שווי של 70 מיליון דולר

אפרת נוימן
אפרת נוימן
סיטרי
צילום: SeeTree
אפרת נוימן
אפרת נוימן

בעלי מניות המיעוט בחברת הסטארט-אפ SeeTree (סיטרי), שהחזיקו עד לאחרונה ב-3.8% מהמניות, טוענים בתביעה שהגישו כי האחזקה שלהם דוללה ל-3.074%, כך שהם קופחו תוך חריגה מסמכות והפרת חובות כלפיהם.

סיטרי קמה ב-2017 ופועלת בתחום החקלאות (אגרוטק). היא מספקת "רשת מודיעין אגרונומי לעצים". החברה עוסקת בפיתוח ושיווק מערכות מבוססות בינה מלאכותית, שעוקבות אחר מדדי איכות והתפתחות של עצים בפרדסים חקלאיים, ומייצרת תוכניות גידול מותאמות.

התובעים הם שבעה בעלי מניות: אלון טאקו, אסי ושלר, בועז גרשון וארבעה אזרחים זרים. התביעה, שהוגשה אתמול למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב, מופנית נגד החברה, בעלת השליטה IFC (זרוע ההשקעות של הבנק העולמי), המייסדים ישראל טלפז (המנכ"ל ויו"ר הדירקטוריון) וגיא מורגנשטיין (סמנכ"ל הטכנולוגיה) והדירקטורים אורי לוין, פבל רומנובסקי ואהוד לוי.

עו"ד אייל נחשון. "פעולות פסולות וחריגות אשר אושרו שלא כדין על-ידי אורגני החברה"צילום: נמרוד גליקמן

התובעים מבקשים להורות על ביטול החלטת דירקטוריון סיטרי, שהתקבלה באסיפה מיוחדת של בעלי המניות בסוף אוקטובר, להעניק למייסדים אופציות למימוש מיידי לרכישת מניות החברה (וכתוצאה מכך להגדיל את מאגר האופציות שלה), ולהקצות מניות נוספות לחלק מבעלי המניות.

"פעולות פסולות וחריגות אלו אושרו שלא כדין על-ידי אורגני החברה, תוך חריגה מסמכות והפרת חובות כלפי החברה ובעלי מניותיה, ותוך שחלקם נגועים בעניין אישי. התוצאה היא דילול חלקם של התובעים במניות החברה בהיקף שבין 20% ל-25%. זהו הקיפוח הניצב במוקד התובענה", נכתב.

בתביעה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין אייל נחשון ושחר רוטשילד ממשרד ברנע ג'פה לנדה ושות', נטען כי המועד בו הוענקו האופציות לא היה מקרי – שכן לפי הסכם ההשקעה בסיבוב גיוס מנובמבר 2020, הוענקה לבעלת השליטה (קרן IFC) הגנת "אנטי דילול" זמנית במקרה של הגדלת מאגר האופציות של החברה, כך ששיעור האחזקה שלה לא נפגע.

לפי כתב התביעה, עד היום החברה גייסה בשישה סבבים כ-47 מיליון דולר. סבב הגיוס הראשון היה בתחילת 2017 לפי שווי של 5 מיליון דולר. IFC הובילה ב-2020 את סבב הגיוס החמישי, בו גויסו כ-21 מיליון דולר לפי שווי של 42 מיליון דולר. השנה, בסבב האחרון, השקיעה קרן Hanaco Growth סכום של 5 מיליון דולר, לפי שווי של כ-70 מיליון דולר.

מחברת סיטרי נמסר: "טרם נתקבלה אצלנו תביעה ולכן אין באפשרותנו להתייחס בשלב הזה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"