בית המשפט העליון הקפיא את הוראת אמסלם לביטול נבחרת הדירקטורים

בעקבות עתירה של התנועה לאיכות השלטון, השופט יצחק עמית הוציא צו ביניים נגד ביטול נבחרת הדירקטורים לחברות הממשלתיות ■ השופט הורה לקבוע דיון בעתירה בהקדם

דודי אמסלם
דודי אמסלםצילום: אמיל סלמן

בית המשפט העליון הוציא היום (ד') צו ביניים במסגרת עתירה של התנועה לאיכות השלטון, ובו הורה להקפיא את ביטול נבחרת הדירקטורים לחברות הממשלתיות, שאליו חותר שר הדיגיטל והממונה על החברות הממשלתיות, דוד (דודי) אמסלם. בית המשפט גם קבע כי העתירה של התנועה תובא לדיון בהקדם, וכי אמסלם ורשות החברות יתבקשו להגיב אליה שבעה ימים לפני המועד שייקבע לדיון.

אמסלם הכריז כמה פעמים בחודשים האחרונים כי בכוונתו לבטל את נבחרת הדירקטורים, למרות הוראות של המשנה ליועמ"ש דינה זילבר (שפרשה לאחרונה), על כך שהמהלך לא חוקי. במכתב שהוציא בדצמבר ליעקב (ינקי) קוינט, מנהל רשות החברות הממשלתיות, שכותרתו "ביטול נבחרת הדירקטורים לחברות הממשלתיות", אמסלם ביקש מקוינט להתעלם מחוות הדעת שהוציאה זילבר "בגיבוי מר מנדלבליט, שכידוע אינם מעל החוק, ולמרות זאת ממשיכים עם ההתנהלות הבריונית שלהם ודורשים להנציח את הנבחרת הצפונבונית האליטיסטית של יש עתיד". במכתב נוסף הוא שוב הורה לפעול רק לפי הנחייתו הזאת. בעקבות דבריו של אמסלם הגיעה העתירה הנוכחית.

אמסלם הגיב על העתירה בהצהרה: "תיראו מופתעים. ההגמוניה הבג"צית קיבלה את עתירת הפריבילגים מהתנועה ל'איכות' השלטון, שאסור לגעת בנבחרת הדירקטורים האליטיסטית של יש עתיד/צפון ת"א. הכל כדי שחס ושלום לא יסתננו אנשים מוכשרים מהפריפריה, מעדות שונות וגילים צעירים. הם ממשיכים ללעוג ולהדיר אותנו - אני אמשיך להיאבק למענכם!"

עו"ד אריאל ברזילי

נבחרת הדירקטורים מתפקדת למעשה כמאגר דירקטורים, שמתוכו בוחרים השרים הממונים על החברות הממשלתיות את האזרחים שיפקחו על חברות אלה. מאגר זה נועד למנוע את בחירת הדירקטורים על בסיס פוליטי בלבד.

השופט יצחק עמית כתב בהחלטה הקצרה שנתן היום כי "לאחר שעיינתי בעתירה על נספחיה, ובתגובת המשיבים לבקשה למתן צו ביניים, ניתן בזה צו ביניים על הקפאת הוראתו הנ"ל של המשיב 1, לביטול נבחרת הדירקטורים לחברות הממשלתיות".

ראש האגף הכלכלי בתנועה לאיכות השלטון, עו"ד אריאל ברזילי, מסר בעקבות ההחלטה כי "ניסיונו של השר אמסלם לבטל את נבחרת הדירקטורים, שכל הנתונים הכלכליים האובייקטיביים מוכיחים שהיא הצלחה כבירה לטובת מדינת ישראל ואזרחיה, הוא פגיעה של ממש בשלטון החוק. צו הביניים שנתן בג"ץ הוא צעד חשוב ומבורך ולפנינו עדיין דרך ארוכה להפסקת המינויים הפוליטיים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"