"העלים הכנסות ב-2.2 מיליון שקל": כתב אישום נגד ח"כ חיים כץ - בכפוף לשימוע

במסגרת פרשת התעשייה האווירית התגלה כי כץ העלים הכנסות בין היתר מ-7 נכסי מקרקעין שבבעלותו או בבעלות בני משפחתו ■ כץ בתגובה: "נושא המסים נופח ללא כל פרופורציות, בטוח שהצדק ייעשה וייראה"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כץ והיועמ"ש אביחי מנדלבליט בדיון על חסינתו של כץ
כץ והיועמ"ש אביחי מנדלבליט בדיון על חסינתו של כץצילום: אוהד צויגנברג
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

פרקליטות המדינה הודיעה הערב לבאי כוחו של חבר הכנסת חיים כץ, כי היועץ המשפטי לממשלה שוקל להעמידו לדין, בכפוף לשימוע, בחשד לעבירות מס. על-פי החשד, כץ נמנע מדיווח או דיווח באיחור על הכנסות בכ-2.2 מיליון שקל, בין היתר מ-7 דירות שנמצאות בבעלותו, וחלקן נרשמו על שם בני משפחתו.

מחומר החקירה עולה לכאורה, כי בין השנים 2007 ל-2018 כץ לא דיווח כלל על הכנסותיו מחלק משבעת הנכסים, ועל חלק אחר דיווח באופן חלקי ובאיחור ביחס למועד הקבוע בחוק, ורק לאחר שפורסם בתקשורת כי נכסים אלו מצויים בבעלותו.

השימוע לח"כ כץ, אם ירצה לקיים אותו, ייערך בפני היועץ המשפטי לממשלה. התיק נחקר על ידי פקיד שומה חקירות תל אביב ברשות המיסים, וטופל ע"י עורכי הדין טל פרג'ון ומושיקו פרץ מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

ח"כ כץ אמר בתגובה על ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום: "אני מקווה שאחרי השימוע נשאיר מאחור את כל האשמות השווא נגדי ובזאת תסתיים מסכת הרדיפה. נושא המסים נופח ללא כל פרופורציות. אין אזרח במדינת ישראל שהוגש נגדו כתב אישום בעילות ובנסיבות דומות. בטוח שהצדק ייעשה וייראה".

עורכות הדין נוית נגב ויאנה פוגל סלוצניק ממשרד שינמן נגב ניב, המייצגות את חיים כץ מסרו: "נראה כי בחינת העניין במישור פלילי קשורה אך ורק לכך שמדובר בחבר הכנסת חיים כץ. זו לכל היותר סוגיה אזרחית, שנופחה ללא בסיס ממשי ואין לה כל היבט פלילי. כלל טענותינו, ובין היתר כי יוחסו לחבר הכנסת כץ נכסים שאינם שלו, יובאו במלואן בשימוע".

מספר הדירות בבעלותו של כץ התגלה לחוקרי להב 433 ולפרקליטות בחקירה שהתנהלה נגד כץ בפרשת התעשיה האווירית, שבה נחשד שפקד את עובדי המפעל לליכוד. בפרשה זו החליט היועמ"ש שלא להגיש כתב אישום נגד כץ בטענה שלא נמצאה תשתית ראייתית להעמידו לדין.

ב-2019 החליט היועמ"ש, אביחי מנדלבליט, להגיש כתב אישום נגד כץ בגין עבירה של הפרת אמונים, מכיוון שכץ קידם הצעת חוק שהיטיבה עם חברו, איש העסקים מוטי בן ארי, שעמו היתה לו מערכת יחסים חברית קרובה ביותר. מערכת היחסים כללה היבטים כלכליים - בן ארי סייע לכץ בביצוע השקעותיו בשוק ההון.

הכנסת העניקה חסינות בפרשה זו לכץ מהטעם שקידום חקיקה הינו חלק אינהרנטי מתפקידו של כץ כחבר כנסת, ולפיכך הוא זכאי לחסינות - טענה שיהיה קשה לטעון כעת, מאחר שהחשדות נגד כץ אינם עוסקים בנושא הקשור למילוי תפקידו.

לאחר הבחירות וכינונה של כנסת חדשה אין תוקף להסרת החסינות שנעשתה בכנסת הקודמת, ובשלב זה הפרקליטות מנהלת מגעים עם כץ לביטול כתב האישום תמורת הסדר מקל ופרישה של כץ מהחיים הפוליטיים. עד כה מגעים אלה לא נשאו פרי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט