רוכשים נוספים של קבוצת פרי טוענים שנפלו קורבן להונאה

מדובר בזוג שהצטרף לקבוצת רכישה של פרי נדל"ן כדי לקנות משרד בפרויקט בחולון ■ הסכום ששילמו, כחצי מיליון שקל, לא הופקד בנאמנות כנדרש - ומעולם לא הושב להם

עדי כהן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלדד פרי (במרכז) ועורכי דינו בכניסה לבית המשפט
אלדד פרי (במרכז) ועורכי דינו בכניסה לבית המשפטצילום: אילן אסייג
עדי כהן
אפרת נוימן

ברקע החלטת בית המשפט המחוזי מהימים האחרונים על הקפאת הליכים לקבוצת אלדד פרי ומינוי נאמנים שיבחנו את מצבה הפיננסי של הקבוצה, רוכשים נוספים טוענים שנפלו קורבן להונאה של החברה. לדברי הרוכשים, החברה גרמה להיעלמות של כמעט חצי מיליון שקל.

מדובר בזוג רוכשים שהצטרפו ב-2018 לקבוצת הרכישה Peri Networking של פרי נדל"ן בחולון, במטרה לרכוש משרד במגדל משרדים בן 10 קומות ובשטח כולל של כ-11 אלף מ"ר בנויים, שאמור היה לקום בלב פארק העסקים בחולון. מוקדם יותר באותה שנה חתמה חברת בת של הקבוצה, פרי ביצועים, על אופציה לרכישת המגרש עם בעלי הקרקע במתחם, בסכום של 130 מיליון שקל. מאז הצטרפותם לקבוצה, שילמו הרוכשים לטענתם כ-415 אלף שקל לפרי נדל"ן – סכום שעל פי ההסכם שנחתם בין הצדדים נועד להפקדה בחשבון הנאמנות של הקבוצה.

ואולם לדברי הרוכשים, לפני כשנה בישרו נציגי פרי נדל"ן לחברי הקבוצה כי הפרויקט המיוחל לא ייצא לפועל. מאז ועד היום, וחרף בקשות חוזרות ונשנות מצדם, הרוכשים לא קיבלו את כספם בחזרה. בימים אלה, כשכדור השלג של פרי נדל"ן ממשיך להתגלגל, ביקשו זוג הרוכשים להצטרף להליך המשפטי המתנהל, בטענה כי נפלו קורבן להתנהלות של פרי נדל"ן. בבקשה שהוגשה מטעמם לבית המשפט המחוזי מרכז נכתב: "להליך שמתנהל כעת יש השלכות של ממש על סיכויי קבלת הכספים של השניים, במיוחד בשעה שקבוצת הרכישה שאליה הצטרפו בוטלה – אך הכספים לא הושבו. חומרה יתרה נובעת מכך שעל פי הסכם קבוצת הרכישה, הכספים של המבקשים, שהתקבלו אצל חברות בקבוצת פרי נדל"ן, אמורים היו להגיע לחשבון נאמנות, אך בפועל לא כך קרה.

"לא מדובר באנשי עסקים ממולחים, אלא באנשים שרצו לקנות משרד, והעבירו את הכסף כפי שהתבקשו על ידי נציגי החברה, שעה שלא היו מיוצגים. יחד עם זאת, בהתאם להסכם של קבוצת הרכישה, הכסף אמור היה להיות מופקד בחשבון נאמנות, אך זה מעולם לא קרה", אמר בשיחה עם TheMarker גרגורי פאוסט קורצ'מני ממשרד פאוסט קליין ושות', שייצג את הרוכשים בבקשה. "בסופו של דבר, קבוצת הרכישה לא הצליחה לצאת לפועל, ובסוף 2019, באיחור רב, פנה נציג של החברה ללקוחות, הודיע להם שהפרויקט לא ייצא אל הפועל וניסה להציע להם פרויקט ייזום אחר במקום. הלקוחות שלי לא רצו בכך וביקשו את הכסף בחזרה, אבל הם לא מקבלים אותו.

"ההתנהלות של פרי נדל"ן הותירה את כל הרוכשים שהתקשרו עמה בחשכה, והם ניזונים היום בעיקר מהתקשורת. אי־אפשר לסמוך רק על הדיווחים התקשורתיים, אבל מנגד, איש מהחברה לא מדבר עם הרוכשים. בסופו של דבר, החברה חייבת לרוכשים סכומי כסף גבוהים, ואנשים נמצאים בלחץ ומצוקה".

מפרי נדל"ן נמסר בתגובה: "ביום חמישי האחרון נכנסה קבוצת אלדד פרי להליך של שיקום, ומנהלי החברה מקצים את מלוא מרצם וזמנם על מנת לקדם תוכנית הבראה שתיתן מענה ללקוחות ולנושים. פרויקט פרי נטוורקינג לא יצא לפועל, והכספים הושבו לרוכשים. טענה של רוכש שלא קיבל את כספו תיבדק ותתברר בפני הנאמנים".

בתוך כך, הנאמנים שמונו ביום חמישי, עורכי הדין אודי גינדס וגונן קסטנבאום, הגישו היום בקשה דחופה להחיל צו הקפאת הליכים גם על החברות הבנות, ולא רק על חברת האחזקות. הנימוק לבקשה – שהוגשה בעקבות בקשה שהגישה קרן אקספו בחמישי לבית המשפט המחוזי בתל אביב לאכוף שעבודים שניתנו לחברות בנות בקבוצה – הוא הרצון להוביל הליך שיקום מעשי ואפקטיבי ביחס לכל החברות בקבוצה. בתגובה ביקשו הנאמנים להבהיר כי בית המרכז המחוזי מרכז שבו מתנהל תיק חדלות הפירעון נגד הקבוצה הוא הערכאה המוסמכת והמתכללת את שיקום הקבוצה כולה. "מבחינה עובדתית ברור כי עסקינן באשכול חברות שיש לראותו כישות כלכלית־עסקית אחת", נכתב בבקשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"