העברות כספים ללא רישום, מינויים שלא כדין ודיווחים כוזבים – מה קורה בהתאחדות לכדורגל?

התנועה לאיכות השלטון עתרה לבית המשפט בדרישה לחשוף דו"ח שממנו עולים כי הועברו כספים בין מנהלי האזורים בהתאחדות, ללא רישום וכן כי בתוך איגוד שופטי הכדורגל התנהל מערך שלם של הרצאות מפוברקות על ידי שופטים החברים באיגוד

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
אצטדיון רמת גן
אצטדיון כדורגל צילום: אייל טואג
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

התנועה לאיכות השלטון עתרה לבית המשפט כדי לחשוף התנהלויות לא תקינות, לכאורה, שמתרחשות בהתאחדות לכדורגל.

בכתב העתירה, שניסחו עורכי הדין תומר נאור ואביתר אילון, נכתב כי לתנועה הגיע מידע שלפיו הועברו כספים בין מנהלי האזורים בהתאחדות לכדורגל, ללא רישום והוצאת תדפיס ניהול כספים שנתי - התנהלות שמעלה חשד כי הכספים לא הועברו לרשויות המס כנדרש. בעקבות המידע שהגיע לידי התנועה, היא פנתה למשטרה ולרשות המסים.

לידי התנועה הגיע גם מידע כי איגוד שופטי הכדורגל פעל בניגוד לתקנון האיגוד והעביר תשלום לבעלי תפקידים באיגוד, בניגוד לתקנון. בנוסף, מהמידע עולה כי בתוך איגוד שופטי הכדורגל התנהל מערך שלם של הרצאות מפוברקות של שופטים החברים באיגוד. אלה זכו לתשלום מהקופה הציבורית אף שהתבצע דיווח כוזב בנוגע למספר ההרצאות שהתקיימו.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסוןצילום: שרון בוקוב

בהמשך, הגיע לידי התנועה מידע על קיומו של דו"ח ביקורת פנימי שפירסם מבקר ההתאחדות הנוגע להתנהלותה. בדו"ח צוין כי "הנושאים העולים מתוך פנייתנו נבחנו כבר על ידי מבקר הפנים של ההתאחדות לכדורגל ומפורטים בדו"ח שהגיש להנהלת ההתאחדות לכדורגל בדצמבר 2017". בשל כך, פנתה התנועה בינואר 2020 להתאחדות בדרישה לקבל לידה את הדו"ח האמור, ולאחר חודשיים התקבלה החלטת איגוד שופטי הכדורגל שלא להעביר לידי התנועה את המידע, ללא הנמקה.

לאור הסירוב לחשוף את הדו"ח, עתרה היום התנועה לבית המשפט בבקשה שיחייב את ההתאחדות למסור לידה את המידע המבוקש.

עוד עולה מהעתירה כי המדינה תיקצבה את ההתאחדות לכדורגל ב-22.1 מיליון שקל, וב-2019 נתמכה ההתאחדות על ידי משרד התרבות והספורט בסך של 25.1 מיליון שקל.

מההתאחדות לכדורגל נמסר: "חרף העובדה שאין לטעמנו הצדקה משפטית על בסיס חוק חופש המידע להעברת דו"ח פנימי, תעביר ההתאחדות לרשות התנועה בחפץ לב את הדו"ח, למען הסר כל ספק". בהתאחדות הסבירו כי הדו"ח עוסק בדיון שהתקיים בנושא בהנהלת ההתאחדות ודו"ח התיקונים בעקבות הערות מבקר הפנים - ידברו בעד עצמם. "הדברים המופיעים בדו"ח כבר הוצגו לא פעם בכלי התקשורת ובדיונים משפטיים שמצאו את טענות המאשימים בחשד לעבירות כלא יותר מהאשמות סרק. להתאחדות אין מה להסתיר ומעולם לא ניסתה להסתיר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן