החברה מימנה את הריגול נגד גנץ - הבעלים פועל ממשרד עורך דינו של נתניהו

רפאל וייצמן, איש המחשבים שהיה אחראי לתשלום על מבצע הריגול נגד בני גנץ פועל ממשרדו של עמית חדד, עורך דינו של נתניהו - כך דווח הערב בערוץ 13

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד עמית חדד ובנימין נתניהו
עו"ד עמית חדד ובנימין נתניהוצילום: מוטי מילרוד, תומר אפלבאום
גור מגידו
גור מגידו

איש המחשבים רפאל וייצמן, שאחראי לתשלום על מבצע הריגול נגד בני גנץ, פועל ממשרדו של עורך דינו של נתניהו, עמית חדד - כך פורסם הערב בערוץ 13. לפי הפרסום של פרשן הערוץ ברוך קרא, במשך תקופה ארוכה ערך וייצמן פגישות עם גורמים שונים במשרדו של חדד, שבחלקן הוצג כמנהל אבטחת המידע במשרד עורכי הדין.

עוד פירסם קרא, כי כשמתקשרים למרכזייה במשרד ומבקשים לשוחח עם וייצמן, השיחה מועברת לאיש המחשבים. עם זאת, חדד עצמו הכחיש שמדובר במנהל אבטחת המידע במשרדו. וייצמן מסר כי חברת המחשוב שלו חולקת לקוחות כביכול עם חדד ולכן הוא מקיים פגישות במשרדו.

כך נתניהו מנתץ את החוק, התקשורת ומוסדות הדמוקרטיה | האינטרסנטים

רפאל וייצמןצילום: מתוך עמוד הלינקדאין של רפאל וייצמן

כפי שנחשף ב-TheMarker
במו"מ לקראת העסקה לשכירת חברת המודיעין היה מעורב בעיקר עורך דינו השני של נתניהו, יוסי כהן. וייצמן לא היה מעורב כלל במגעים עם CGI, למעט העברת התשלום. כהן הציג את החברה במהלך המגעים לחוזה עם חברת המודיעין CGI כ"חברת המחשוב של הליכוד".

חוק מימון מפלגות מורה כי על המפלגות לשאת בהוצאותיהן מכיסן. לכן, השימוש בחברת ארמור כחברת קש לביצוע התשלום עבור הריגול אחר גנץ - מנוגד לחוק.

חברת ארמור הוקמה בינואר 2019, ערב סבב הבחירות הראשון שנערך באפריל אותה השנה. באתר האינטרנט של החברה מופיעה הכתובת של משרדיה, כביכול בבניין משרדים בהוד השרון. בפועל אין לחברה משרדים במקום. כפי שנחשף ב-TheMarker, משרדי החברה האמיתיים, או לכל הפחות תיבת הדואר שאליה מקבלת החברה מכתבים, מצויים בדירת מגוריו של וייצמן בפתח תקווה. וייצמן אינו אדם מוכר במיוחד בעולמות הסייבר הישראלים. במקביל לעיסוקו ב"סייבר הגנתי", כפי שמוצג באתר חברתו, הוא רשום כבעלים של עסק למכירת דיו וציוד דפוס ותקשורת.

ערב בחירות אפריל 2019, פורסם כי הטלפון של גנץ נפרץ, כביכול על ידי ממשלת איראן, שלידיה נפלו חומרים פרטיים כביכול של גנץ שעשויים להביא, על פי הטענה, לסחיטתו. הפרסום מעולם לא זכה לאישור על ידי גורם רשמי כלשהו. בפועל, מי שחיפש מידע פרטי אודות גנץ היה דווקא נתניהו, בין היתר באמצעות CGI. כפי שפירסמנו, במערכת TheMarker שמורים מסמכים המוכיחים את מעורבותו של ראש הממשלה במהלכים לשכירת חברת המודיעין.

בני גנץצילום: REUTERS/Amir Cohen

רמיזות אודות המידע הפרטי שהגיע כביכול לידי האיראנים התפרסמו בעיקר בכלי תקשורת המקורבים לראש הממשלה. גם בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, עסק רבות בעניינים הפרטיים של גנץ בחשבון הטוויטר שלו.

העובדה שוייצמן, איש מחשבים אלמוני ובעלי חברת סייבר זעירה שהוקמה דווקא ערב בחירות 2019 פועל לפחות בחלק מהזמן, ממשרדו של עורך דינו של נתניהו, מוסיפה לסימני השאלה בפרשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים