אולי גם לכם מגיע: תביעה ייצוגית נגד חברות הדלק הגדולות בישראל

לפי בדיקות שערך מנהל הדלק בשבע השנים האחרונות, בכמה תחנות נמכרים מעת לעת דלקים לא תקניים, בעלי תכולת גופרית אסורה וערכים נוספים הגבוהים מהתקן ■ עורכי הדין: מטרת התביעה היא לפצות את המתדלקים שניזוקו

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תחנת דלק
תחנת דלק (אילוסטרציה) צילום: מורן מעיין
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

בקשה לאישור תביעה ייצוגית בסך כ-6 מיליון שקל הוגשה נגד חברות הדלק הגדולות בישראל: פז, דלק, סונול ודור אלון וכן נגד כמה תחנות דלק. התביעה הוגשה בגין דלק לא תקני שנמכר לנהגים ואשר גרם לנזקים למנועי כלי הרכב ולחלקים נוספים בהם, וכן לזיהום אוויר ולפגיעה בבריאות הציבור.

כפי שעולה מכתב התביעה, שהגישו בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בירושלים עורכי הדין אריאל גיז וניצן שמואלי, בשנים האחרונות עורכת המדינה בדיקות לתחנות דלק שמכרו דלק שנמהל בחומרים ולא עמד בהוראות החוק.

נטען כי לפי בדיקות שערך מנהל הדלק בשבע השנים האחרונות, נמצא כי בכמה תחנות דלק בישראל נמכרים מעת לעת דלקים באוקטן לא תקני, בעלי תכולת גופרית אסורה ובעלי ערכים נוספים גבוהים מהתקן. כך שחברות הדלק ותחנות הדלק התרשלו לכל הפחות במעקב אחר איכות הדלק הנמכר אצלם.

לפי כתב הבקשה, בישראל נמכרים מדי שנה כ-7 מיליארד ליטר של דלק לתחבורה, מחציתם בנזין ומחציתם סולר, המהווים בסיס להנעת המשק כולו ולגביית מסים. כך, המיסוי הגבוה על הדלק, ובכלל זה מס בלו, מהווה כמחצית ממחיר הדלק מלבד המע"מ, ומהווה תמריץ שלילי לביצוע עבירות של מהילות דלק.

בכתב הבקשה טוענים עורכי הדין כי מטרת התביעה היא לפצות את המתדלקים שניזוקו ולהבטיח שבכל מקרה עתידי של מכירת דלק לא תקני, הצרכנים לא ייפגעו. זאת לאור העובדה כי מנהל הדלק פירסם את רשימת חברות הדלק והתחנות המפירות, אך צרכני הדלק לא קיבלו פיצוי והחזר כספי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב