השר אוחנה ממנה את דן אלדד למ"מ פרקליט המדינה - בניגוד לעמדת מנדלבליט

אלדד מכהן כיום כמנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות ■ גם המינוי הזה צפוי להיתקל בקשיים, שכן אלדד לא נכלל ברשימת המומלצים של היועץ המשפטי לממשלה

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר אוחנה
שר המשפטים אמיר אוחנהצילום: מוטי מילרוד
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

שר המשפטים, אמיר אוחנה, הודיע הערב (ראשון) כי מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, עו”ד דן אלדד, ימונה לתפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה.

מינויו של אלדד צפוי להיתקל בקשיים, שכן שמו לא נכלל ברשימת המומלצים של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. היועמ"ש המליץ בין היתר על מומי למברגר, ליאת בן ארי, נורית ליטמן, ציון אילוז ואורית קוטב.

"לאחר תקופה ארוכה שבה ראיינתי מועמדים רבים, שקלתי בכובד ראש את התאמתם, נועצתי בנציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, וגם עם היועץ המשפטי לממשלה, מנדלבליט - הגעתי למסקנה כי הפרקליט המתאים למלא את התפקיד בעת הזו הוא מנהל המחלקה הכלכלית, עו"ד דן אלדד", מסר אוחנה. "כולי תקווה כי המינוי יתרום לתהליך חיזוק אמון הציבור במערכות אכיפת החוק".

בעבר ניסה אוחנה למנות את אורלי בן ארי-גינזברג למ"מ פרקליט המדינה, אף שמנלבליט לא המליץ עליה, אך היא פרשה, לאחר סערה ציבורית שקמה. היועמ"ש סבר שיש מניעה משפטית למנות אותה בלי להיוועץ עמו. גורם בסביבת היועמ"ש אמר כי גם הפעם יש מניעה משפטית במינויו של אלדד, מכיוון שהשר לא תיאם את ההחלטה עם מנדלבליט.

עו"ד דן אלדדצילום: דוברות משרד המשפטים

אלדד, 53, נשוי לעירית ואב לשלושה ילדים, משמש מנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות מ-2013. לפני כן, שימש ממונה במחלקה הכלכלית ומנהל תחום בכיר (דין משמעתי) בפרקליטות.

אלדד הוא בוגר ומוסמך (בהצטיינות) של הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים. לימד בפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה וכיהן כחבר בית הדין המשמעתי המחוזי של לשכת עורכי הדין, כחבר הוועדה הדנה בקובלנות משמעתיות נגד רופאים וכחבר הצוות לחיזוק שלטון החוק וטוהר המידות בשלטון המקומי.

את דרכו המקצועית החל בהתמחות בפרקליטות מחוז ירושלים ובבית המשפט העליון אצל אהרן ברק. ב-2005-1994 שימש פרקליט בפרקליטות מחוז ירושלים, ואף שימש בשנים אלה כשנה אחת כעוזרו של היועמ"ש דאז, אליקים רובינשטיין.

אלדד ייצג את המדינה בתיקים פליליים, ביטחוניים, אזרחיים, מינהליים ובתיקי מסים. בין היתר טיפל בכתב האישום של ראש עיריית רמת גן לשעבר, צבי בר; הסדר הטיעון של נוחי דנקנר; ופרשת ישראל ביתנו.

מקורות שעמם שוחחנו סיפרו כי אלדד שומר מאוד על מעמדה של הפרקליטות כלפי חוץ, ואם יש לו ביקורת - היא תיאמר רק בחדרי חדרים. לדבריהם, בתקופת כהונתו במחלקה הכלכלית, עזבו אותה פרקליטים מוכשרים מאוד והיא לא גדלה - דבר שמעמיד בסימן שאלה את יכולתו לנהל את הפרקליטות - וכי בתקופתו המחלקה איבדה מיוקרתה המקצועית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"