נוחי דנקנר שוחרר מהכלא - לאחר שעונשו קוצר

נוחי דנקנר משתחרר לאחר שנה וארבעה חודשים בכלא - פחות ממחצית מהעונש שהוטל עליו בידי בית המשפט העליון

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נוחי דנקנר מחוץ לכלא
נוחי דנקנר מחוץ לכלאצילום: מוטי מילרוד
TheMarker

האסיר נוחי דנקנר השתחרר הבוקר מהכלא. דנקנר, בעל השליטה לשעבר בקונצרן אי.די.בי, ומי שהיה האיש החזק במשק הישראלי והורשע בהרצת מניות אי.די.בי, משתחרר לאחר שעונשו קוצר בארבעה חודשים בשל מצבו הרפואי. העונש בפועל יומר במאסר על תנאי, שיתווסף לעונש המותנה שהוטל עליו כשהורשע בהרצת מניות.

דנקנר אמור היה לרצות עונש של שלוש שנים בפועל. באחרונה החליט נשיא המדינה, ראובן ריבלין, לקבל את בקשתו של דנקנר לחנינה באופן חלקי, כך שהמיר ארבעה חודשי מאסר בפועל מעונשו של דנקנר למאסר על תנאי. ברקע, טענות של דנקנר, שגובו בחוות דעת מקצועיות, באשר למצב רפואי המצדיק כביכול את השחרור המוקדם.

דנקנר הורשע בבית המשפט המחוזי ב-2016 בעבירות על חוק ניירות ערך, כולל השפעה בתרמית על נייר ערך. השופט חאלד כבוב גזר עליו עונש של שנתיים מאסר בפועל, והוא החל לרצות את עונשו באוקטובר 2018. בית המשפט העליון החמיר את עונשו לשלוש שנות מאסר. בפועל, הוא צפוי להשתחרר לאחר שריצה פחות ממחצית מהעונש שנגזר עליו.

דנקנר נשא דברים בפני ועדת השחרורים ביום חמישי: "כל חיי הייתי איש שומר חוק. היום אני מבין שהעבירות שביצעתי היו חמורות, ואני מתחרט על מעשיי, שהיו טעות חמורה ביותר שבוצעה מתוך פזיזות בניגוד לדרך בה פעלתי עד אותו יום מר ונמהר", אמר.

קיצור המאסר בפועל איפשר לדנקנר להגיש בקשה מוקדמת לקיצור מאסרו. זאת, בין היתר, על רקע חוות הדעת החיוביות לגבי התנהגותו של דנקנר בתקופת המאסר ולגבי החרטה שגילה ביחס למעשיו. באחרונה חקרה המשטרה תלונה של אסיר אחר כלפי דנקנר וסגרה את התיק לאחר פרק זמן קצר. פרטי התלונה אסורים בפרסום.

דוברות משרד המשפטים מסרה בשבוע שעבר כי מסקנת הפרקליטות "נלמדת מחוות דעת חיוביות ביותר שנתנו בעניינו על ידי אנשי שירות בתי הסהור (שב"ס) וחוות דעת טיפוליות אשר מלמדות על הליך טיפולי משמעותי שעבר האסיר בין כותלי הכלא ושבמהלכו, בין היתר, הביע חרטה ולקח אחריות מלאה על המעשים שביצע ובגינם הורשע".

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי