אחרי ההרשעה של אלון חסן: הפרקליטות מבקשת מאסר של 9 חודשים עד שנה וחצי

חסן הורשע בבית המשפט העליון בעבירות מרמה והפרת אמונים במסגרת שני אישומים נגדו. עורך דינו מסר בדיון שנערך היום במחוזי בבאר שבע בטיעונים לעונש כי הוגשה בקשה לדיון נוסף בעליון - בשאלות עקרוניות שעולות מפסק הדין בעליון

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלון חסן
אלון חסןצילום: אליהו הרשקוביץ
אפרת נוימן
אפרת נוימן

לאחר שאלון חסן, לשעבר יו"ר הוועד של נמל אשדוד, הורשע בתחילת החודש בבית המשפט העליון בעבירות של מרמה והפרת אמונים בשני אישומים, היום נשמעו בבית המשפט המחוזי בבאר שבע – אליו חזר התיק לשם קביעות גזר הדין – הטיעונים לעונש. עורך דינו של חסן מסר כי הוגשה בקשה לדיון נוסף בבית המשפט העליון בשאלות עקרוניות שעלו בפסק הדין.

הפרקליטות טענה כי בעניינו של חסן מתקיימים כל היסודות המחמירים בעבירת הפרת אמונים (שהעונש המקסימלי עליה הוא 3 שנות מאסר) וכי היא מבקשת מעבר לקנס משמעותי, עונש מאסר שבין 9 ל-18 חודשים. עורכת דין עופרה לוי מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) ציינה כי העונש נמצא בשליש התחתון של מתחם הענישה, בין השאר בשל כך שחסן זוכה מעבירות חמורות ושהוא שימש סוכן של מח"ש בחקירת הפרשה בעניין רונאל פישר.

אשתו של חסן העידה על התחושות הקשות שהיו ביום המעצר של חסן לפני שש שנים ("היה קשה לראות את הבעל, האבא, יוצא כמו אחרון העבריינים מהבית") ותיארה את הסבל שהם עוברים כמשפחה.

כתב האישום שהוגש ב-2016, כלל ארבעה אישומים שונים ותיאר טובות הנאה פסולות שניתנו לחסן ולמקורביו מפעילות תפעולית שהתנהלה בתחומי נמל אשדוד ב2010-2013. לפי הנטען, חסן ניצל את מעמדו הבכיר בנמל לקידום והשגת התקשרויות כספיות משמעותיות.

במארס 2018 זיכה שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע, יואל עדן, את חסן מכל האישומים נגדו, שכללו גם עבירות שוחד, תוך הפניית חיצי ביקורת כלפי המשטרה והפרקליטות. המדינה בחרה לערער על שלושה מתוך ארבעה אישומים ורק על הזיכוי מעבירות מרמה והפרת אמונים.

שלושת השופטים בעליון הסכימו כי יש להרשיע את חסן באישום אחד בהפרת אמונים, משום שהוציא פרוטוקולים של דירקטוריון הנמל ודו"ח ביקורת פנימי של הנמל – ומסר אותם לחברת דנה (חברה פרטית שיש לו עם אנשיה קשרים חברתיים ומשפחתיים), מתוך רצון לסייע לה בהליך משפטי שנקטה נגד הנמל. בדעת רוב הוא הורשע בפרשיה אחת (מתוך שלוש) שבאישום נוסף. השופטים התייחסו לכך שגם בפרשות שבהן זוכה, התנהלותו הייתה קלוקלת וראויה לביקורת מנהלית, משמעתית וערכית.

לאחר פסק הדין בעליון, התיק חזר לשופט עדן לשמיעת טיעונים לעונש וקביעת גזר דין.

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"