התביעה של הוברט חדד נגד חיים טייב ואיתן סטיבה תעבור לבוררות בלונדון

חדד טוען שטייב נישל אותו מפרויקטים של 200 מיליון דולר בחוף השנהב ■ התביעה נמחקה בהסכמת הצדדים בשל תנאי בוררות בהסכם השותפות ■ גם לטייב ולסטיבה יש מחלוקות בנוגע לסיום השותפות בחברת מיטרלי

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מימין: הוברט חדד, נשיא חוף השנהב אלסאן אואטר ואיתן סטיבה
מימין: הוברט חדד, נשיא חוף השנהב אלסאן אואטר ואיתן סטיבהצילום: צלם לא ידוע, ניתן לפנות למערכת להוספת קרדיט
אפרת נוימן
אפרת נוימן

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, גרשון גונטובניק, הורה השבוע על מחיקת התביעה של איש העסקים הישראלי-צרפתי הוברט חדד נגד חיים טייב ואיתן סטיבה. חדד טען כי טייב נישל אותו מפרויקטים בשווי 200 מיליון דולר בחוף השנהב, למרות הסכמות שהיו לו עם טייב ועם שותפו לשעבר, סטיבה. המחיקה נעשתה בהסכמת הצדדים, לאחר שבדיון עלו בין השאר שאלות הנוגעות לסמכות של בית משפט בישראל לדון בתביעה. הסכסוך צפוי לעבור לדיון בבוררות בלונדון.

בתחילת 2019, סיימו טייב וסטיבה את השותפות ביניהם בחברת מיטרלי, שהוקמה לפני חמש שנים כשסטיבה נפרד משותפיו בקבוצת LR, ופנה עם טייב, מנהל בכיר בקבוצה, לדרך חדשה שהתמקדה בפעילות באנגולה. מהתגובה שהגיש טייב לאחר שהוגשה התביעה עולה כי גם בינו לבין סטיבה קיימות מחלוקות שונות בנוגע להסכם שסיים את השותפות ביניהם במיטרלי.

בנוגע לטענות של חדד, טייב כתב כי לפי ההסכם, חילוקי דעות יוצגו בפני בורר שימונה במסגרת מוסד הבוררות של לשכת המסחר הבינלאומית בלונדון, על פי הדין המהותי האנגלי. חדד מצדו טען כי טייב הוא זה שוויתר על קיום הבוררות ואז ניסה לחזור בו באופן מלאכותי.

חיים טייב

התביעה של חדד עוסקת בהסכם שנחתם בינו ובין טייב וסטיבה ב-2017 לאחר שהוא סייע להם בגבייה של חוב משמעותי מממשלת קונגו. הוא טוען כי הם היו שותפים בקידום שני פרויקטים של בניית 250 מרכזים רפואיים קטנים (קליניקות) ברחבי חוף השנהב ובניית ארבעה בתי ספר מקצועיים לאלפי תלמידים שעלות כל אחד מהם נאמד ב-100 מיליון דולר. לפי חדד, מדובר בפרויקטים שעל פי רוב מבוצעים בדרך של מכרז פתוח, אבל הם ניתנו לו ולנתבעים בזכות המעורבות וההמלצות שלו. אף נחתמו מזכרי הבנות בעניינם מול משרד החינוך והבריאות של חוף השנהב.

בתביעה נכתב כי ביוני האחרון קיבל חדד מכתב מעוזרו של טייב על סיום ההסכם ביניהם בלי שיש לחדד זכויות בשני הפרויקטים. חדד טוען בתביעה כי הנישול שלו נעשה שלא כדין ובניגוד להוראות ההסכם. סטיבה צידד בטענותיו של חדד שלפיהן לשלושתם יש זכויות בפרויקטים ואף העלה חשש שטייב מתכוון לגזול גם ממנו את חלקו בהסכמים המשותפים.

את חדד מייצגים עורכי הדין יורי נחושתן ואיילת סומך. את טייב מייצגים עורכי הדין יגאל בורוכובסקי ואלי שימלביץ'. סטיבה מיוצג על ידי עורכי הדין גיורא ארדינסט ותומר ויסמן. נחושתן מסר כי הסכסוך ידון בבוררות ובנוסף בין הצדדים סוכמו דברים נוספים מחוץ לכתלי בית המשפט, שלא לפרוטוקול.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"