ניר חפץ במשטרה: "שאול היה בלחץ עצום. הוא טען שסוחטים אותו והעביר לנתניהו לוחות זמנים"

חלקים מעדותו של עד המדינה ניר חפץ נחשפו הערב בחדשות 13. בין היתר אמר חפץ: "העברתי לנתניהו מסמך שנתן לי שאול אלוביץ' על עסקת בזק-yes. רה"מ עיין במסמך ביסודיות - וסידרתי פגישה בינו לבין אלוביץ"

TheMarker
שאול אלוביץ' וניר חפץ (מאחור) בדיון בתיק 4000, בשנה שעברה
שאול אלוביץ' וניר חפץ (מאחור) בדיון בתיק 4000, בשנה שעברהצילום: מגד גוזני
TheMarker

חלקים מעדותו של עד המדינה ניר חפץ נחשפו הערב בחדשות 13. חפץ סיפר לחוקרי המשטרה כי בסוף 2014, על רקע ניסיונות המיזוג של בזק עם חברת הלוויין yes, ביקש ממנו מי שהיה אז בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', להיפגש בדחיפות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. לדברי חפץ, אלוביץ' אף העביר לו מסמך המיועד לנתניהו שבו הוא מתאר את לוחות הזמנים הרצויים מבחינתו למיזוג, וכן את נחיצותו.

חפץ, שהיה יועצו ומקורבו של נתניהו, סיפר לחוקרים: "יצא לי לפגוש את ביבי לא יותר מ-48 שעות אחרי הפגישה שלי עם שאול. נכנסתי לחדר העבודה של נתניהו. הוא ידע שאני בא לפגוש אותו בענייני בחירות. כשאני עם הנייר הזה, התיישבתי מולו מהצד השני של השולחן, סיפרתי לו ששאול קרא לי והיה בלחץ עצום. הסברתי לו (לנתניהו) בקווים כלליים לגבי אבי ברגר (מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שפוטר במאי 2015 בידי נתניהו) וגלעד ארדן (שר התקשורת הקודם) וששאול טוען שסוחטים אותו. אמרתי לו ששאול ביקש שאני אעביר לו את המסמך הזה ונתתי לו (לנתניהו) אותו. אמרתי לו ששאול מבקש להיפגש איתו בדחיפות בנושא המסמך הזה".

חוקר: "הסברת לנתניהו גם מבחינת התוכן ורציונל הדברים מדוע שאול מעביר אליו את המסמך?"

חפץ: "אמרתי לו מאוד בקצרה, בשניים או שלושה משפטים, פרפרזה של טענות שאול כלפי שעון החול שאוזל באשמת ברגר וארדן - ובזדון לטענתו של שאול".

במארס 2014 הממונה על ההגבלים העסקיים אישר את עסקת בזק-yes תוך הצבת תנאים. מלבד אישור הממונה היה נחוץ גם אישור של משרד התקשורת. yes פנתה ביולי 2014 למשרד התקשורת כדי לקבל את האישור. שר התקשורת אז היה ארדן והאישור עדיין לא ניתן. ב-5 בנובמבר מונה נתניהו לשר התקשורת. שלושה שבועות לאחר מכן, ב-28 בנובמבר, חפץ נענה לבקשת אלוביץ' ומסדר לו פגישה דחופה עם ראש הממשלה.

ניר חפץ והזוג נתניהו

חפץ בעדותו: "עכשיו אני נזכר שבפגישה עם שאול יממה או שתי יממות לפני כן אצל שאול בבית, כשהוא מסר לי את המסמך, הוא ביקש ממני שאעביר אותו לנתניהו אישית וביקש ממני שאעביר בשמו בקשה לפגישה אישית דחופה עם ביבי. הבנתי שמטרת הפגישה היא שאני אתן לראש הממשלה את המסמך ידנית ואעביר לו את הבקשה להיפגש איתו בדחיפות. נתתי לביבי את המסמך. אמרתי לו ששאול טוען שארדן וברגר מורחים בכוונה את הזמן ולא מאפשרים חתימה של משרד התקשורת על מסמך עסקת yes כדי שהעסקה תרד מהפרק... בגלל שיפוג תוקפו של אישור הממונה על ההגבלים".

חפץ המשיך בעדותו: "נתניהו מהיר תפישה ולא צריך להסביר לו פעמיים. אף פעם לא עונה. איך יודעים אם יעשה או לא יעשה? הוא רושם את הדברים על פתק A4 או מבצע אותם מיד - ואם הוא לא עושה (אחד משניהם) - שיהיה לך בהצלחה. הוא עיין במסמך הזה ביסודיות, עבר על החומרים, קרא את המסמך וניכר שהבין אותו".

על פי הפרסום בחדשות 13, בהמשך תיאר חפץ בפני החוקרים כיצד הכניס את אלוביץ' בהיחבא למעון ראש הממשלה.

נתניהו מסר בתגובה: "הדבר היחיד שההדלפות הפליליות המתמשכות מחומר החקירה מלמדות הוא שתיק 4000 הוא עלילת דם שלא מבוסס על עובדות אלא על רכילות. הדברים שניר חפץ אמר או לא אמר לאחר שהפך עד מדינה לא ישנו את האמת: מיזוג בזק-יס אושר כראוי בתהליך מתועד וסדור על ידי כל הרגולטורים המוסמכים".

אלוביץ' מסר בתגובה: "שוב הדלפה של קטע מתוך הררי חומר שהופכים גם את עדותו של חפץ לאבק. את טענותינו העלינו ונוסיף ונעלה בפני הגורמים המוסמכים. אין לנו כוונה להשתתף בקרקס התקשורתי שמתחפש לבית דין שדה וניזון מהדלפות מגמתיות של גורמים בעלי עניין הפוגעים במעשיהם בזכויות אדם בסיסיות ובאמון הציבור במערכת החוק".

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה