"בכפוף לאישור הבוס": הפגישה הסודית והודעות הוואטסאפ שמסבכות את נתניהו

בחדשות 12 נחשף הערב כי שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת, נפגש בעבר עם שאול אלוביץ' בביתו. בתום הפגישה, שכונתה במשטרה "פסגת התאנים והיין", הוחלפו הודעות וואטסאפ בין יועצו של אלוביץ' אלי קמיר, לפילבר ■ נתניהו: "זו היתה פגישה מקצועית שעסקה בפרויקט הסיבים האופטיים"

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מימין: בנימין ושרה נתניהו; שאול אלוביץ'
מימין: בנימין ושרה נתניהו; שאול אלוביץ'צילום: אייל טואג, מרק ישראל סלם
TheMarker

אלי קמיר, יועצו של שאול אלוביץ', בוואטסאפ לשלמה פילבר: "הבנתי משאול שהייתה לכם פגישה טובה".

שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, וכיום עד המדינה בתיק 4000: "התקדמנו, יש הבנות בכפוף לאישור הבוס... הייתה פגישה טובה והיין היה מצויין... זה הגיע עם תאנים ענבים וגבינה – דליקטס!".

קמיר: "תענוג אמיתי. עכשיו כשאני מכיר את הסיכום יש פה הזדמנות אמיתית לבוס שלך לבוא עם בשורה אמיתית".

הודעות הוואטסאפ האלה נשלחו בתום פגישה לילית חשאית, בין שלמה פילבר מנכ"ל משרד התקשורת (כשנתניהו כיהן כשר) לבין איש העסקים שאול אלוביץ', באותה תקופה בעל השליטה בבזק. ההודעות ודבר הפגישה, שנערכה בביתו של אלוביץ' בצהלה וכונתה במשטרה "פסגת התאנים והיין", נחשפו הערב על ידי העיתונאי גיא פלג, בחדשות 12.

>> העדות הקריטית בתיק השוחד של נתניהו: האזינו ל"אינטרסנטים"

על פי הפרסום בחדשות 12, הפגישה עסקה במיזוג בין בזק ליס, מיזוג שאותו ביקש לקדם אלוביץ'. בסופו של דבר, למרות התנגדות בכירים במשרד התקשורת, אישר נתניהו את המיזוג - עסקת מיליארד השקל שבה רכשה בזק, אז בשליטת אלוביץ', את יתרת מניות yes שהיו עד אז בבעלות יורוקום, שבה החזיק אלוביץ' באופן פרטי. מבנה העסקה כלל העברת 680 מיליון שקל במזומן לאלוביץ', ועוד 370-200 מיליון שקל שבזק היתה אמורה לשלם ליורוקום בגין הטבות מס הנגזרות מההפסדים הצבורים, בנוסף ל-170 מיליון שקל שייגזרו מביצועי yes בשלוש השנים הבאות.

על פי הפרסום, בתום הפגישה, שנערכה ללא פרוטוקול או ייעוץ משפטי, העבירו פילבר וקמיר את סיכומה בפתק לעד המדינה ניר חפץ. בחיפוש שערכה המשטרה בביתו של חפץ נמצא הפתק המדובר ובו מתוארות ההסכמות כשמעליהן נכתב בכתב ידו - "זה מה שסוכם עם מומו".

אתמול פורסם בחדשות 12 כי שר התקשורת לשעבר, גלעד ארדן, סיפר בעדותו במסגרת תיק 4000, שראש הממשלה בנימין נתניהו פנה אליו בנוגע לרפורמות בבזק. לדבריו, זכור לו שבעלי בזק לשעבר, שאול אלוביץ', רמז לו כי יש לו השפעה על ראש הממשלה. לפי ארדן, "אמרתי לאנשים שהתחושה שלי היא שאלוביץ' גרם לזה שלא היה שר תקשורת".

ארדן היה זה שקידם ב-2014-2013 את הרפורמות שפגעו בבזק, בעיקר רפורמות השוק הסיטוני. במסגרת כתב החשדות נגד נתניהו, נכתב בין השאר כי נתניהו הדיח את ארדן מתפקיד שר התקשורת על רקע הרפורמות שקידם כשר תקשורת נגד בזק.

שלמה פילבר בבית משפט השלום בת"א, בשנה שעברהצילום: מוטי מילרוד

מוקדם יותר היום קרא נתניהו להחרים את חברת קשת בשל יצירת הסדרה "הנערים", שאותה כינה "אנטישמית". הפוסט נכתב לאחר שורת פרסומים של כתב הפלילים של חדשות 12, גיא פלג, שסיקר בהרחבה את העדויות של שלמה פילבר והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן בתיק 4000. אחר הצהריים הגיש הליכוד בקשה דחופה למתן צו ביניים שימנע פרסום של חומרי חקירה עד לבחירות, אולם ממלא מקום יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט ניל הנדל דחה את הבקשה.

תגובת רה"מ בנימין נתניהו: "פילבר עצמו הבהיר בעדותו לאחר שהפך לעד מדינה שהוא לא קיבל שום הנחייה מראש הממשלה נתניהו בנושא. גם פילבר וגם אלי קמיר העידו ביחס לתכתובת שהיא מקצועית ועוסקת בפרויקט תשתיות לאומי של סיבים אופטיים שקודם מול בזק והוט במקביל, מטעמים מקצועיים וללא קשר למיזוג בזק-יס שהושלם לפני התכתובת שהצגתם".

תגובת שאול אלוביץ': "קטעי עדויות שהודלפו מתוך חומר חקירה עצום, מציגים תמונה שקרית של המציאות בשימוע שנערך למר אלוביץ', הצגנו ועוד נציג, עדויות ומסמכים ששומטים את הלסת וממוטטים את הקרקע מתחת לתזת כתב החשדות. משפט השדה שנערך למר אלוביץ' על בסיס הפרסומים החלקיים והמגמתיים, צריך לזעזע כל אזרח הגון במדינת חוק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה