גד פרופר תובע מנסטלה לשלם לו תוספת של 39 מיליון שקל על רכישת מניותיו

פרופר, שמכר את מניותיו באסם לנסטלה ב-2012 תמורת 371 מיליון שקל, טוען כי ההסכם בינו ובין נסטלה מחייב אותה לשלם לו את הפרמיה שניתנה לציבור ב-2016 - שהייתה גבוהה מהפרמיה שהוא קיבל

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גד פרופר
גד פרופרצילום: דודו בכר
אפרת נוימן
אפרת נוימן

גד פרופר, שהיה מבעלי השליטה בחברת אסם, תובע מנסטלה שמחזיקה כיום בחברה סכום של 39 מיליון שקל. ב-2016 אסם נהפכה לחברה פרטית לאחר שנסטלה רכשה את כל אחזקות הציבור. פרופר טוען כי לפי ההסכם שהיה בינו ובין נסטלה, יש להשוות בין הפרמיה שניתנה לציבור לאחר שאושרה הצעת הרכש של נסטלה לבין הפרמיה הנמוכה יותר שהוא קיבל קודם לכן.

אסם הוקמה ב-1942 על ידי 7 משפחות, הכוללות את אויגן פרופר, אביהם של גד ודן פרופר. גד פרופר שימש מנכ"ל אסם אינטרנשיונל פודס ופרש לגמלאות בסוף דצמבר 2011. בתחילת 2012 הוא מכר את מניותיו בחברה לנסטלה בתמורה כוללת של 371 מיליון שקל - מתוכם הוא קיבל 308 מיליון שקל לפי פרמיה של 18.8% ו-63 מיליון שקל לפי פרמיה של 12.5%.

לפי כתב התביעה שהוגש בתחילת השבוע לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ב-1997 בסמוך להצטרפות של נסטלה כבעלת מניות מהותית לאסם נעשה הסכם בין בני משפחת פרופר לבינה שהסדיר את זכותם של בני המשפחה למכור לנסטלה את המניות שלהם במשך 30 שנה, עד ל-2026. ביוני 2004 נכרת הסכם בין נסטלה לחברות של גד ואחיו דן לרכישת מניות אסם ששיפר את זכותם של בני המשפחה למכירת המניות.

בתביעה נכתב כי בהסכם עם נסטלה נקבעה חלופה לפיה אם נסטלה תרכוש מניות נוספת של אסם גם מצדדים שלישיים בכל מועד שהוא עד יוני 2026 המחיר שגד פרופר יקבל יותאם לפרמיה שתשולם על ידי נסטלה לצד שלישי – גם אם הרכישה מהצד השלישי תעשה במועד מאוחר יותר.

בפברואר 2016 אישר הדירקטוריון של אסם את המיזוג עם נסטלה כך שאסם נהפכה לחברה פרטית. הרכישה היתה בפרמיה של 30% על מחיר המניה הממוצע ב-30 הימים שקדמו לרכישה.

בתביעה נטען כי ההסכם מחייב את נסטלה לשלם לפרופר את ההפרש – 39 מיליון שקל - בין הפרמיה ששולמה לו לבין הפרמיה ששולמה לציבור שהייתה גבוהה יותר.

לפי התביעה, נסטלה טענה כי פרופר חתם באפריל 2012 על כתב ויתור על טענות. לדברי פרופר, אין ממש בטענה הזאת שכן כתב הויתור לא התייחס ולא יכול היה להתייחס לזכויות שבאו לעולם אחרי חתימתו, ב-2016, וכי המסמך עסק רק בזכויות שהיו לפרופר בנוגע לסיום עבודתו באסם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט