אישום נגד זאב קלימי ושניים נוספים: השתמשו במידע פנים בעסקת אסם-נסטלה

על פי האישום, קלימי וחבריו בעז דקל ושלמה ברק קיבלו מידע על עסקת המיזוג לפני שהיתה ידועה לציבור, והשתמשו בו כדי לרכוש מניות של אסם בתחילת 2016 ■ המידע התקבל לכאורה מאברהם פינקלשטיין, שהיה דירקטור באסם בזמן העסקה

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זאב קלימי, מנכ"ל אלקטרה צריכה
זאב קלימי, מנכ"ל אלקטרה צריכהצילום: אייל טואג
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) הגישה הבוקר (ד') לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד זאב קלימי, בעז דקל, שלמה ברק וחברת פי.אם.איי סחר וייזום בע"מ בגין עבירות של שימוש במידע פנים. כתב האישום נוגע להפיכתה של חברת אסם השקעות בע"מ מחברה ציבורית שמניותיה נסחרות בבורסה - לחברה פרטית.

לפי כתב האישום, באוקטובר 2015 התכנסה ישיבת דירקטוריון בחברת אסם, לדון בהפיכתה של אסם לחברה פרטית באמצעות רכישת מניות החברה שהוחזקו בידי הציבור על ידי חברת נסטלה, במה שכונה "עסקת אודיסיאה". הדיון בנושא הוגדר כרגיש וחשאי והחלטות שנתקבלו בישיבה בעניין זה לא דווחו לציבור באותה עת.

מי ששמו עולה בכתב האישום כשחקן מרכזי הוא אברהם פינקלשטיין, שכיהן כדירקטור באסם והחזיק עם אשתו ב-1.86% ממניות החברה, ובסך של כ-7.46% ממניות החברה עם כלל בני משפחתו. להחזקות אלה יש משמעות משום שכך הופך פינקלשטיין ל"איש פנים" שחשוף למידע פנים לפי חוק ניירות ערך.

לפי כתב האישום, פינקלשטיין השתתף בישיבת הדירקטוריון באוקטובר 2015, וכן ניהל משא ומתן למכירת מניות החברה שבהן החזיקו הוא ובני משפחתו. במסגרת זו נפגש פינקלשטיין עם גורמים שונים מנסטלה ומאסם ונחשף לפרטים שונים ביחס לעסקת המיזוג ביניהן.

לפי כתב האישום, פינקלשטיין מסר מידע פנים לקלימי במסגרת התייעצות, בשיחות שונות ומפגשים שקיימו השניים, בתקופה שהסתיימה סמוך לתחילת 2016. מידע הפנים שנמסר לכאורה לקלימי כלל מידע אודות שלבים שונים והתפתחויות בעסקת המיזוג וכן מידע אודות טווח המחירים של העסקה.

עוד עולה מכתב האישום כי בסוף ינואר 2016 ולפני שאסם פירסמה דיווח מיידי על אישור עסקת אודיסיאה בדירקטוריון, כשבידו מידע הפנים שמסר לו פינקלשטיין, רכש קלימי 4,000 מניות של אסם בסכום של כ-251 אלף שקל. לכאורה כשבידו מידע הפנים, מסר קלימי לחבריו שלמה ברק ובעז דקל כי עומדת להתבצע עסקה בין אסם לנסטלה בטווח הזמן הקרוב.

עוד נטען בכתב האישום כי כשבוע לאחר הרכישות דיווחה אסם על העסקה הצפויה. שער מניית אסם עלה לאחר הדיווח ביותר מ-30 אחוזים. בהתאם לכתב האישום, הנאשמים מכרו את המניות שרכשו במועדים שונים לאחר הדיווח. קלימי מכר את המניות ברווח של יותר מ-60 אלף שקל. דקל וברק הרוויחו כתוצאה מהמכירה סכומים של כ-170 אלף שקל כל אחד.

את כתב האישום הגישה עו"ד שירי גפני ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מיסוי וכלכלה. התיק נחקר על ידי מחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.

עו"ד אילן סופר, שותף במשרד אילן סופר ושות' המייצג את בעז דקל, מסר בתגובה: "לעניות דעתנו, חומר הראיות איננו מלמד על אחריות כלשהי של בעז דקל, והכללתו בכתב האישום נעשתה באופן מלאכותי בכדי לבסס אישומים כנגד אחרים".

מטעם זאב קלימי מסרו עורכי הדין גיורא אדרת ויפעת מנור כי "זאב קלימי לא עשה שימוש במידע פנים, אלא פעל על פי מידע גלוי והערכה מבוססת שנסטלה תשתלט על אסם. אנו מאמינים שבית המשפט יקבל את גרסתו ויזכה אותו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד