רשת המכונים קר תובעת את קופת חולים כללית על 10 מיליון שקל

החברה, שמספקת שירותי רפואה אסתטיים, טוענת שקופת החולים התקשרה עם ספקים מתחרים ללא מכרז ■ התביעה הזאת אינה הראשונה בין הצדדים

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קופת חולים כללית
קופת חולים כלליתצילום: ניר קידר
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

care (קר) שירותי רפואה, שעוסקת במתן שירותי רפואה אסתטיים, תובעת את קופת חולים כללית בסכום של 10 מיליון שקל. בקר טוענים כי הקופה העדיפה לרכוש שירותים מספקים אחרים ללא מכרז. לפי חוק חובת המכרזים, קופות חולים חייבות בעריכת מכרז לצורך רכישת שירותים.

בכתב התביעה שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב טוענת קר, שמיוצגת על ידי משרד עו"ד עמית חדד רוט ושות', כי במסגרת התוכנית למתן שירותי בריאות נוספים (שב"ן) שקופת חולים כללית מספקת באמצעות כללית מושלם, התקשרה הקופה ללא מכרז עם ספקים לשירותי יופי, סגנון חיים, תיקון ראייה בלייזר, הסרת שיער בלייזר וניתוחים פלסטיים.

קר טוענת כי ב-2006 פתחה קופת החולים במכרז לצורך קבלת הצעות מספקים שונים שמעניקים את שירותי היופי. טענתה המרכזית של החברה היא כי מדובר ב"מסמך מהונדס" שתנאי הסף בו הותאמו לספקים מסוימים שיוכלו לזכות בו מבלי שהחברה תוכל לזכות בו.

עוד נטען בכתב התביעה כי ב-2010 פירסמה קופת חולים כללית מכרז למתן שירותים בתחום תיקון הראייה באמצעות לייזר, אך לאחר שקר הגישה את מועמדתה, המכרז נגנז, ולפי הנטען כללית המשיכה בהתקשרות בלעדית עם ספקיות אחרות.

ההליכים המשפטיים אינם זרים לשני הצדדים. בין קופת חולים כללית לבין קר נחתם ב-2014 הסכם פשרה שכלל, בין היתר, את צירופה של קר כספקית לשירותי תיקון ראייה בלייזר וכן סבסוד שירותי פלסטיקה והסרת שיער למבוטחי השב"ן של כללית, באופן זהה לספקים אחרים שנתנו את אותו השירות לקופת החולים. עתה טוענת החברה כי קופת חולים כללית הפרה את הסכם הפשרה.

החברה טוענת כי קופת חולים כללית הסבה לה נזקים, בכך שהיא מנעה ממנה, שלא כדין, את ההשתתפות במכרזים וכן מעצם העובדה שספקים אחרים קיבלו סבסוד מהקופה והם לא, וכתוצאה מכך הפסדיה לקוחת רבים.

את קר שירותי רפואה מייצגים עוה״ד עמית חדד, נועה מילשטיין, נועה מנחמוב ואביחי יהוסף ממשרד חדד רוט.

מכללית נמסר בתגובה: "תגובתנו המפורטת תימסר לבית המשפט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראש הממשלה בנימין נתניהו. "זה ש'הכל שפיט' זה חסם לעסקים, שלא קיים בשום מקום בעולם המערבי"

הבנקים מאותתים לנתניהו: "ניצנים של משיכת פקדונות, ולא רק בהיי-טק"

שמעון ריקלין, אראל סגל, ינון מגל, יעקב ברדוגו, מגי טביבי

לא היה דבר כזה: עם מאות מיליוני שקלים, הערוץ הזה מאיים לשנות את המפה הפוליטית בישראל