הצוואה אושרה: ארבע שוכרות ירשו 7 דירות מבעל הבית במרכז ת"א

אורי גלעדי הוריש שבע דירות ברחוב מיכ"ל בתל אביב לשוכרות שטיפלו בו בעת מחלתו ■ לאחר התנגדות בני המשפחה, בית המשפט אישר את הצוואה וקבע כי היא נערכה על ידי גלעדי מתוך רצון חופשי ובדעה צלולה

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הבית ברחוב מיכ"ל 20
הבית ברחוב מיכ"ל צילום: אילן אסייג
אפרת נוימן
אפרת נוימן

בית המשפט לענייני משפחה קבע אתמול (ג') כי יש לקיים את הצוואה של אורי גלעדי, שבה נקבע כי הוא מוריש שבע דירות לשוכרות בבניין שבבעלותו, ברחוב מיכ"ל בתל אביב - וקרובי משפחתו לא יזכו לכל חלק בעזבונו.

גלעדי מת במאי 2016 מסרטן בגיל 55. הוא לא נישא מעולם, אין לו יורשים - ובשבועות האחרונים לחייו טיפלו בו הדיירות. בצוואתו השנייה, שנערכה כמה שבועות לפני פטירתו, הוא הוריש את שש הדירות בבית מספר 20 ברחוב מיכ"ל לארבע דיירות (שתיים מהן אחיות), שגרו בהן בשכירות בתקופות שונות. דיירת אחת קיבלה שלוש דירות, והשלוש האחרות קיבלו דירה אחת.

בנוסף, לאחת הדיירות ולבתה הוא הוריש לצד הדירה במיכ"ל דירה ברחוב פולד 4 בתל אביב, שבה הוא התגורר, בתנאי שתשופץ באופן יסודי ותשמש את הבת כאשר תהיה בגירה. את הדירות הנמצאות בקומה הראשונה במיכ"ל הוא הוריש בתנאי שהדיירת תטפל בחתולים הנמצאים בדירות אלה.

גלעדי הטיל על הדיירות הגבלה, שלפיה אין למכור או לשעבד את הדירות שבהן זכו למשך חייהן. בנוסף, הוא ביקש לתרום את יתרת הכספים בחשבון הבנק שלו (50 אלף שקל) להוספיס בתל השומר שבו טופל, כמחווה של רצון טוב לאור הטיפול המסור שקיבל.

המתנגדים – עשרה בני משפחה של גלעדי מצד אביו – טענו להיעדר כשרות בעריכת הצוואה, למעורבות של הנהנים בעריכת הצוואה, השפעה בלתי הוגנת ואי קיום תנאים בצוואה בעניין הטיפול בחתולים. הם התנגדו גם להעברת הכספים להוספיס.

רחוב מיכ"ל 20 בת"אצילום: אילן אסייג

"הדיירות סייעו למנוח בימיו האחרונים מתוך רגשי חיבה וכבוד"

השופטת קרן גיל קבעה כי המתנגדים לא הוכיחו כי גלעדי לא היה כשר במועד עריכת הצוואה השנייה, וכי לפי העדויות הוא היה צלול לחלוטין בעת שהותו בהוספיס ובמועד עריכת הצוואה, והבין מבחינה מהותית את פעולת הציווי. השופטת פסקה כי לא הוכח שהדיירות ניצלו את מצבו הרגיש על מנת לגרום לו לצוות להן את רכושן. לדבריה, הן "נהגו באופן אנושי והגון כשהתייצבו לצד המנוח, שהיה אדם ערירי, והתגייסו לסייע לו בימיו האחרונים מתוך רגשי חיבה וכבוד".

עוד קבעה השופטת כי המתנגדים לא הציגו ראיות לטענות בדבר מעורבות בעריכת הצוואה: "הצוואה משקפת את רצונו האמיתי והבלתי תלוי של המנוח ותוכנה אינו מלמד השפעה בלתי הוגנת". היא פסקה כי יש לקיים את הצוואה, ובני המשפחה המתנגדים ישלמו את הוצאות המשפט בסך 120 אלף שקל.

רחוב מיכ"ל הוא רחוב קטן במרכז תל אביב, קרוב לצומת שדרות בן ציון ורחוב המלך ג'ורג'. את בניין המריבה בנה שמחה מולדוק בתחילת שנות ה-30, והוא הוריש את כולו לבתו היחידה רינה (בתו השנייה מתה בגיל צעיר), אמו של אורי גלעדי. הקשר עם אביו נותק בילדותו וכך נותר גלעדי היורש היחיד של רינה. הוא עצמו לא הוליד ילדים.

את הדיירות ייצגו עוה"ד יוכי כדיר-פז וגיא זלמנסון ממשרד מיתר; את שיבא ייצגה עו"ד חנה אזולאי; ואת בני המשפחה המתנגדים ייצגה עו"ד אתי סדיס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט