"לכסות את התשומות העצומות": זה שכר הטרחה שמבקש הנאמן בתיק פשיטת הרגל של פישמן

עד כה אושר לנאמן עו"ד יוסי בנקל שכר טרחה ביניים של 2.2 מיליון שקל, וכעת הוא מבקש סכום ביניים נוסף של 1.5 מיליון שקל ■ השופט בדימוס אשר גרוניס שמגשר בתיק הציע הסדר בנוגע לילדיו ואשתו של פישמן

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד יוסי בנקל
עו"ד יוסי בנקלצילום: מוטי מילרוד
אפרת נוימן
אפרת נוימן

שנתיים אחרי שעו"ד יוסי בנקל מונה לנאמן בתיק פשיטת הרגל של אליעזר פישמן הוא מבקש מהשופט איתן אורנשטיין שיאשר לו שכר טרחה ביניים של 1.5 מיליון שקל לתקופה מאז מארס 2018. זאת בהמשך לסכום של 2.2 מיליון שקל שכבר אושר לו עד היום.

בדו"ח פעילות חמישי שהגיש בנקל בשבוע שעבר הוא מציין את המורכבות של התיק וכותב כי להערכתו שווי הנכסים והזכויות שיחולקו לנושים נאמד ב-200-150 מיליון שקל.

בדיון שנערך היום (ג') בפני השופט אורנשטיין ניסה השופט להביא את הצדדים להסכמה להסדר. המגשר, שופט העליון בדימוס, אשר גרוניס, הציע הסדר בנוגע לאשתו וילדיו של פישמן. לפי ההצעה, בני המשפחה לוקחים אחריות להשלים כל סכום שיחסר עד 210 מיליון שקל, אך לא ברור בשלב זה מה יהיה הסכום שייתנו. בני המשפחה - אשתו של פישמן, טובה, וילדיו ענת, איל ורונית - מעריכים את התרומה שלהם בכ-40-25 מיליון שקל.

ההסדר המוצע לא סוגר את עניינו של אליעזר פישמן, שההליכים כלפיו ימשיכו להתנהל. בנקל מסרב להסדר שכן מבחינתו לא ברור כמה בפועל ואם בכלל יתרמו בני המשפחה ומכיוון שבני המשפחה מבקשים לחסום כל אפשרות שבעתיד יוגשו נגדם תביעות. בשלב זה בית המשפט צריך לתת הנחיות ברורות איך ממשיכים להתנהל מול הנושים – האם באמצעות מו"מ ישיר מול בני המשפחה, או בדרך של כינוס אסיפות נושים פורמליות.

בנקל מונה כמנהל מיוחד לנכסיו של פישמן כבר בדצמבר 2016. חצי שנה מאוחר יותר הוכרז פישמן כפושט רגל, וזאת לאחר קריסתו של הסדר הנושים שהציע לבנקים. בנקל, שכיהן עד אז כמנהל מיוחד של פישמן, מונה על ידי אורנשטיין לנאמן. הוא הוסמך לתפוס את כל רכושו של פישמן, לאתרו ולפעול למימושו.

אליעזר פישמןצילום: עופר וקנין

בדו"ח הפעילות שהגיש בנקל בשבוע שעבר הוא הזכיר את הפעולות שעשה עד כה וציין כי מדובר בתיק חריג בהיקפו, שבמסגרתו הוא גם נדרש לבדוק את ההתמוטטות של הקבוצה שבראשה עמד פישמן, שכללה מאות חברות בישראל ובחו"ל. לדבריו, שכר הטרחה נועד לכסות את התשומות העצומות בניהול התיק, שכללו בשנה החולפת בנוסף אליו, גם העסקת צוות של חמישה עורכי דין, מתמחה, מידענית ואנשי מנהלה - שכמעט כל זמנם הוקדש לטיפול בהליך בהיקף מצטבר של אלפי שעות.

הוא מוסיף כי "כבר עתה ברור כי הליכי פשיטת הרגל בעניינו של החייב צפויים להמשיך באותה עצימות עוד פרק זמן לא מבוטל באופן המצדיק פסיקת מקדמת שכר טרחה ביניים".

בספטמבר 2017 אישר אורנשטיין לבנקל שכר ביניים של 700 אלף שקל ובמארס 2018 אושר לו שכר ביניים של 1.5 מיליון שקל.

לפי הדו"ח שהוגש, בקופת הנאמן הצטברו עד כה כ-50 מיליון שקל כשבחשבון הנאמן מופקדים 1.3 מיליון שקל. היתרה היא כספים שמופקדים בנאמנות על ידי חברת מאפיית אילת שהוחזקה במלואה על ידי פישמן וצוין כי בנקל בוחן בימים אלה את האופן בו תפורק. בנוסף, בנקל מעריך כי החזקה במניות שונות (למשל בחברת כלכלית ירושלים ובחברות קפריסאיות) נאמדת ביותר מ-2 מיליון שקל. "יוצא כי בקופת פשיטת הרגל די כספים או זכויות נזילות כדי לאפשר גביית שכר הטרחה המבוקש", נכתב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

נתניה פרוייקט גינדי

חשבתם שהדירות בישראל יקרות? חכו ל"מס מגדלים" של 20 אלף שקל לדירה

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"