ראש עיריית ראשון לציון לשעבר תובע 30 מיליון שקל מישפרו וגב-ים

חנניה גיבשטיין ואחיו טוענים כי הנתבעות סירבו להשלים את מלוא התמורה בעסקה עמם, תוך הסתרת מידע מהותי ■ גב-ים וישפרו: "טרם קיבלנו את כתב התביעה"

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בניין גב ים בהרצליה
בניין גב ים בהרצליהצילום: עזרא לוי
אפרת נוימן
אפרת נוימן

ראש עיריית ראשון לציון בין השנים 1969 ל-1983, חנניה גיבשטיין, ואחיו דב יצחק גיבשטיין, הגישו היום (ד') תביעה בסך של 30.8 מיליון שקל נגד ישפרו וגב-ים מקבוצת אי.די.בי. לטענתם, החברות סירבו לשלם להם את מלוא התמורה בגין עסקת נדל"ן, תוך הסתרת מידע מהותי ורלוונטי - ומסירת מידע שגוי.

מדובר בעסקה שנחתמה בין הצדדים ב-1993 ותוקנה ב-1995 בנוגע למקרקעין שהיו בבעלות האחים גיבשטיין באזור התעשייה באר טוביה. במסגרת ההתקשרות נמכרו 100 דונם בתמורה לכ-10 מיליון שקל, כאשר על יתרת הקרקע, 70 דונם, נחתמה עסקת קומבינציה שבמסגרתה ניתנו כ-62 דונם בתמורה לבנייה של 2,400 מ"ר (שני מבנים) ביתרת השטח.

לפי כתב התביעה, הוסכם כי הנתבעות יבנו את המבנים בשלבים, בהתאם לקצב ניצול המקרקעין שהועבר לידיהן. מטרת ההסכם היתה לאפשר לישפרו וגב-ים להרוויח טרם העברת התמורה. במקביל התחייבה משפחת גיפשטיין שלא להתחרות עמן בשיווק קרקעות נוספות שיש לה באזור.

בכתב התביעה נטען כי בשלהי שנות ה-90 נבנו כ-1,200 מ"ר בשטח המדובר. אבל אף על פי שמההסכמות היה ברור שאת יתרת התמורה יבנו בשנים שלאחר מכן - הבנייה טרם הושלמה. "שנים חלפו מאז כריתת ההסכם והגם שהתובעים מילאו אחר כל התחייבויותיהם, הנתבעות לא השלימו את מלוא התמורה ולא בנו את המבנה השני שעל בנייתו התחייבו, קרי, מחצית מן התמורה בעסקת הקומבינציה לא שולמה", נכתב.

בנוסף, נטען כי החברות הסתירו מהתובעים, בחוסר תום לב ובזמן אמת, את העובדה כי מכרו את מלוא המקרקעין לצדדים שלישיים, וכפועל יוצא אין וגם לא תהיה בנייה כלשהי של יחידות החברות. העברת הבעלות לצדדים שלישיים אינה מאפשרת את השלמת תנאי עסקת הקומבינציה. "הנתבעות מכרו את המקרקעין - במחיר מלא - לצדדים שלישיים שמתעדים לעשות במקרקעין שימושים אחרים לגמרי. הנתבעות הרוויחו מהמקרקעין מעל ומעבר - והסתירו זאת מהתובעים. זאת מתוך הבנה ברורה כי המשמעות היא שעליהן להשלים את התמורה לידי התובעים. הנתבעות רצו לאחוז את המקל בשני קצותיו, להרוויח בצד אחד, ולא לשלם כפי חובן לתובעים, מן הצד השני".

התביעה הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, באמצעות עורכי הדין דיבון פרקש ונועם מהגר ממשרד צברי פרקש. התובעים מבקשים צווים הצהרתיים שיקבעו כי החברות הנתבעות הפרו את ההסכם והובילו לביטול חלקי שלו. הסכום שהם דורשים מגלם את שווי מחצית הקרקע שנמסרה במסגרת הסכם הקומבינציה.

מהחברות גב-ים וישפרו נמסר בתגובה: "טרם קיבלנו את כתב התביעה. עם קבלת כתב התביעה נבחן את הדברים ונגיב בערכאות המתאימות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"