פישמן: "הטענות של בנקל מופרכות, אין לי קשר לנכסים ב-100 מיליון יורו שחוקרי בלאק קיוב איתרו"

תחת סיפור כיסוי לפיו החוקרים הם נציגיו של אוליגרך רוסי המבקש להבריח נכסים מרוסיה ומאנגליה לגרמניה, קיבלו החוקרים הצעה לרכוש חבילת נכסי נדל"ן בגרמניה, שלטענת הנאמן בנקל שייכים בפועל לפישמן

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אליעזר פישמן
אליעזר פישמןצילום: עופר וקנין
גור מגידו
גור מגידו

איש העסקים פושט הרגל אליעזר פישמן, מגיב לראשונה לטענת הנאמן לנכסיו, עו"ד יוסי בנקל, לפיה הסתיר נכסים בשווי 100 מיליון יורו בגרמניה.

בשבוע שעבר הגיש בנקל לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בקשה שיורה לפישמן לפרט את קשריו לרשימה של נכסים שהושגה בעקבות חקירה שביצעה עבור תיק פשיטת הרגל של פישמן חברת החקירות בלאק קיוב. סוכני החברה יצרו קשר עם עורך דין גרמני בשם מרקוס ריסה, שנתן בעבר שירותים לפישמן, לאחר שהתעורר לשיטתם חשד שהוא מסייע לפישמן להבריח נכסים.

תחת סיפור כיסוי לפיו החוקרים הם נציגיו של אוליגרך רוסי המבקש להבריח נכסים מרוסיה ומאנגליה לגרמניה, השיגו החוקרים ראיות מוקלטות לבקיאות מרשימה של עורך הדין בענייני תיק פשיטת הרגל של פישמן ולבסוף – קיבלו מעורך הדין גם הצעה לרכוש חבילת נכסי נדל"ן בגרמניה, שלטענת בנקל, שייכים בפועל לפישמן.

בגיבוש רשימת הנכסים, כך העידה בדיקה של היסטוריית המסמכים שנשלחו על ידי עורך הדין ריסה, היה מעורב אחיינו של פישמן, שלמה כץ. כץ אף הגיע לפגישה באחד מהנכסים שהוצע להם לרכוש. על סמך מעורבותו של כץ, אמירות שונות שנאמרו במהלך הקשר עם ריסה וראיות נסיבתיות נוספות לקשר בין הבעלים הרשומים של הנכסים לבין פישמן – טוען בנקל, כי פישמן הוא הבעלים האמיתי של פורטפוליו הנדל"ן הזה. הפורטפוליו כולל, בין היתר, זכויות בפרויקט לבניית 265 דירות בוונסדורף, מחוץ לברלין, בשווי של 18 מיליון יורו; מלון בעיר לייפציג בשווי 9 מיליון יורו; בית קולנוע בעיר שטוטגארט בשווי 16 מיליון יורו; נכס בעיר שכניץ הכולל שטחי מסחר ומגורים בשווי של כ-4.5 מיליון יורו ועוד. פישמן טוען שמדובר בטענות ריקות וחסרות שחר.

"כל טענות הנאמן (בנקל) לעניין אחזקת נכסים בעבור החייב על ידי מי שמכונים בבקשה כ'נאמנים של החייב' הינן הבל הבלים ואין בהן שמץ של אמת", כתב בתגובה שהגיש היום לבית המשפט עורך דינו של פישמן, שלום גולדבלט. עוד צוין בתגובה כי "החייב (פישמן) מצהיר כי אין לו נכסים וזכויות, לא בארץ ולא בחו"ל, המוחזקים עבורו או מטעמו על ידי צדדים שלישיים, בין כנאמנים או כשלוחים, כבאי כוח או בכל אופן אחר".

עו"ד יוסי בנקלצילום: מוטי מילרוד

בין היתר, מצביע פישמן על כך ש-94% ממניות אחת מהחברות הזרות שעליהן הצביע בנקל (החברה המחזיקה את בית הקולנוע), היו בבעלות חברת מבני תעשייה הציבורית עד לתחילת השנה. לטענת פישמן, האפשרות שחברה ציבורית מחזיקה בנאמנות נכסים עבורו שעשה שהוא בסטטוס של פשיטת רגל, היא "אבסורדית וחסרת שחר".

פישמן מוסיף וטוען שבינואר 2019, מכרה מבני תעשייה את החברה המחזיקה את בית הקולנוע לחברה אחרת בשליטת עורך הדין הגרמני ריסה, כשהתמורה בעסקה, לפי טענות בנקל, אמורה היתה להגיע לקופת פשיטת הרגל. "מעצם העובדה שהנאמן לא הגיש למבני תעשייה דרישה לקבלת התמורה, ניתן ללמוד שהנאמן עצמו אינו מאמין בטענתו", נכתב בתגובה.

נכסים אחרים שעליהם הצביע בנקל, מוחזקים באמצעות שרשור חברות שסופו בחברה ציבורת בשם Grand City הנסחרת בפרנקפורט, בשליטת איש העסקים יקיר גבאי. גם כאן, טוען פישמן, האפשרות שחברה ציבורית החייבת בחובות דיווח לבורסה, תחזיק נכס בסתר עבור פושט רגל - היא מופרכת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות