פישמן: "הטענות של בנקל מופרכות, אין לי קשר לנכסים ב-100 מיליון יורו שחוקרי בלאק קיוב איתרו"

תחת סיפור כיסוי לפיו החוקרים הם נציגיו של אוליגרך רוסי המבקש להבריח נכסים מרוסיה ומאנגליה לגרמניה, קיבלו החוקרים הצעה לרכוש חבילת נכסי נדל"ן בגרמניה, שלטענת הנאמן בנקל שייכים בפועל לפישמן

גור מגידו
גור מגידו
אליעזר פישמן
אליעזר פישמןצילום: עופר וקנין
גור מגידו
גור מגידו

איש העסקים פושט הרגל אליעזר פישמן, מגיב לראשונה לטענת הנאמן לנכסיו, עו"ד יוסי בנקל, לפיה הסתיר נכסים בשווי 100 מיליון יורו בגרמניה.

בשבוע שעבר הגיש בנקל לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בקשה שיורה לפישמן לפרט את קשריו לרשימה של נכסים שהושגה בעקבות חקירה שביצעה עבור תיק פשיטת הרגל של פישמן חברת החקירות בלאק קיוב. סוכני החברה יצרו קשר עם עורך דין גרמני בשם מרקוס ריסה, שנתן בעבר שירותים לפישמן, לאחר שהתעורר לשיטתם חשד שהוא מסייע לפישמן להבריח נכסים.

תחת סיפור כיסוי לפיו החוקרים הם נציגיו של אוליגרך רוסי המבקש להבריח נכסים מרוסיה ומאנגליה לגרמניה, השיגו החוקרים ראיות מוקלטות לבקיאות מרשימה של עורך הדין בענייני תיק פשיטת הרגל של פישמן ולבסוף – קיבלו מעורך הדין גם הצעה לרכוש חבילת נכסי נדל"ן בגרמניה, שלטענת בנקל, שייכים בפועל לפישמן.

בגיבוש רשימת הנכסים, כך העידה בדיקה של היסטוריית המסמכים שנשלחו על ידי עורך הדין ריסה, היה מעורב אחיינו של פישמן, שלמה כץ. כץ אף הגיע לפגישה באחד מהנכסים שהוצע להם לרכוש. על סמך מעורבותו של כץ, אמירות שונות שנאמרו במהלך הקשר עם ריסה וראיות נסיבתיות נוספות לקשר בין הבעלים הרשומים של הנכסים לבין פישמן – טוען בנקל, כי פישמן הוא הבעלים האמיתי של פורטפוליו הנדל"ן הזה. הפורטפוליו כולל, בין היתר, זכויות בפרויקט לבניית 265 דירות בוונסדורף, מחוץ לברלין, בשווי של 18 מיליון יורו; מלון בעיר לייפציג בשווי 9 מיליון יורו; בית קולנוע בעיר שטוטגארט בשווי 16 מיליון יורו; נכס בעיר שכניץ הכולל שטחי מסחר ומגורים בשווי של כ-4.5 מיליון יורו ועוד. פישמן טוען שמדובר בטענות ריקות וחסרות שחר.

"כל טענות הנאמן (בנקל) לעניין אחזקת נכסים בעבור החייב על ידי מי שמכונים בבקשה כ'נאמנים של החייב' הינן הבל הבלים ואין בהן שמץ של אמת", כתב בתגובה שהגיש היום לבית המשפט עורך דינו של פישמן, שלום גולדבלט. עוד צוין בתגובה כי "החייב (פישמן) מצהיר כי אין לו נכסים וזכויות, לא בארץ ולא בחו"ל, המוחזקים עבורו או מטעמו על ידי צדדים שלישיים, בין כנאמנים או כשלוחים, כבאי כוח או בכל אופן אחר".

עו"ד יוסי בנקלצילום: מוטי מילרוד

בין היתר, מצביע פישמן על כך ש-94% ממניות אחת מהחברות הזרות שעליהן הצביע בנקל (החברה המחזיקה את בית הקולנוע), היו בבעלות חברת מבני תעשייה הציבורית עד לתחילת השנה. לטענת פישמן, האפשרות שחברה ציבורית מחזיקה בנאמנות נכסים עבורו שעשה שהוא בסטטוס של פשיטת רגל, היא "אבסורדית וחסרת שחר".

פישמן מוסיף וטוען שבינואר 2019, מכרה מבני תעשייה את החברה המחזיקה את בית הקולנוע לחברה אחרת בשליטת עורך הדין הגרמני ריסה, כשהתמורה בעסקה, לפי טענות בנקל, אמורה היתה להגיע לקופת פשיטת הרגל. "מעצם העובדה שהנאמן לא הגיש למבני תעשייה דרישה לקבלת התמורה, ניתן ללמוד שהנאמן עצמו אינו מאמין בטענתו", נכתב בתגובה.

נכסים אחרים שעליהם הצביע בנקל, מוחזקים באמצעות שרשור חברות שסופו בחברה ציבורת בשם Grand City הנסחרת בפרנקפורט, בשליטת איש העסקים יקיר גבאי. גם כאן, טוען פישמן, האפשרות שחברה ציבורית החייבת בחובות דיווח לבורסה, תחזיק נכס בסתר עבור פושט רגל - היא מופרכת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות

אילנית פינטו־דרור. "על פי המחקר שלי, מורות ומורים בבתי ספר אליטיסטיים מגיעים מרקע דומה לזה של התלמידים"

"ההורים שלהם משלמים אלפי שקלים בשנה - והם מסתובבים בעולם כמו בעלי בית"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

רחוב חרות, רמת גן. לדברי המתווך, זוהי עסקה טובה לשני הצדדים

כללי המשחק השתנו: הדירה שנמכרה "על הנייר" - עם מלכוד

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות