"אני במצוקה?" - העדות הסוערת של אלון חסן במשפטו של רונאל פישר

סנגוריו של פישר ניסו לערער את אמינותו של חסן, וגרמו לו לחזור לכאורה מפרט בעדותו - המועד שבו נערכה לטענתו הפגישה בין השניים - מכיוון שזה אינו תואם לעדותו במח"ש

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מימין: אלון חסן ורונאל פישר בבית המשפט
מימין: אלון חסן ורונאל פישר בבית המשפטצילום: אוליבייה פיטוסי
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

"אני במצוקה? למה, אני יושב כאן למשפט?" כך אמר היום (ה') אלון חסן, לשעבר יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, בדיון סוער בבית המשפט, שבו השלים את עדותו בפרשת עו"ד רונאל פישר. חסן נקרא לבית המשפט המחוזי בירושלים כדי למסור בשנית עדות בנוגע לשיחה שהוקלטה בינו לבין פישר. סנגוריו של פישר ניסו לערער את אמינותו של חסן, וגרמו לו לחזור לכאורה מפרט בעדותו - המועד שבו נערכה לטענתו הפגישה בין השניים - מכיוון שזה אינו תואם לעדותו במח"ש.

בעדותו באוקטובר 2018, העיד חסן כי פישר הציע לו לשלם סכום של 150 אלף דולר בתמורה לסגירת תיקים מולו: "אחרי מספר חודשים, אני לא זוכר בדיוק להגיד לך היום כמה זמן, קורא לי רונאל ואומר לי 'תשמע, הגיע המאני טיים, הגיע הזמן. בוא תשלם כסף, אני הורג את החקירה'. אמרתי לו שאין מצב שאני אשלם כסף, אני לא עשיתי שום דבר. אני לא רוצה להסתבך בגלל דבר כזה, אין לי מה להסתיר".

בדיון היום, ניסו סנגוריו של פישר לטעון כי היוזמה להעביר את הכסף לצורך סגירת החקירה הגיעה מצדו של חסן - ולא מצדו של פישר. במהלך העדות הושמעה באולם שיחת הטלפון שנערכה בין השניים. חסן (שיזם את השיחה לפישר): "תגיד לי, אני יום א' בעזרת השם יוצא מהמעצר בית (קשור לפרשות של חסן בנמל אשדוד; ב"א) ובא אליך?" פישר: "כן בטח". חסן: "מתי שתגיד לי אני אבוא".

עיקר המחלוקת בין הסנגורים של פישר לבין גרסתו של חסן הוא לגבי מועד הפגישה שנערכה בין השניים. בעוד שחסן טען בעדותו במח"ש שהפגישה בינו לבין פישר התקיימה ב-15 ביוני 2014, סנגוריו של פישר הציגו איכון של מכשיר הטלפון של חסן לפיו נערכה פגישה בינו לבין אילון מכלוף - עד נוסף מטעם התביעה בתיק, שגם הוא טוען שהוצע לו על ידי פישר להעביר כספים למשטרה תמורת סגירת תיקים - ב-11 ביוני 2014 ולא כפי שטוען חסן, ב-15 לחודש.

הסנגורים טוענים כי הפגישה בין חסן למכלוף נערכה במשרדו של פישר. לשיטתם, חסן העלים את הפגישה בינו לבין פישר ומכלוף ב-11 ביוני, ולכן הם מנסים לטעון כי היוזמה להעברת הכספים באה לכאורה מכיוונו של חסן.

חסן אמר שאינו זוכר וכי עבר לילה ללא שינה, ולכן ייתכן שהוא טועה. בשלב הזה הדיון הגיע לנקודת רתיחה, וסנגורו של פישר הטיח בחסן כי הוא במצוקה. חסן, ששידר ביטחון לאורך כל העדות, לא התבלבל והשיב: "אני במצוקה? למה, אני יושב כאן למשפט?"

היום, כצפוי, לא ניתנה שום החלטה משמעותית בתיק, ונותר לחכות ולראות כיצד הוא יתפתח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד