האם ח"כ מיקי לוי סייע למשפחת לבנת בסכסוך בינה לבין אמיר אדלר ואילן פדלון?

בכתב התביעה שהגישו שני רואי חשבון נגד משפחת לבנת, נטען בין היתר כי שי לבנת ביקש מלוי, ניצב בדימוס, להפעיל את קשריו במשטרה כדי לתאם פגישה עם בכירי יאח"ה ■ משפחת לבנת: "מסמך רצוף שקרים וסילופים, שכל מטרתו להפעיל לחץ פסול על משפחת לבנת"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
ח"כ מיקי לוי
ח"כ מיקי לויצילום: עופר וקנין
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

רואי החשבון בועז בנרוש ואורן בר-ניר הגישו השבוע תביעה על סך כ-17 מיליון שקל נגד משפחת לבנת. בנרוש ובר ניר טוענים בכתב התביעה כי בני המשפחה שכרו את שירותיהם ולא עמדו בהתחייבויות הכספיות כלפיהם.

השניים טוענים בכתב התביעה כי במסגרת הסכסוך בין משפחת לבנת לבין אנשי העסקים אמיר אדלר ואילן פדלון, שהיו שותפים של שי לבנת, שכר אותם לבנת לביצוע בדיקות חשבונאיות. בכתב התביעה נטען כי הבדיקה דרשה זמן ומשאבים רבים, ואולם משפחת לבנת לא עמדה בכל התחייבויותיה כלפי בנרוש ובר-ניר.

בין היתר, נטען כי בני משפחת לבנת "פעלו בחזיתות נוספות על מנת להשפיע על שיקול דעתן העצמאי של רשויות החקירה (של הסכסוך מול פדלון ואדלר; ב"א). לבנת ומשפחתו ניצלו את קשריהם על מנת שנציגים מטעם ידווחו להם בתום ימי החקירות של אדלר ופדלון, הישר מתוך חדרי החקירות. הם אף ניצלו את קשריהם על מנת לקיים פגישות ממושכות עם חוקרי רשות המסים, לרבות בנוכחות עורכי דינם, על מנת לשכנע אותם להמליץ על הגשת כתבי אישום".

אם לא די בכך, בכתב התביעה מופיעה טענה מפתיעה, שלפיה שי לבנת "לא היסס לרתום בהקשר זה את קשרי משפחתו עם מי שמכהן היום כחבר כנסת ושימש בעברו בתפקיד בכיר במשטרה - על מנת שזה יתאם פגישה עם ראשי היחידה הארצית לחקירות הונאה. פגישה כאמור אכן התקיימה, בנוכחות חבר הכנסת ועורכי הדין, אך לא הניבה את התוצאה המיוחלת מבחינתה של משפחת לבנת".

חבר הכנסת הנזכר בכתב התביעה הוא ח"כ מיקי לוי ממפלגת כחול-לבן (לשעבר יש עתיד). לוי היה בעבר ניצב מחוז ירושלים במשטרת ישראל.

מטעמם של מפשחת לבנת נמסר: "כתב התביעה שהוגש על ידי בעז בנרוש ואורן בר-ניר הוא כתב סחיטה. מדובר במסמך רצוף שקרים וסילופים, שכל מטרתו להפעיל לחץ פסול על משפחת לבנת, על מנת שתסכים לשלם לבנרוש ולבר-ניר את הסכומים הדמיוניים הנטענים בו, הכל תוך הכפשתה של משפחת לבנת ופגיעה במוניטין שלה. ביסוד כתב התביעה עומדות טענותיהם של בנרוש ובר-ניר לקיומן של הסכמות נטענות, בעל פה, מצדו של מר שי לבנת אשר כביכול הופרו. אלא שאותן 'הסכמות' נטענות אינן נתמכות בדבר. על מנת לטשטש עובדה פשוטה זו, ואת עצם העדרה של עילת תביעה ממשית, בנרוש ובר-ניר אינם מהססים לעשות בכתב התביעה שימוש פסול גם במידע חסוי וסודי, אשר אינו רלוונטי לעילת התביעה הנטענת, תוך תיבולו של המידע בערימת שקרים וכזבים.

"המטרה ברורה: להלך אימים על משפחת לבנת כי מידע זה, על כל השקרים שנשזרו לאורכו ולרוחבו, יתפרסם באופן שיגרום להם נזק כבד, וייאלץ אותם להיכנע לסחיטה. בכתב התביעה בנרוש ובר-ניר עשו שימוש פסול במידע חסוי וסודי שהגיע אליהם במסגרת השירותים שסיפקו למר לבנת ולחברות שבשליטתו, שבהן כיהנו כנושאי משרה. בכך הם מפרים באופן בוטה חובות אמון המוטלות עליהם מכוח הדין, חובות חוזיות, חובות סודיות ואף חובות אתיות החלות עליהם כרואי חשבון. בנרוש ובר-ניר אינם מהססים לעשות שימוש פסול במידע זה, על אף שהוא אינו רלוונטי לעילות התביעה הנטענות על ידם – הכל בניסיון לייצר סחיטה יעילה.

"לגופו של עניין, הטענות כי מר לבנת הבטיח לבנרוש ובר-ניר סכומי עתק חסרות כל בסיס. כאמור, כל טענותיהם של בנרוש ובר-ניר מבוססות על טענתם כי ניתנו להם התחייבויות בעל פה על ידי מר לבנת. התחייבויות כאלה לא היו ולא נבראו. בנרוש ובר-ניר קיבלו תמורת שירותיהם למר לבנת, שכר עתק של עשרות אלפי שקלים בחודש (שכר שהצטבר לכדי למעלה מ-2.22 מיליון שקל לכל אחד מהם, וביחד למעלה מ-4.4 מיליון שקל, במשך שלוש שנים), שאף הוא התברר כתגמול מופרז ביחס לכישוריהם הדלים ולתרומתם השולית (ולעתים אף השלילית) בעניינים שבהם היו מעורבים. בנרוש ובר-ניר התגלו כבעלי מקצוע ירודים, אשר העניינים שהופקדו בידיהם היו גדולים על מידותיהם, ואשר ביצועיהם היו רחוקים מלהשביע רצון. על רקע זה הופסק שיתוף הפעולה איתם והם החליטו להגיש את התביעה חסרת הבסיס.

"למר לבנת עומדות עילות לתביעה נגדית נגד בנרוש ובר-ניר להשבת כל הסכומים שקיבלו במשך השנים מלבנת והחברות, ולפיצוי לבנת והחברות בגין הנזקים הכבדים הנגרמים כתוצאה מהתנהלותם הפסולה והוא יעמוד על זכויותיו במלואן. בכתב התביעה בנרוש ובר-ניר עשו שימוש פסול במידע חסוי וסודי שהגיע אליהם במסגרת השירותים שסיפקו למר לבנת ולחברות שבשליטתו, שבהן כיהנו כנושאי משרה. בכך הם מפרים באופן בוטה חובות אמון המוטלות עליהם מכוח הדין, חובות חוזיות, חובות סודיות ואף חובות אתיות החלות עליהם כרואי חשבון. בנרוש ובר-ניר אינם מהססים לעשות שימוש פסול במידע זה, על אף שהוא אינו רלוונטי לעילות התביעה הנטענות על ידם – הכל בניסיון לייצר סחיטה יעילה".

את תגובתו של ח"כ לוי לא ניתן היה להשיג.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?