חוב של 41 מיליון שקל: קבוצת חברות בתחום האנרגיה הסולארית הגישה בקשה להקפאת הליכים

לחברות ספק סחר, התרמוסטט לישראל ואלצי ניר אחזקות מחזור שנתי של כ-50 מיליון שקל והן מעסיקות כ-70 עובדים ■ לטענתן, הן נקלעו לקשיים לאחר שעברו למתחם פעילות חדש שגרר הוצאות גבוהות

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דודי שמש
דודי שמשצילום: ירון קמינסקי
אפרת נוימן
אפרת נוימן

שלוש חברות קשורות הפועלות בתחום דודי שמש ואנרגיה סולארית הגישו היום (שני) בקשה להקפאת הליכים. החברות - ספק סחר, התרמוסטט לישראל ואלצי ניר אחזקות - מעסיקות כ-70 עובדים. הן עוסקות בייצור ובמכירה של מערכות לדודי שמש ואנרגיה סולארית לחימום מים, כולל ייצור ציפויי אמייל ותרמוסטטים. ההכנסות של שלוש החברות מתבססות על מכירת מוצרים אלה לגופים גדולים בשוק חימום המים והאנרגיה הסולארית.

לפי הבקשה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בלוד, החברות נאלצו באחרונה לקחת אשראי חוץ-בנקאי, ונקלעו למצב שבו הבנקים לא מכבדים שיקים שלהן. זאת לאחר שהן העתיקו את פעילותן למתחם חדש בסוף 2016, הטמיעו קווי ייצור עדכניים לאור התחרות, סבלו מנזקי פריצה - ונכוו ממוסר תשלומים ירוד של חלק מהלקוחות.

"במצב זה ברי כי החברות לא תוכלנה להמשיך בפעילותן, ומכאן הדרך להפסקת פעילותן, אובדן המוניטין שלהן ומחיקת ערכן הינו קצר", נכתב בבקשה. "בנוסף, קיים חשש ממשי כי נושי החברות ינקטו בהליכים משפטיים כנגד החברות באופן אשר יביא לחיסול פעילותן ולכניסתן להליכי פירוק".

עוד נכתב כי בעלי המניות אלצי אליהו וניר פרי, והערבות להתחייבויות כלפי המערכת הבנקאית וחלק מהנושים, איילת פרי ורונית אליהו - מתגייסים לטובת המהלך על מנת להמשיך ולהפעיל את העסק בתקופת הקפאת ההליכים ולאתר משקיעים ורוכשים פוטנציאליים, ומתוך כוונה להעמיד תרומה אישית. לכן, הם מבקשים גם הקפאת הליכים אישית נגדם. בנוסף, הם מבקשים למנות את עורכת הדין אלונה בומרגטן כנאמן לחברה לתקופת הקפאת ההליכים.

ב-2017 היו ההכנסות של קבוצת החברות 49 מיליון שקל, והרווח הסתכם בכ-400 אלף שקל. החובות לכלל הנושים נאמדים ב-41.4 מיליון שקל. לבנק מזרחי החברה חייבת 5.8 מיליון שקל, לדיסקונט 5.3 מיליון שקל, למרכנתיל דיסקונט 5.5 מיליון שקל, ללאומי כ-2 מיליון שקל ולבנק הפועלים כ-400 אלף שקל. החובות לעובדים (שכר עבודה נטו שלא שולם) הם 450 אלף שקל, בנוסף להתחייבות בגין הפרשה לפיצויים וזכויות סוציאליות של עוד כחצי מיליון שקל. למס הכנסה ולביטוח לאומי יש חוב של 155 אלף שקל. בנוסף, קיים חוב של 7.4 מיליון שקל לבעל המניות ניר פרי.

את הבקשה הגישו עורכי הדין אשר אנגלמן מגולדפרב זליגמן וליאור מזור ממשרד מזור-בית הלחמי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה