עתירה נגד הקמת בית הספר לרפואה באריאל: "לחברת הוועדה הובטחה משרה באוניברסיטה"

העותרים טוענים כי ההחלטה על הקמת בית הספר נגועה בניגוד עניינים חריף, וכי זו פריצה של החיץ הנדרש בין הממשלה לבין מערכת ההשכלה הגבוהה - ולכן הם מבקשים לבטל את ההחלטה

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוניברסיטת אריאל, ב-2015
אוניברסיטת אריאלצילום: אילן אסייג
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

עתירה לבג"ץ הוגשה היום (חמישי) נגד החלטת המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) ביהודה ושומרון שהתקבלה לפני כשבוע, לאשר הקמה של בית ספר לרפואה באריאל.

העותרים טוענים כי ההחלטה לאשר את הקמת בית הספר נגועה בניגוד עניינים חריף, וכי היא מבוססת על שיקולים זרים. לדבריהם, זו פריצה בוטה של החיץ הנדרש בין הממשלה לבין מערכת ההשכלה הגבוהה, האמורה להיות אוטונומית. על פי העתירה, שיקולים זרים הובילו לקבלת ההחלטה על הקמת המוסד באריאל.

העותרים מתייחסים למצוקת מיעוט הרופאים בישראל, אך טוענים כי הפתרון למצוקה יכול להתבסס על שתי חלופות: הראשונה היא הגדלת מספר הסטודנטים לרפואה במוסדות הקיימים; והשנייה היא הקמת בית ספר חדש לרפואה.

בהקשר לאפשרות השנייה, טוענים העותרים כי הוועדה לתכנון ולתקצוב (הוות"ת) פעלה להפיכתה של האוניברסיטה באריאל למתמודד יחיד על הזכות להקים את בית הספר החדש בתחומה - במקום לפרסם קול קורא להתמודדות על הקמת בית הספר בין כלל המוסדות האקדמיים בישראל.

את העתירה הגישו פרופ' אלון הראל מהפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים ופרופ' דוד הראל ממכון ויצמן, באמצעות עו"ד חגי קלעי. העותרים מבקשים בעתירתם מבג"ץ להורות על ביטול החלטת המל"ג ביהודה ושומרון.

ההחלטה הראשונה דחתה את הבקשה

בתחילת החודש הורה היועמ"ש לדון מחדש בהחלטה להקים בית ספר לרפואה באריאל, לאור העובדה שביולי 2018 התקיים דיון בוות"ת, שבו נידונה בקשתה של האוניברסיטה באריאל להקים בתחומה בית הספר לרפואה. בהצבעה שנערכה בעניין, התקבלה הבקשה ברוב של ארבעה מתוך שבעת מהמשתתפים בדיון, שאחת מהן היא ד"ר רבקה ודמני.

ודמני, לפי הנטען, הצביעה בעד הקמת בית הספר, בזמן שאוניברסיטת אריאל הציעה לה משרת פרופסור בבית הספר לחינוך שבתחומה. המשנים ליועץ המשפטי לממשלה שבחנו את הנושא, עו"ד רז נזרי ועו"ד דינה זילבר, פנו בתחילת פברואר לעו"ד יעל טור-כספא - יועמ"ש המל"ג במכתב, שבו כתבו כי נפל פגם בהחלטתה של הוות"ת, עת החליטה להקים בית ספר לרפואה באוניברסיטה, וכי קיים החשש להימצאותה של ד"ר ודמני בניגוד עניינים בעת ההצבעה, והמשמעות היא כי נפל פגם בהליך קבלת ההחלטה ולכן יש לבטלה.

החלטת מל"ג יו"ש שבמוקד המכתב והעתירה שהוגשה היום היא החלטה שנייה בנושא, לאחר שכשבוע לפני שהתקבלה התקבלה בישיבת הות"ת החלטה הפוכה, לדחות את הבקשה להקמת בית ספר לרפואה באריאל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא