היועמ"ש: לדון מחדש בהחלטה להקים בית ספר לרפואה באריאל

בעת הדיונים על הקמת בית הספר לרפואה באוניברסיטת אריאל, הוצעה לאחת מחברות הוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה משרת פרופסור במוסד - מה שמעלה חשש כי ההחלטה התקבלה תוך ניגוד עניינים ■ לא בטוח שבנט יוכל להעביר שוב את הצעד

אוניברסיטת אריאל
אוניברסיטת אריאלצילום: מוטי מילרוד

הוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה תצטרך לדון מחדש בבקשתה של אוניברסיטת אריאל להקמת בית ספר לרפואה. כך קבע היועץ המשפטי לממשלה.

במכתב ששלחו היום (ב') המשנים ליועמ"ש, עו"ד רז נזרי ועו"ד דינה זילבר, אל עו"ד יעל טור-כספא - יועמ"ש המל"ג, טוענים השניים כי נפל פגם בהחלטתה של הות"ת, עת החליטה להקים בית ספר לרפואה באוניברסיטה.

ביולי 2018 התקיים דיון בות"ת, ובו נידונה בקשתה של האוניברסיטה להקמת בית הספר לרפואה. בהצבעה התקבלה הבקשה ברוב של ארבעה מתוך שבעה מהמשתתפים בדיון, אחת מהן היא ד"ר רבקה ודמני.

הפגם שעליו הצביעו המשנים ליועמ"ש הוא החשש לניגוד עניינים שבו היתה מצויה ד"ר ודמני בעת ההצבעה. ודמני, לפי הנטען במכתב, הצביעה בעד הקמת בית הספר בזמן שאוניברסיטת אריאל הציעה לה משרת פרופסור בבית הספר לחינוך בתחומה.

לפי המכתב, ודמני טענה כי הבינה שמדובר בעניין מעשי רק שלושה חודשים לאחר ההצבעה, בסוף אוקטובר, כשנתבקשה על ידי האוניברסיטה להעביר עדכון למסמכי הקליטה שהגישה, ולכן גזרה על עצמה להימנע מלטפל בנושאים הקשורים אליה.

נכון להיום אוניברסיטת אריאל אינה מעסיקה את ודמני. בנוסף, טענה האוניברסיטה בפני משרד המשפטים כי לא היתה חפיפה בין מי שעסקו בקידום נושא האישורים לבית הספר, לבין מי שטיפלו בבדיקת התאמתה וכשירותה של ודמני ללמד בבית הספר לחינוך.

חרף האמור, המשנים ליועמ"ש סבורים כי מסקנתם היא שיש לראות את ד"ר ודמני כמי שהיתה צריכה להימנע מלטפל בנושאים הנוגעים למישרין לאוניברסיטה, ולפיכך על הות"ת יהיה לקבל את ההחלטה בעניין הקמת בית הספר לרפואה באריאל מחדש.

מהות"ת נמסר כי "נפעל על פי הנחיות היועץ המשפטי לממשלה".

שר החינוך, נפתלי בנטצילום: אמיל סלמן

הערכות: בנט יתקשה לגייס רוב

לפי הערכות, שר החינוך, נפתלי בנט, יתקשה להעביר שוב את ההחלטה להקים בית ספר לרפואה באוניברסיטת אריאל. בוועדה לתכנון ותקצוב, שתידרש להצביע שוב, מכהנים כעת שבעה חברים, ואולם ודמני שרויה בניגוד עניינים וחבר נוסף, עו"ד צבי האוזר, לא יוכל להשתתף בדיון גם הוא משום שהצטרף למפלגת חוסן לישראל. כלומר, נותרו בוועדה חמישה חברים בלבד בעלי זכות הצבעה – ולכן יידרש רוב של שלושה כדי לאשר את הקמת בית הספר.

ילצעד ראש הוועדה, פרופ' יפה זילברשץ, שצפויה לתמוך בהחלטה, מכהנים בה גם יו"ר אלביט הדמיה לשעבר, שמעון יצחקי, שמונה על ידי בנט, פרופ' ישעיהו טלמון מהטכניון, פרופ' מונא מארון מאוניברסיטת חיפה, ופרופ' יוסי שיין מאוניברסיטת תל אביב. לפי הערכות באקדמיה, בהצבעה הקודמת רק שניים מתוכם הצביעו בעד הקמת בית הספר לרפואה באוניברסיטה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"