"העובדת של לבייב התאבדה - המסקנה מבוססת על תיעוד וידיאו"

המשטרה הודיעה הבוקר למשפחתה של מזל הדדי, שעבדה אצל לב לבייב, כי החוקרים הגיעו למסקנה שהיא התאבדה ■ בניגוד לטענות של בני משפחתה, לא נמצא תיעוד לשיחת טלפון מפתיעה שקיבלה ■ המשפחה: "המשטרה נעולה על כיוון החקירה של התאבדות"

גור מגידו
גור מגידו
מתחם הבורסה ליהלומים
מתחם הבורסה ליהלומים ברמת גןצילום: תומר אפלבאום
גור מגידו
גור מגידו

המשטרה הודיעה הבוקר (ב') למשפחתה של מזל הדדי המנוחה, שעבדה בחברת LLD יהלומים שבבעלות לב לבייב, כי בסיום חקירת נסיבות מותה, הגיעו החוקרים למסקנה שהדדי התאבדה.

הדדי נפלה אל מותה ב-20 בנובמבר 2018, מחלון צר למדי בחדר שירותים בבניין נועם בבורסה ליהלומים ברמת גן. זאת, יומיים בלבד לאחר שנחקרה באזהרה במשרדי היחידה הארצית למלחמה בפשיעה הבינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433, במסגרת פרשת הברחת היהלומים ב-LLD הנחקרת על ידי היחידה.

ביום שבו נפלה אל מותה, יצאה הדדי ממשרדי LLD בבורסה והלכה לכיוון תחנת הרכבת, אך בסביבות 16:30 שבה במפתיע לבניין, ועלתה לקומה העשירית - שממנה כאמור נפלה אל מותה. בשעות שלאחר האירוע פורסמו האשמות כלפי המשטרה, שלטענת נציגי החברה הפעילה לחצים קשים על העובדת והביאה אותה לכאורה למעשה ההתאבדות.

המקום שבו נפלה העובדת אל מותה

מנגד, בני המשפחה טענו כי לא סביר שהדדי התאבדה, מכיוון שתיכננה לשוב הביתה, ואף קבעה תוכניות לאותו אחר הצהריים. טענה אחרת נוגעת לחלון שממנו נפלה - ובעיקר צורתו הצרה ומיקומו הגבוה - שנראה, על פניו, ככזה שמסובך לקפוץ ממנו.

המסקנות מבוססות על תיעוד

לדברי מקור הבקיא בפרטים, המסקנות שאליהן הגיעו החוקרים מבוססות על סרטוני אבטחה של מצלמות רבות – ככל הנראה עשרות מצלמות, המוצבות לאורך המסלול שעשתה העובדת בשעה האחרונה בחייה – ממקום עבודתה אל תחנת הרכבת במתחם הבורסה ברמת גן, וחזרה אל בניין נועם בבורסה.

לפי המקור, הסרטונים אינם מתעדים את אירוע הנפילה עצמו, שהתרחש בחדר השירותים שלא מוצבת בו מצלמת אבטחה. עם זאת, עשר מצלמות אבטחה לפחות מוצבות במסדרון שממנו נכנסה הדדי לחדר השירותים שבקומה העשירית. על סמך תיעוד ממצלמות אלה, קבעו החוקרים כי בשעה שנפלה אל מותה, היתה הדדי לבדה בחדר השירותים.

ברגעים אחרים שתועדו בסמוך לתחנת הרכבת, נראית הדדי ניצבת על גשר ומביטה מטה. צפייה בסרטונים הללו הובילה את הצוות לסברה כי הדדי שקלה לקפוץ גם בתחנת הרכבת - וחיזקה את המסקנה כי התאבדה.

עוד נודע כי בניגוד לטענות שנשמעו מפי בני המשפחה בימים שלאחר מותה הטרגי של העובדת, החוקרים לא מצאו כל תיעוד לשיחת טלפון מפתיעה שקיבלה הדדי בדקות שלפני שובה לבניין בבורסה.

בני משפחת הדדי אינם מתכוונים לקבל את מסקנות החקירה. לטענת גורם המקורב למשפחה, "המשטרה היתה נעולה על כיוון החקירה של התאבדות למן היום הראשון". היום ב-15:00 צפויה להתפרסם הצהרה מטעם המשפחה.

בתיק הברחת היהלומים שפרץ בנובמבר האחרון, נחשדים איש העסקים לב לבייב, בנו זבולון ושורה של עובדים בחברה בהברחת יהלומים שיטתית לישראל, בתוך גופם של בלדרים, במשך 16 שנים לפחות. לטענת המשטרה, סכום ההברחה הוא 300 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"