החשד להשחתת מערכת המשפט: זה קרה במשמרת של איילת שקד

הליך מינוי השופטים הוא קודש הקודשים של מערכת משפט במדינה דמוקרטית - והחשד להשחתה התרחש בזמן ששקד היא יו"ר הוועדה למינוי שופטים ■ ההצלחה של שקד היא תוצאה של הברית שכרתה עם אפי נוה ולשכת עורכי הדין, ובלעדיה זה לא היה קורה

עידו באום
עידו באום
מימין: אפי נוה ואיילת שקד
מימין: אפי נוה ואיילת שקדצילום: אמיל סלמן
עידו באום
עידו באום

אם יש דבר שאיילת שקד היתה יכולה להתגאות בו לאורך הכהונה שלה במשרד המשפטים זו התדמית הנקייה לא רבב ששמרה עליה. ליד בנימין נתניהו, שאת מספרי התיקים בחקירות שלו סופרים כידוע באלפים, שקד הצטיירה כימין נקי, אידאולוגי נטו. ביד אמן פוליטית הצליחה שקד לצייר אפילו את הברית שלה עם אפי נוה, יו"ר לשכת עורכי הדין, כצעד פוליטי אסטרטגי חכם. אפילו כאשר הוחלט להגיש נגד נוה כתב אישום על יציאה במרמה מישראל ללא החתמת דרכון, שקד נשארה טפלון.

החשד שנחקר כעת בלהב 433 הוא השחתה של הליך מינוי השופטים, שהאחראית לו היא שקד. שקד התגאתה כי בכהונתה מונו כמעט 300 שופטים למערכת המשפט, רבים קודמו והרכבו של בית המשפט העליון השתנה – הכל מעשה ידיה.

האזינו לפודקאסט האינטרסנטים

>> נחשף ב-TheMarker: אפי נוה, אשת השופט המקורבת - והטירה ברמת השרון

הליך מינוי השופטים הוא קודש הקודשים של מערכת משפט במדינה דמוקרטית. החשד להשחתה התרחש במשמרת של שקד, יושבת ראש הוועדה למינוי שופטים. הוועדה למינוי שופטים וההצלחה הרבה של שקד הן תוצאה של הברית שכרתה עם אפי נוה ולשכת עורכי הדין. בלי זה, זה לא היה קורה.

ציוץ של איילת שקד, שנמחק

שקד עוסקת בימים האחרונים באינטנסיביות בסוגיית ציון המעבר בבחינות לשכת עורכי הדין. זה תפוח אדמה לוהט שאפי נוה הותיר לה. נוה צבר את כוחו ומעמדו בעקבות קמפיין מתמשך של סגירת שערי המקצוע באמצעות הקשחה של בחינות הלשכה. אלפי המתמחים שנותרו ללא פרנסה אחרי שנכשלו בבחינות בגלל העלאת רמת הקושי צבאו על הכנסת והצליחו לשבור את הח"כים.

אחרי שהכנסת איימה להעביר חוק שיוריד את ציון המעבר בבחינות הלשכה לציון 50, התערבה שקד. לאחר משא ומתן עם חברי הכנסת ועם הוועדה הבוחנת של לשכת עורכי הדין, היא סיכמה הבוקר בדיוק על הפחתת רף המעבר מ-65 ל-60, בכל הבחינות שהתקיימו בשלוש השנים האחרונות רטרואקטיבית.

כך במחי יד הוטבעו רוב "הישגיו" של נוה בשנים האחרונות במי פוליטיקת הבחירות. רק מי שיש להם מוח קונספירטיבי יראו קשר בין התפוצצות העיסוק הפוליטי בציוני המעבר בבחינות לשכת עורכי הדין לבין אותו עורך דין בכיר שנעצר במסגרת החקירה שמתנהלת כבר כמה שבועות תחת צו איסור פרסום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"