התוספת החדשה לבית המשפט הכלכלי: השופטת מיכל אגמון-גונן

אגמון-גונן שטיפלה בתיקים כלכליים רבים מצטרפת היום לשופטים רות רונן, חאלד כבוב ומגן אלטוביה ■ כבר עם הקמת המחלקה ב-2010 היא נחשבה למועמדת מובילה אך אז היא לא מונתה

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
השופטת מיכל אגמון-גונן
השופטת מיכל אגמון-גונןצילום: אתר בתי המשפט
אפרת נוימן
אפרת נוימן

השופטת מיכל אגמון-גונן הצטרפה היום (ג') למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב. בחודש שעבר נמסר ממשרד המשפטים כי לבקשת נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, יוגדל המספר המרבי של שופטים שיוסמכו לכהן במחלקה הכלכלית בתל אביב משלושה לחמישה.

במחלקה הכלכלית בתל אביב, שהוקמה בתחילת העשור הנוכחי, מכהנים כיום השופטים רות רונן, חאלד כבוב ומגן אלטוביה, שהצטרף לפני כשנה וחצי במקומה של השופטת דניה קרת-מאיר (שנמצאת בהליכי פרישה).

אגמון־גונן (57) שהיא דוקטור למשפטים, ושמה הוזכר כמה פעמים כמועמדת לבית המשפט העליון, אינה שופטת שגרתית. כבר עם הקמת המחלקה, היא נחשבה למועמדת מובילה אך אז היא לא מונתה. חסידיה אומרים שהיא מבריקה, שהיא עומדת על עקרונותיה ושקשה לבלוע את הייחודיות שלה. מבקריה טוענים שהיא משתעממת בפרטים הקטנים, שהיא מתעלמת מהיררכיה, ושהיא בעלת פתיל קצר.

ב-1996 היא מונתה לשופטת שלום בירושלים, וביולי 2007 היא מונתה לכהונת שופטת בבית המשפט המחוזי בתל אביב. בשנים האחרונות, היא טיפלה בלא מעט תיקים כלכליים ובלט פסק דינה בעניין סימנס, שבו היא עוסקת בהרחבה בשאלה כיצד נכון להעניש חברות על עבירות שביצעו מנהליהן. בין פסקי הדין שנתנה היא קבעה כי לא ניתן להפעיל מועדוני חשפנות במתחם הבורסה ברמת גן והיא מתחה ביקורת על עיריית תל אביב בשל פינוי מחוסרי דיור במאהל המחאה החברתית.

המחלקה הכלכלית הוקמה כדי לאפשר לשופטים להתמקצע בעיסוק בתיקים כלכליים מורכבים, המצריכים היכרות עם חומר משפטי מסחרי מורכב מתחום דיני התאגידים, ניירות ערך והמיסוי. הרציונל אומר כי ככל שהשופטים יכירו את התחומים הללו היטב, יבוזבז פחות זמן שיפוטי על לימוד הסוגיות המשפטיות בתיקים מורכבים, ומשך ועלות ניהול התיקים למערכת המשפט יפחתו. בקרב עורכי הדין בתחום המסחרי נחשבת המחלקה הצלחה גדולה, הן בפן המשפטי המקצועי והן מבחינת משך הזמן שלוקח לנהל תיק כלכלי גדול.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"