בר רפאלי ואמה בדרך לספסל הנאשמים: צפוי כתב אישום בכפוף לשימוע על העלמת מיליוני שקלים

החקירה הפלילית נגד השתיים נפתחה על ידי רשות המסים בסוף 2015 ■ השתיים חשודות בכך שלא דיווחו על מלוא ההכנסות של בר רפאלי ושיקרו כשטענו כי היא אינה תושבת ישראל

אפרת נוימן
אפרת נוימן
בר רפאלי
בר רפאליצילום: אייל נבו
אפרת נוימן
אפרת נוימן

שלוש שנים אחרי שנפתחה החקירה נגדן, מסתמן כי פרקליטות מיסוי וכלכלה תגיש כתב אישום בעבירות מס, בכפוף לשימוע, נגד הדוגמנית בר רפאלי ואמה ציפי רפאלי.

השתיים עומדות במרכזה של חקירה פלילית שנפתחה על ידי רשות המסים בסוף 2015. הן חשודות בכך שלא דיווחו על מלוא ההכנסות של בר רפאלי ושיקרו כשטענו כי בר רפאלי אינה תושבת ישראל.

החשדות שעלו (לא ידוע מה מהן יופיע בכתב האישום) נוגעות בין השאר להטבות והנחות סלב בסך של יותר ממיליון שקל שרפאלי ואמה, קיבלו בתמורה ליחסי ציבור. רשות המסים חשדה כי רפאלי קיבלה, בין היתר, ג'יפ מסוג ריינג'רובר ומכונית מסוג לקסוס שנשארו על שם היבואן ושימשו אותה לשם פרסום.

רפאלי הבת קיבלה על פי החשד הטבות והנחות גם מחברות קבלניות בתמורה לפרסום ו"הדלפות" למדורי רכילות. כך למשל, אמה ציפי רכשה דירה תוך התחייבות לשימוש בשמה של בר רפאלי שיופיע כמי שרכשה את הדירה. היזם של הפרויקט נחקר ברשות המסים והודה כי ציפי רפאלי קיבלה הנחה של חצי מיליון שקל בתמורה לכך שיירשם שבר היא זו שרכשה את הדירה.

עוד נמצא כי רפאלי התגוררה במגדל YOO בתל אביב בדירה שכורה, אלא שחוזה שכר הדירה נחתם מול אחיה על מנת שלא לקשור אותה לישראל. כמו כן, לאחר שהסתיים חוזה השכירות במגדלי YOO עברה בר רפאלי להתגורר במגדלי W למשך שלוש שנים, כשחוזה זה נחתם מול אמה, חרף העובדה שמי שהתגוררה בבניין הייתה בר רפאלי עצמה.

השתיים חשודות גם בכך שהציגו תמונה כוזבת לפקיד השומה כפר סבא לעניין התושבות של בר רפאלי, תוך שהן מסתירות פרטים מהותיים להכרעה בדבר התושבות של רפאלי כתושבת ישראל ומיסוי הכנסותיה מחו"ל הנאמדות בעשרות מיליוני שקלים.

למרות שלאורך 2012-2009 עלה כי היו לרפאלי דירות לשימושה בישראל, כשהיא נשאלה על כך על ידי פקיד השומה השיב בשמה המייצג שלה, כי "כבר נמסר בעבר, כי בר לא שכרה דירת מגורים בישראל בשנים הרלוונטיות". על פי החשד, מי שעמדה בקשר מול המייצגים ומי שמסרה את התשובות הכוזבות היתה בעיקר אמה של רפאלי.

במהלך החקירה הגיעו חוקרי רשות המסים גם למשרדי הסניף הישראלי של בנק UBS השווייצי בהרצליה עם צווים ודרישה לקבל מידע הנוגע לחקירה. בר וציפי רפאלי התחייבו באפריל השנה למסור פרטים ומסמכים על חשבונות בחו"ל לאחר שהפרקליטות דרשה לקבל מסמכים הנוגעים לחשבון UBS שמתנהל בציריך, חשבון בקרדיט סוויס, וחשבון בבנק בקפריסין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"