גרסת אלוביץ': "החיים שלו נהרסו; 200 מיליון דולר נשרפו - וביבי ביקש לתקן כתבה בוואלה"

במהדורה המרכזית של חברת החדשות הובאו הערב דברים שאמר באחרונה איש העסקים שאול אלוביץ', החשוד בשוחד: "נתניהו ביקש ממנו לפרסם כתבה שגילת, אשתו של נפתלי בנט, הייתה שפית במסעדות לא כשרות. לא הסכמנו לפרסם דבר כזה"

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צילום מסך חדשות 2
צילום: צילום מסך חדשות 2
TheMarker

"עוד לא הואשמנו בכלום אבל כבר נהרסו לנו החיים. ברור למה הם עושים את זה ואת מי הם מחפשים. המעצר והיחס לאיריס (אלוביץ', רעייתו של שאול) נועדו לשבור אותו" - כך אמר באחרונה איש העסקים שאול אלוביץ', למקורביו. את הדברים פירסם הערב עמית סגל בהמהדורה המרכזית של חברת החדשות.

השבוע הודיעו המשטרה ורשות ניירות ערך (ני"ע) כי נמצאה תשתית ראייתית להעמיד את ראש הממשלה, בנימין נתניהו; אשתו, שרה נתניהו; ובני הזוג אלוביץ' בשוחד ובעבירות נוספות במסגרת תיק 4000.

לפי ההודעה, נגד ראש הממשלה התגבשה תשתית ראייתית מספקת לביצוע עבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. נגד שרה נתניהו התגבשה תשתית ראייתית מספקת לביצוע עבירות של לקיחת שוחד (בצוותא), מרמה והפרת אמונים (בצוותא), ושיבוש מהלכי חקירה ומשפט. נגד אלוביץ', בעל השליטה לשעבר בבזק ובאתר וואלה, התגבשה תשתית ראייתית מספקת לביצוע עבירות של מתן שוחד, שיבוש מהלכי חקירה ומשפט, עבירות דיווח לפי חוק ני"ע ועבירות לפי חוק איסור הלבנת הון.

כאמור, במהדורה המרכזית הובאה הערב גרסת אלוביץ':

צילום: צילום מסך חדשות 2

על תחילת הקשר עם נתניהו: "זה החל לפני 20 שנה, כששאול תרם למיזם 'מחשב לכל ילד', אבל בהדרגה הקשר התרופף", סיפרו המקורבים. "כשאבא של שרה נפטר הם באו לנחם. שרה וביבי אמרו: 'אולי תקפצו פעם'. הארוחה התעכבה ונקבעה לסוף 2012. שניהם התלוננו בה ששופכים את דמם בתקשורת. נתניהו שאל את שאול: 'אתה שונא אותי?'. שאול אמר 'חלילה'. ביבי שאל: 'אתה שמאלן?'. שאול אמר שלא. אז נתניהו אמר: 'אז למה וואלה שונא אותי? אתם הרבה יותר גרועים מויינט'".

על הסיקור של נתניהו בוואלה: "האמת היא שהסיקור בוואלה היה עוין לנתניהו. המנכ"ל אילן ישועה אמר שהוא רוצה להיות האתר המוביל בארץ. אז שאול אמר לו: 'בשביל זה צריך להיות במרכז, לא בקצה השמאל'. שאול הוא מרכז-ימין. עצבן אותו שוואלה מדווחים על פיגוע דריסה כאילו זו תאונה. נתניהו היה מתקשר לשאול להתלונן על כתבות. שאול עסוק, הוא בכלל לא נכנס לוואלה. אז הוא הציע שהדובר של ביבי ידבר ישירות עם אילן או העורך. יש אתר שנכנס כל היום בראש הממשלה, שהוא גם שר התקשורת וימני. מה למען השם פסול בזה שהבעלים יבקש למתן את הביקורת על איש שהוא גם חבר שלו וגם רגולטור?".

צילום: צילום מסך חדשות 2

על הבקשות של נתניהו מאלוביץ': "אלוביץ' עזר לביבי רק כשחשב שהוא צודק", הם סיפרו. "למשל, יום אחד נתניהו ביקש ממנו לפרסם כתבה שגילת, אשתו של נפתלי בנט, הייתה שפית במסעדות לא כשרות. הם לא הסכימו לפרסם דבר כזה".

על מנכ"ל וואלה אילן ישועה: "רק לאחרונה נודע לנו שהוא היה מסתובב ואומר שביבי הוא אסון וצריך להפיל אותו לפני שיחריב את המדינה. בזמן שהוא קיבל בונוס ושכר בעשרות מיליונים הוא עשה על כולם מניפולציות. למשל, טוענים כל הזמן ששאול לחץ לפטר את העורך אבירם אלעד לבקשת ביבי - אבל אילן פשוט דיבר כל הזמן למכשיר ההקלטה כדי להפיל אותם. הוא סיפר לעיתונאים שאלוביץ' לוחץ לטובת ביבי ומול אלוביץ' הוא לכלך על העיתונאים ואמר שהם חבורת שמאלנים. לאחד מהם קרא 'הדוב', לשני 'העצם', לשלישי 'פרימדונה'. ככה הוא היה מתרץ למה הוא לא תיקן סיקור לא הוגן באתר".

צילום: צילום מסך חדשות 2

לגבי המסרונים שהיה מחליף עם ישועה, שהפכו לראייה משמעותית נגד אלוביץ', אמרו המקורבים: "לפעמים לקח שלושה ימים עד שהיה טורח לשנות משהו. אז שאול ניסה ליצור אצלו תחושת דחיפות - למשל להגיד לו דברים כמו 'ביבי חבר שלי' ו-'זה בנפשי'. כשגם זה לא עבד שאול אמר לו: 'אל תשכח שהוא (נתניהו) הרגולטור'. אחרת כלום לא היה זז".

על הפוליטיקאים האחרים: "אלוביץ' סיפר שביבי ממש לא היה היחיד שפנה. למשל, סילבן (שלום). למשל, כשאלדד יניב פירסם טורים באתר היו הרבה פוליטיקאים. למשל, פואד (בנימין בן אליעזר ז"ל) או איווט (ח"כ אביגדור ליברמן), שהתלוננו והופנו לאילן. בין אלה שפנו היו גם כאלה שמצייצים עכשיו בזעזוע נגד אלוביץ'. אל דאגה, גם הם עוד ייחשפו".

צילום: צילום מסך חדשות 2

200 מיליון דולר התפוצצו בשידור חי

על הסיבה להפסקת הקשר אם נתניהו: "אחד בספטמבר 2016 היה אחד הימים הכי נוראיים בחיים של שאול", סיפרו המקורבים. "הלוויין 'עמוס 6' התפוצץ על כן השיגור. למישהו מכם התפוצצו פעם 200 מיליון דולר בשידור חי? הוא היה מדוכא. אחרי כמה שעות טלפון מביבי. שאול חשב, 'הוא בטח מתקשר לנחם אותי'. ואז ביבי אומר לו: 'שמע, יש משהו שכתבו בוואלה, תתקן'. שם שאול החליט שמספיק ודי".

צילום: צילום מסך חדשות 2

על עסקת בזק-יס, שעומדת במרכז תיק 4000: "אומרים בכל מקום - ביבי סידר לאלוביץ' מיליארד שקל. הפוך. יורוקום של אלוביץ' הלוותה ליס 1.65 מיליארד שקל. אחרי שנים יס נמכרה בכמעט מיליארד שקל פחות. ההליך שהוביל לזה אמנם היה טעון חתימה של נתניהו - אבל הוא התחיל הרבה לפני שביבי היה השר ונגמר אחריו. זה גם התחיל שנים לפני שנתניהו ביקש תיקונים בוואלה ולפני שאלוביץ' קנה את בזק. זה תהליך שעבר את כל הערכאות וכל הרגולטורים שתומכים במהלך עד עכשיו.

"המשטרה אמרה לשופט שנתניהו חתם ביום האחרון, שאחריו אלוביץ' היה מאבד הכל. שטויות. הרי לבורסה נמסר בזמן אמת שיש אפשרות לעוד חצי שנה הארכה. אם ביבי לא היה חותם, מקסימום יורוקום היתה נשארת עם המניות של יס ועוד הרבה כסף שאמור היה לחזור אליה. תגידו, אם באמת היתה עסקת שוחד עם ראש ממשלת ישראל, זה לא משונה שצוותים שלמים של בזק ויורוקום היו צריכים לעבוד במקביל במשך שנים מול כל רגולטור זניח כדי לקדם את העסקה?".

על עד המדינה ניר חפץ: "בסוף דצמבר 2016 התחילו לרוץ שמועות על תיק 2000, לא ידעו מי ומה", אמרו מקורבי אלוביץ'. "ערב אחד מגיע אליהם ניר חפץ הביתה, כולו היסטרי. עכשיו, חפץ עצמו אמר שביבי ושרה היו הורגים אותו לו ידעו שהוא שם. חפץ אמר שהוא בבלפור והזוג הסתגר בחדר לנחש מה הפרשה, והוא, ניר, חושב שזה סיפור וואלה. הוא ביקש למחוק את כל התיעוד של השיחות. אבל הם לא מחקו כלום. שיבוש חקירה? אין שיבוש כי נתניהו לא ידע ואין חקירה כי היא נפתחה רק שנה אחרי".

על הפגישה עם ראש הממשלה: "הפגישה 'המסתורית' אצל ביבי בבלפור היתה חודשים אחרי שנתניהו כבר חתם. אלוביץ' נפש באיטליה ושלמה פילבר, (מנכ"ל משרד התקשורת דאז, וכיום עד מדינה נוסף בפפשה) כתב לו בוואטסאפ ש-92% מהמאמרים בוואלה הם נגד נתניהו. הוא אמר לאלוביץ' 'ביבי רוצה לדבר על זה כשתחזור'. כשאלוביץ' נחת הוא נסע לבלפור. ביבי בדיוק היה בפגישה רבת משתתפים אז אלוביץ' חיכה בפטיו שתסתיים. ביבי יוצא, רואה שאלוביץ' שם והולך להביא לו את הקלסר עם המאמרים. מרוב שהפגישה הייתה סודית ופלילית אלוביץ' דיווח עליה מיוזמתו".

על הההתעלפות בחניה של להב 433: "כשתיק בזק ברשות לניירות ערך הפך לתיק 4000, במשטרה פתאום אלוביץ' הוא כבר איננו החשוד מספר אחת, אלא מספר שתיים. לטענת המקורבים, הלחץ עליו הופעל בכל מיני דרכים. "אלוביץ' ביקש לפדות ביטוח מנהלים שהיה מאפשר לו להתקיים, אבל הפרקליטה הסכימה לתת רק שכר מינימום ואחרי ביקורת מהשופטת הסכימה ל-8,000 שקל בחודש בתמורה לתצהיר מפורט על ההוצאות החודשיות", סיפרו המקורבים. "שאול אמר לשופטת שבגילו הוא לא ידווח על כל בקבוק חלב שהוא קונה. הם מסתובבים בלי כסף, מתקיימים מהלוואות של חברים ומשפחה.

"17 יום במעצר אבל הוא לא נכנע. לקראת הסוף הוא חטף חום וצמרמורות. השופט שחרר אותו ואז המשטרה עשתה עוד תרגיל ובדרך הביתה זימנה אותו לעוד חקירה. הוא התעלף בחנייה של להב 433 ורק אז הם נבהלו ושיחררו אותו".

על ההצעה להיות עד מדינה: "מרגע שנתניהו הפך החשוד העיקרי, במשטרה העבירו את המסר: 'תהיה עד מדינה, תן את הראש של ביבי ותחסוך לך את הסבל והמשפט'", תיארו המקורבים. "החברים והמשפחה אמרו לשאול: 'אם עשית משהו תגיד ותגמרו עם זה. נגבה אותך'. הוא אמר לנו: 'אני לא יכול להמציא משהו שלא היה. אם המשטרה רוצה שאהיה עד מדינה - שתיתן לי אישור לשקר ואגיד מה שהם רוצים'".

מקורבי מנכ"ל וואלה אילן ישועה מסרו בתגובה: "מי שדיבר נגד נתניהו היה דווקא אלוביץ'. ישועה הצטיין בתפקידו והניב רווחים גדולים לחברה, והוא אינו חב את תפקידו לאלוביץ'. אכן, ישועה נאלץ לעשות מניפולציות כדי להתמודד עם הלחץ הלא לגיטימי להשפיע על האתר. עם זאת, הוא מעולם לא קרא לפיטורי עורך האתר אבירם אלעד. הוא מעולם לא ניסה להפיל איש בפח, והדבר יתברר כשיתגלו נסיבות ההקלטה. לא הוא, אלא משפחת אלוביץ' המציאו את הכינויים לעיתונאים. רק אלוביץ' הוא האחראי למה שהתרחש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה