פנייה לרשות ניירות ערך: חקרו את הטענות לניפוח מספרי המנויים בפרטנר

בעקבות חשיפת TheMarker תנועת הצלחה פנתה ליו"ר רשות ני"ע: "יש חשד סביר לביצוען של עבירות שאכיפתן מצויה בסמכות הרשות"

גור מגידו
גור מגידו
משרדי חברת פרטנר
משרדי חברת פרטנר. השליטה המוחלטת בזרימת המידע למאות אלפי חרדים - היא באישור מוצהר של חברות הסלולר ומשרד התקשורתצילום: AMIR COHEN / REUTERS
גור מגידו
גור מגידו

תנועת הצלחה פנתה אתמול (שני) במכתב ליו"ר רשות ניירות ערך (ני"ע), ענת גואטה, בדרישה לבחון אפשרות של פתיחה בחקירה בחשד לעבירות של תרמית בני"ע, באמצעות ניפוח פיקטיבי לכאורה של מספרי המנויים בחברת פרטנר.

הבקשה מגיעה בעקבות הפרסום ב-TheMarker מהשבוע שעבר, שחשף עדות של בכיר לשעבר בחברה, מנהל מחלקת ה-PrePaid, יעקב קארו, שלפיה פרטנר נהגה לכאורה לדרוש ממפיצים שלה להפעיל מנויים בצורה פיקטיבית.

קארו העיד בהליך בוררות המתנהל בין החברה הבת של פרטנר, 012, לבין מפיצה לשעבר שלה בשם שופרא. "היינו עושים פעילות כדי לשפר את מצב המנויים", סיפר קארו. "היינו נותנים כרטיסי סים למפיצים כדי שיעבדו עליהם, זאת אומרת כדי להגביר מכירות". כיצד מתבצעת "הגברת המכירות"? קארו הסביר כי "ההוראה היתה להפעיל כרטיסי סים ולא להפיץ אותם".

לפי עדותו של קארו, הוא היה מנחה את המפיצים להפעיל כרטיסי סים רק לשם פתיחתם - גם כשלא נמכרו למנוי בפועל. לדבריו, הדברים נעשו בהנחיית הממונים עליו. קארו אף נקב בשמו של מי שעדיין משמש ראש תחום השיווק בחברה, דוד ברדה, כאדם שנתן את ההוראה.

עדותו של קארו מתייחסת ל-2011 עד 2014, אז סיים את העסקתו בחברה, לאחר שמסר למבקר החברה פרטים על שיטת ניפוח מספרי המנויים בחברה, ועל אי סדרים לכאורה נוספים. קארו חתם על הסדר, שמכוחו שולמו לו פיצויי פרישה מוגדלים בסכום שאינו ידוע. לפי עדותו, הוא נדרש לחתום על סעיף סודיות גורף, המונע ממנו לפרט על אי הסדרים.

פרטנר מסרה בתגובה לפרסום כי טענותיו של פרטנר נבדקו על ידי ביקורת הפנים בחברה ונמצאו שקריות. עוד נמסר כי קארו פרש במסגרת ובתנאי הסדר פרישה מרצון אגב מהלך של קיצוץ בחברה. ואולם, קארו עצמו הגדיר את עזיבתו בעדות, כ"פרישה לא מרצון".

במכתב ששלח עו"ד אלעד מן, היועץ המשפטי של הצלחה לרשות ציין כי הוא עצמו עיין בפרוטוקולי הדיונים בבוררות בין 012 לשופרא. "מעיון בפרוטוקולים אלה עולה כי סוגיית 'ניפוח' לכאורה של מספר המנויים, נוכחת ברקע הדברים כעניין רגיש וחשאי", ציין מן. "בנסיבות אלה אנו סבורים כי על הרשות לברר את העניין, בהינתן תשתית ראייתית לקיומו של חשד סביר לביצוען של עבירות כאמור שחקירתן ואכיפתן מצויה בגדרי סמכותה", הוסיף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"