הפרקליטות הודיעה לגל הירש על סגירת החקירה נגדו בתיק ראשון לציון

מדובר באחד משני התיקים הפליליים שבהם נחשד הירש, שנסגר כעת בעילה של היעדר אשמה ■ תיק החקירה הראשון נגדו, שהביא לביטול הכוונה למנותו למפכ"ל, ממשיך להתנהל

גור מגידו
גור מגידו
גל הירש
גל הירשצילום: ניר קידר
גור מגידו
גור מגידו

פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) הודיעה היום (א') לפרקליטיו של תא"ל במיל' גל הירש על סגירת אחד משני התיקים הפליליים שבהם הוא נחשד בעילה של היעדר אשמה. מדובר בתיק מכרז פינוי הנפלים בראשון לציון, שחקירתו החלה בשלהי 2015. תיק החקירה הראשון נגד הירש, שבחינתו החלה באוגוסט 2015 והביאה לביטול הכוונה למנותו למפכ"ל, ממשיך להתנהל.

במקביל, זימנה הפרקליטות שניים מהחשודים בתיק ראשון לציון, לימור ברזילי ומעוז איגר, לשימוע לקראת העמדתם לדין בעבירות של מרמה והפרת אמונים. הפרקליטות הודיעה גם לשותפיו של הירש בחברת דיפנסיב שילד, עודד שכנאי ואביו דרור שכנאי; ולחשודים נוספים, יוסף אדם ויניב אדם - על סגירת התיק בעניינם בהיעדר אשמה.

במרכז תיק ראשון לציון עומד חשד להטיית מכרז לפינוי נפלים בחולות ראשון לציון, לטובת החברות אופק שבבעלות מעוז איגר ודיפנסיב שילד של משפחת שכנאי יחד עם הירש ואחרים. על פי כתבי החשדות שנשלחו לברזילי ואיגר, ברזילי, לשעבר מנהלת פרויקט פינוי הנפלים בעירייה, פעלה תוך ניגוד עניינים לקידום טובתן של החברות במכרז וזאת במסגרת קשרים שהיו לה עם איגר.

בין היתר, פירטה הודעת הפרקליטות כי "ברזילי העבירה לידי איגר מידע פנימי מהותי למכרז, לרבות האומדן של העירייה בדבר מחיר הפרויקט, ואף פעלה על מנת להעביר לחברות אופק ודיפנסיב שילד עבודות נוספות הקשורות בפרויקט פינוי הנפלים, תוך קידום פטור מחובת מכרזים, והגדלת היקף ההתקשרות עם העירייה".

בסוף השבוע שלחה פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) ליאת בן-ארי, מכתב לבאי כוחו של גל הירש, גיורא אדרת וטל שפירא. במכתב דחתה בן-ארי את טענותיהם שלפיהן חקירתו הראשונה של הירש - בחשד לשוחד ששולם לכאורה לשר הביטחון לשעבר של גיאורגיה בתמורה לזכייה במכרזים - היא למעשה פתיחה מחדש של תיק שנגנז עוד בטרם עלה שמו של הירש כמועמד למפכ"לות.

הטענה שהתיק כבר נגנז בעבר מתבססת, בין היתר, על חשיפת הקלטות השיחות בין ניצב מני יצחקי, לשעבר ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, לבין תנ"צ גיא ניר, לשעבר ראש חטיבת המודיעין במשטרה, מהבוקר למחרת ההודעה על הכוונה למנות את הירש למפכ"ל באוגוסט 2015.

ההקלטות חשפו כי בקשת חיקור הדין שהועברה על ידי ממשלת גיאורגיה, ומידע נוסף שהעביר ה-FBI האמריקאי, כבר נבחנו על ידי חוקרי להב במשטרה. אלו החליטו כי אין בהם בסיס לפתיחה בחקירה, במועד שלפני ההכרזה על מינוי הירש. בהקלטות, שפורסמו לראשונה ב-TheMarker, מסביר יצחקי כי החוקרים שהחליטו בעבר על סגירת התיק "היו בסדר", מאחר שהירש בזמן קבלת ההחלטה "לא היווה יעד".

בהמשך טען פרקליט המדינה שי ניצן בדיון שהתקיים בוועדת הפנים בכנסת, כי בניגוד לרושם שהתקבל מההקלטות, מידע נוסף במסגרת בקשת עזרה משפטית, שהועברה ממש בסמוך להודעה על המינוי, הוא שהביא לפתיחה בחקירה.

בעקבות המכתב ששלחה פרקליטת המחוז בן-ארי, הודיעו עורכי דינו של הירש כי בכוונתם לעתור לבג"ץ בדרישה שיורה למדינה לסיים את החקירה לאלתר, כדי לסיים את עינוי החקירה, שנמשכת זה שלוש שנים.

פרקליטיו של תא״ל (במיל׳) גל הירש, עוה״ד גיורא אדרת וטל שפירא מסרו בתגובה כי הם מברכים על החלטת הפרקליטות לסגור את התיק כנגד הירש בעילה של חוסר אשמה באופן שיש בו כדי לנקות את הירש מכל בדל של חשד שיוחס לו לשווא בנושא זה וכי הם מביעים תקווה כי החלטה כזו תתקבל בהקדם גם בחקירה הנוספת התלויה מעל לראשו של הירש ללא כל הצדקה למעלה משלוש שנים.

עו"ד ז׳ק חן המייצג את עודד ודרור שכנאי, ועו"ד מיכל רוזן-עוזר המייצגת את יניב אדם, מסרו: "אנו מברכים על החלטת הפרקליטות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"