הפרקליטה המלווה את תיקי נתניהו: "אי אפשר לקבל החלטות נמהרות. גרוע יותר אם נקבל החלטה לא נכונה"

ליאת בן ארי שווקי אמרה את הדברים הבוקר בטקס פתיחת שנת המשפט של לשכת עורכי הדין ■ המשנה ליועמ"ש רז נזרי אמר: "עד המדינה ניר חפץ הביא איתו עשרות או מאות קלטות ובהן, אולי אלפי שעות של שמע"

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאת בן ארי שווקי
ליאת בן ארי שווקיצילום: מוטי מילרוד
אפרת נוימן
אפרת נוימן

ליאת בן ארי שווקי, פרקליטת מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה, התבטאה היום (ג') ביחס לקצב החקירות בתיקי נתניהו שאותם היא מלווה. ביחס לתיקי 1000 ו-2000 היא אמרה כי "בימים אלה יש השלמות חקירה שמבוצעות. גם ב-1000 וגם ב-2000, חלק מהם בגלל השינויים ב-4000 וחלק לא. אנחנו יושבים וכותבים חוות דעת על התיקים. מדובר בחודשים". היא הוסיפה כי זה יהיה מבחינתה חוסר אחריות לומר משהו בנוגע לתיקים אלה.

את הדברים אמרה בן ארי שווקי הבוקר בטקס פתיחת שנת המשפט של לשכת עורכי דין: "אחריות כבדה מוטלת על כתפינו, כשאנחנו צריכים להמליץ לפרקליט המדינה ולומר מה עמדתנו. יש גם תיק 4000 ולא רק 1000 ו-2000. גם לו יש משמעות גדולה. הדברים קשורים אחד בשני. קיבלנו המלצה להגיש החלטה אחידה ליועץ המשפטי לממשלה לגבי כל התיקים האלה. עבודתנו לא פשוטה. למלה סחבת יש קונוטציה מאוד שלילית. אנחנו רוצים דבר אחד - לברר את האמת. צריך לסמוך עלינו שאנחנו עושים כמיטב יכולתנו. קיצור הזמן לא יכול לבוא על חשבון בירור האמת. אני לא מוכנה בשום פנים ואופן להמליץ על משהו שאני לא בטוחה בו".

בן ארי הוסיפה ואמרה כי היא עובדת בשיתוף פעולה עם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ומדברת אתו כמעט כל יום. "האחריות הציבורית המוטלת עלינו גדולה. אי אפשר לקבל החלטות נמהרות. הרבה יותר גרוע יהיה אם נקבל החלטה לא נכונה, וראש ממשלה ימשיך או לא ימשיך לכהן בגלל שדחפו אותנו להמלצה".

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי אמר בכנס: "עד המדינה ניר חפץ הביא אתו עשרות או מאות קלטות ובהן מאות, אולי אלפי שעות של שמע". הדברים נאמרו כדי להסביר את התמשכות חקירות ראש הממשלה, על רקע השלמות החקירה הנחוצות בתיקים 1000 ו-2000.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר