פרשת פישמן: עו"ד רם כספי יגשר בתביעה הנגזרת נגד הפועלים

הבקשה לנגזרת הוגשה בספטמבר 2017 לאחר שנדחתה בקשה לגילוי מסמכים ■ כספי מגשר גם בהליך משפטי נוסף שהוגש נגד הפועלים בגין המעורבות לכאורה בפרשת העלמת מס באוסטרליה

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד רם כספי
עו"ד רם כספיצילום: עופר וקנין
אפרת נוימן
אפרת נוימן

עורך הדין רם כספי יגשר בתביעה הנגזרת שהוגשה נגד בנק הפועלים בעניין האשראי שנתן לאליעזר פישמן.

מדובר בבקשה לתביעה נגזרת שהגיש בספטמבר 2017 בעל מניות בבנק הפועלים, משה אהרוני, נגד הבנק ו-19 נושאי משרה לשעבר בו - חברי ועדת האשראי ב-2006, יו"רים ומנכ"לים במשך התקופה - ובהם שלמה נחמה, דני דנקנר, יאיר סרוסי, פנינה דבורין, אמרי טוב, שמעון גל, עידו דיסנצ'יק, צבי זיו, אמיר ברנע ואירית איזקסון. הבקשה הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב לאחר שנדחתה בעליון בקשה לגילוי מסמכים לפני הגשת תביעה נגזרת.

בבקשה לתביעה הנגזרת, שהוגשה באמצעות עו"ד תומר ברם, טוען אהרוני למחדלים מצד נושאי המשרה, שהתחילו ב-2005 לפחות ונמשכו גם בתקופה שקדמה לבקשה לפשיטת רגל נגד פישמן, שהוגשה באוגוסט 2016 על ידי רשות המסים. לאחר שפישמן הוכרז פושט רגל, עו"ד יוסי בנקל מונה למנהל מיוחד לנכסיו. הליכי פשיטת הרגל עדיין מתנהלים.

אליעזר פישמן, שרי אריסון וציון קינןצילום: מוטי מילרוד

כספי מגשר בהליך משפטי נוסף שהוגש נגד הבנק על ידי עורך דין תומר ברם. מדובר בבקשה לגילוי מסמכים לפני הגשת תביעה נגזרת בגין המעורבות לכאורה של הבנק בפרשה של העלמת מס באוסטרליה. לפני כשנה הודיעו הצדדים כי ההליך עבר לגישור בפני כספי.

במאי, דחתה השופטת הכלכלית רות רונן את הבקשה של הפועלים בתביעה הנגזרת בעניין האשראי לפישמן למחוק על הסף את הטענה המתייחסת לאשראי הלירה הטורקית, שלפיה נושאי המשרה התרשלו בכך שאיפשרו את מתן האשראי מבלי שווידאו את יכולת ההחזר. הבנק אשר מיוצג על ידי עו״ד פיני רובין לא ביקש למחוק על הסף סעיפים בעניין נזקים אחרים שנטען בבקשה כי נגרמו לו כתוצאה מאי־נקיטת הליכי גבייה נגד קבוצת פישמן, היעדר ערבויות של בני המשפחה כלפי הבנק ונזקים שנגרמו לפי הטענה ממתן אשראי חדש.

לאחר ההחלטה של רונן, שהייתה לרעת הבנק, המשיכה הבקשה לתביעה הנגזרת להתנהל גם בעילת אשראי הלירה הטורקית וכעת היא עוברת לגישור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית