העליון בקנדה לבעלי מכבי ת"א: רוצה לתבוע את "הארץ"? רק בישראל

מיטש גולדהאר תבע את "הארץ" בשל כתבה שהופיעה בעיתון המודפס, והיו לה גם צפיות בקנדה באתר "הארץ" באנגלית ■ ברוב דעות הוחלט כי הפורום המתאים לניהול התביעה הוא ישראל ■ גולדהאר הציע בדיון בבית המשפט בקנדה לממן את הטסת העדים

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גולדהאר
צילום: ניר קידר
אפרת נוימן
אפרת נוימן

בית המשפט העליון של קנדה הכריע היום (ד') כי תביעת הדיבה שהגיש המיליארדר הקנדי מיטש גולדהאר, בעליו של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב, נגד עיתון "הארץ" - תתברר בישראל.

הרקע לתביעה הוא כתבה שהופיעה במהדורה המודפסת של "הארץ" בישראל בסוף 2011, ובה תואר גולדהאר בין השאר כמי שמנהל את המועדון בצורה ריכוזית ומגלומנית. הכתבה פורסמה גם באתר האינטרנט של "הארץ" בשפה האנגלית, והיו לה 200-300 צפיות בקנדה. גולדהאר תבע את הכתב לשעבר דוד מרואני ואת מי שערך באותה העת את מדור הספורט, שלומי ברזל.

לאחר ששתי ערכאות נמוכות יותר דחו את הבקשה של "הארץ" כי התביעה תתנהל בישראל ולא בקנדה, היום החליט בית המשפט העליון בקנדה ברוב של 6 לעומת 3 כי ישראל, ולא קנדה, היא הפורום המתאים לתביעת הדיבה. בית המשפט קבע כי יש אמנם סמכות לבית משפט קנדי לדון בתביעה, אבל בנסיבות הנקודתיות זהו אינו הפורום הנאות.

אחת מהטענות של "הארץ" היתה כי עליו להתגונן בתביעה באמצעות שורה ארוכה של עדים ישראלים, שלא ניתן לכפות עליהם להגיע לקנדה, והדבר כרוך בהוצאות עצומות – ולכן הפורום הקנדי אינו מתאים.

בתגובה, גולדהאר הציע בדיון בבית המשפט בקנדה לממן את הטסת העדים. "הארץ" השיב על כך כי לא יעלה על הדעת שניתן יהיה לרכוש בכסף פורום קנדי.

טענה נוספת של "הארץ" היתה כי בעלי הון רבים מחזיקים במועדוני ספורט בעולם, ולכן לא ייתכן שבמקרה של תביעות דיבה על אירוע חדשותי בעיתון מקומי יהיה צורך להתגונן במדינות שונות, שהן לעתים מדינות עולם שלישי. טענה נוספת היתה שקנדה הפכה ל"בירת תיירות הדיבה" - וזאת בניגוד למגמה העולמית.

את "הארץ" ייצג עורך דין פול שבאס ממשרד Blakes הקנדי בשיתוף עם היועצים המשפטיים תמיר גליק וליטל רבינוביץ ממשרד ליבליך מוזר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה