ביהמ"ש יכריע מחר אם לאשר את מכירת סניפי הוניגמן קידס לרשת קיווי

קיווי הציעה 8 מיליון שקל עבור 56 חנויות "הוניגמן קידס", נכסים הקשורים למותג והעסקת 70% מהעובדים ■ לאחר שהתנגדו להצעה, הבוקר נפגשים נציגי העובדים עם המשקיע על מנת לגבש עמדה סופית

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סניף של הוניגמן קידס
סניף של הוניגמן קידסצילום: אייל טואג
אפרת נוימן
אפרת נוימן

השופט חגי ברנר מבית המשפט המחוזי בתל אביב ידון מחר בבקשת נאמני הוניגמן לאשר את מכירת חלק מנכסי החברה. הרוכשת היא חברת אבני שוהם אופנה, בעלי מותג הילדים KIWI, וההצעה היא לרכישת "הוניגמן קידס" ונכסים הקשורים למותג, כולל זכויות שכירות ב-56 חנויות והמלאי שנמכר כיום ברשת תמורת 8 מיליון שקל. ההצעה כוללת התחייבות של הרוכשת להעסיק 70% מהעובדים בסניפים הנמכרים ועובדי מטה.

קיווי שהוקמה ב-1993 ונמצאת בבעלות בצלאל בן שלום, מפעילה היום 84 סניפים ועד סוף השנה היא מתכננת לפתוח עוד 12 סניפים.

הנאמנים, רו"ח בועז גזית ועורכי הדין קרן רייכבך-סגל ופיני יניב, כותבים כי יותר מ-15 גורמים, חלקם גורמים משמעותיים בענף, פנו אליהם, נפגשו איתם והביעו עניין ראשוני ברכישת החברה או חלקים ממנה. בסופו של דבר הוגשו להם שלוש הצעות פורמאליות מגובות בערבות בנקאית. שתי ההצעות הנוספות, מעבר לזו של קיווי, היו לרכישת מיקומי החנויות בלבד, ללא פעילות וללא התחייבות להעסקת עובדים. מדובר בהודיס שהציעה לשלם 4 מיליון שקל וגונג שהציעה 600 אלף שקל.

בבקשה כותבים הנאמנים כי הם סבורים כי אין מניעה למכור את המותג של הילדים בנפרד, ובמקביל לאתר פתרונות נוספים ליתרת הנכסים של הרשת. עם זאת, לא ברור מה תהיה האטרקטיביות של שאר הנכסים. בין הסניפים שכלולים בהצעה של קיווי נמצאים גם סניפי TNT, כמה סניפים מעורבים של אופנת נשים וילדים, סניף אאוטלט ומעט סניפי הוניגמן (נשים).

עובדי החברה, המיוצגים על ידי עורכי הדין גלילה הורנשטיין, ואופיר רונן ייפגשו הבוקר (א') עם החברה הרוכשת על מנת לגבש את עמדתם. ביום חמישי הם כתבו לבית המשפט כי הם מתנגדים לאישור בקשת המכירה כפי שהוגשה, שכן לא ניתנה להם שהות לנהל משא ומתן או לפגוש את המציע והצעת המכר בכל הקשור לעובדים "דלילה ועמומה, בלשון המעטה". הם ציינו כי יש להם טענות רבות לעניין התנהלות הנאמנים בכל הקשור להליך המכר, וטענות אלו יועלו בהמשך לפי הצורך. הם ביקשו הבוקר מבית המשפט לאפשר להם להתייחס למכירה ולהגיב עד סוף היום.

בנוסף, נאמני הוניגמן הגישו בשבוע שעבר דו"ח שני ובו הם גם ביקשו להאריך את בקשת הקפאת ההליכים לרשת עד לסוף אפריל. הנאמנים כותבים בדו"ח כי מאז מועד צו ההקפאה ב-14 לפברואר בוצעו ברשת מכירות בהיקף של 25 מיליון שקל והם מפרטים את הצעדים שהם נקטו. הכנ"ר (כונס הנכסים הרשמי) הודיע היום כי אין לו התנגדות להמשך הקפאת ההליכים עד המועד המבוקש.

ב-14 בפברואר הורה השופט עאטף עיילבוני, מבית המשפט המחוזי בנצרת, על מתן צו הקפאת הליכים לרשת ולבעליה - האחים מיכה ויעקב הוניגמן - בעקבות בקשה דחופה שהגישה החברה, שנקלעה למצוקה תזרימית. בהמשך נקבע כי הסמכות המקומית המתאימה היא במחוזי בתל אביב. התיק עבר לשופט ברנר, בוטלה הקפאת ההליכים של הבעלים שחשופים כעת להליכי פשיטת רגל ומונה נאמן נוסף (עו"ד יניב) בנוסף לשני הנאמנים שביקשה החברה.

בבקשה להקפאת הליכים ציינה הוניגמן כי ענף האופנה מצוי במשבר שנמשך כבר כמה שנים, ומקורו בין היתר ברכישות הולכות וגוברות של מוצרי אופנה באינטרנט, ברכישות בחו"ל, בעלויות גבוהות בקניונים ובתחרות משמעותית בענף. היקף חובות הרשת לכלל הנושים (שמונה בנקים) נאמד בסכום של 234 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש