הקניונים מתנגדים למכירת סניפי הוניגמן ל-KIWI: "מכירת חיסול שמקומה בהליך פירוק"

קבוצת קניוני עופר, קבוצת ריט1 וקבוצת עזריאלי מתנגדים למכירה. מחר יתקיים דיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשת הנאמנים - לאשר את מכירת חלק מנכסי החברה שכוללים גם סניפי TNT

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סניף של רשת הוניגמן
סניף של רשת הוניגמןצילום: תומר אפלבאום
אפרת נוימן
אפרת נוימן

קבוצת קניוני עופר הגישה היום (א') הסתייגות מהבקשה לאישור מכירת חלק מהנכסים של הוניגמן. גם ריט1 וקבוצת עזריאלי הגישו התנגדויות דומות, שעיקרן בכך שהמכירה שמוצגת כמכירת מותג "הוניגמן קידס" כוללת גם לא מעט חנויות שאינן של מותג הילדים.

השופט חגי ברנר מבית המשפט המחוזי בתל אביב ידון מחר בבקשת נאמני הוניגמן לאשר את מכירת חלק מנכסי החברה. הרוכשת היא חברת אבני שוהם אופנה, בעלי מותג הילדים KIWI, וההצעה היא לרכישת "הוניגמן קידס" ונכסים הקשורים למותג, כולל זכויות שכירות ב-56 חנויות והמלאי שנמכר היום ברשת תמורת 8 מיליון שקל. ההצעה כוללת התחייבות של הרוכשת להעסיק 70% מהעובדים בסניפים הנמכרים ועובדי מטה.

עם זאת, בין הסניפים שכלולים בהצעה של קיווי נמצאים גם סניפי TNT שאינם עוסקים באופנת ילדים, סניפים המשלבים כמה מותגים (Mix), שני סניפי אאוטלט וכמה סניפי הוניגמן (נשים).

הוניגמן שוכרת מקבוצת קניוני עופר 23 חנויות בקניונים ומרכזים מסחריים, מתוכן 12 חנויות נכללות בהצעת המכירה. בקניוני עופר מציינים כי למרות שהמכירה מוצגת כמכירה של פעילות הוניגמן קידס וכל הקשור לה, הרי שזוהי אמירה מטעה, ובפועל היא כוללת גם הסכמי שכירות של חנויות שאין הוניגמן קידס, כשבמקרה שלה, שבע חנויות מתוך ה-12 אינן של הוניגמן קידס.

"מדובר בהליך פירוק ולא בהליך הבראה או שיקום, שכן בסופו של יום המותג הוניגמן יעבור מן העולם ולא יתקיים עוד במתכונתו הנוכחית", נכתב בהסתייגות, "מתחזק הרושם כי עסקינן ב'מכירת חיסול' של מיקומי סניפים שמקומה בהליך פירוק ולא בהליך הנחזה להתנהל כהקפאת הליכים".

בחמישה מיקומים בקניוני עופר (מתוך שבע החנויות שאינן הוניגמן קידס) כבר מפעילה רשת קיווי חנויות. "החשש הוא אפוא כי כוונת המציעה היא אך ורק לשפר את המיקומים הקיימים של חנויות קיווי לעתיד ולא לשמר את הפעילות הנמכרת". לכן נכתב בהסתייגות כי בנסיבות העניין קיים ספק באשר לסמכות בית המשפט להיעתר לבקשה.

גם ריט1, שהוניגמן שוכרת ממנה שתי חנויות שאינן של הוניגמן קידס הכלולות בהצעת המכירה, מתנגדת לבקשה של הנאמנים. "על פניו נראה כי המציעה עשויה לבקש להפעיל בהן חנויות לממכר בגדי ילדים – לא ברור תחת איזה מותג ,או שתבקש לסחור בהן ולהעבירן לצדדים שלישיים. יובהר כבר עתה כי שתי האפשרויות אינן מקובלות על ריט1 בלשון המעטה", נכתב בהתנגדות.

הסתייגות שלישית הגיעה מקניוני עזריאלי, שמבקשת באמצעות עו"ד יצחק קירה, "שלא לאשר את המכר במתכונת המבוקשת, הכוללת העברת הזכויות במושכרים שמטרת השכירות בהם אינה מכירת אופנת המותג בלבד, ובמיוחד שלא לאשר העברת הזכויות במושכרים אשר בינם ובין המותג 'הוניגמן קידס' אין כל קשר".

השופט ברנר מנוע מלדון בתיקים שבהם מטפל משרד פירון, שמייצג את KIWI, כך שהרשת תצטרך למצוא עורך דין ממשרד אחר שייצג אותה בדיון מחר.

ההסתייגות של קבוצת קניוני עופר הוגשה באמצעות עורכי הדין עמית פינס וליהי בלומנפלד ממשרד פישר בכר, חן, וול אוריון ושות'. את ההסתייגות של ריט1 הגישה עו"ד טלי מיכלין, אף היא ממשרד פישר בכר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים