מגעים להסדר טיעון עם דאוד גודובסקי מנכ"ל ישראל ביתנו

המגעים מתנהלים מול הפרקליטות לקראת חתימה על הסדר טיעון שבו יודה גודובסקי בעבירות שוחד ■ נכון לעכשיו אין הסכמה בין הצדדים בנוגע לעונש המאסר שגודובסקי ירצה

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
השרה לשעבר פאינה קירשנבאום ודוד גודובסקי בבית המשפט
פאינה קירשנבאום ודוד גודובסקי בבית המשפטצילום: עופר וקנין
יסמין גואטה
יסמין גואטה

בשבועות האחרונים מתייצב דוד (דאוד) גודובסקי, לשעבר מנכ"ל מפלגת ישראל ביתנו, פעמיים בשבוע בבית המשפט המחוזי בתל אביב לדיון במשפטו הפלילי בפרשת ישראל ביתנו. את הדיונים הארוכים, שבמהלכם נשמעים העדים מטעם הפרקליטות, הוא מעביר בקריאת ספר על ספסל הנאשמים. כעת מתברר כי במקביל הוא מנהל עם הפרקליטות מגעים לקראת חתימה על הסדר טיעון שבו יודה בעבירות שוחד. אלו הם מגעים ראשוניים בלבד, ונכון לעכשיו אין בין הצדדים הסכמה בנוגע לעונש המאסר שגודובסקי ירצה.

גודובסקי מואשם בעבירות רבות של לקיחת שוחד, בקשת שוחד, סחיטה באיומים, קשירת קשר לפשע, הלבנת הון ועבירות מס. על פי החשד, הוא היה שותף מרכזי בתכנון ובהוצאה לפועל של חלק משמעותי ממעשיה הפליליים של סגנית שר הפנים לשעבר, פאינה קירשנבאום, כאשר לעתים הוא פעל מתוך מטרה לקדם את ענייניו הפרטיים, לעתים מתוך מטרה לקדם את ענייני קירשנבאום ולעתים כדי לקדם את ענייני המפלגה.

אחד האישומים שמיוחסים לו עוסק בעמותת איילים. גם במקרה זה הטענה בכתב האישום היא שהעמותה קיבלה כספים קואליציוניים בתמורה למתן שוחד לקירשנבאום ואחרים. לפי כתב האישום, נוצרה מערכת יחסים הדוקה בין יו"ר העמותה, מתן דהן, לבין גודובסקי, והמפלגה הקצתה תקציבים בהיקף נרחב למימון פעילות העמותה, שמקורם בכספים קואליציוניים. לאחר שגודובסקי הבהיר כי כתנאי להעברת 5 מיליון שקל העמותה נדרשת להעביר לידו חצי מיליון שקל במזומן לטובת צרכי המפלגה, ודהן סירב בשם העמותה, סוכם כי הכסף יחזור למפלגה ב"דרכים יצירתיות".

בכלל זאת סוכם כי העמותה תממן פרויקטים שכלפי חוץ ניתן יהיה להציגם ככאלה שעולים בקנה אחד עם מטרותיה, אך למעשה נועדו לשרת את האינטרסים של המפלגה בכלל ושל קירשנבאום בפרט. בהמשך, נתחים משמעותיים מהתקציבים שהתקבלו בעמותה נותבו באופן ששירת את מפלגת ישראל ביתנו ואת קירשנבאום.

בכתב האישום מתוארים שישה מקרים להעברה יצירתית וסיבובית של כספים. כך, למשל, שילמה העמותה 7,000 שקל בחודש למיכאל קלגנוב, אלוף אולימפי לשעבר ופעיל במפלגת ישראל ביתנו, עבור תפקיד פיקטיבי בעמותה. קירשנבאום הבטיחה לקלגנוב שתסייע לו, שכן מדובר בפעיל מפלגה מרכזי באזור הצפון, והיא רצתה לשמר אותו, ולאפשר לו לכהן במועצת העירייה מטעם המפלגה - אף שזהו תפקיד ללא שכר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"