ערבות של 100 אלף שקל והרחקה ל-45 יום: אלוביץ' וחפץ שוחררו למעצר בית

אלוביץ' הורחק ממשרדי בזק, חפץ הורחק מכל משרדי הממשלה, ועל השניים נאסר לדבר עם יתר המעורבים בפרשה ■ שניהם נאלצו להפקיד ערבות עצמית של 100 אלף שקל לצד הפקדה של 50 אלף נוספים, והם מנועים מלצאת מהארץ למשך 180 יום ■ שני החשודים המרכזיים בתיק 4000 שהו במעצר שבועיים

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלוביץ' וחפץ בהארכת מעצרם, אתמול
אלוביץ' וחפץ בהארכת מעצרם, אתמולצילום: מגד גוזני
יסמין גואטה
יסמין גואטה

שני החשודים המרכזיים בתיק 4000, שאול אלוביץ' וניר חפץ ישוחררו היום (א') למעצר בית בתנאים מגבילים. השניים שוהים במעצר כבר שבועיים.

אלוביץ ישוחרר למעצר בית של 10 ימים עד ל-13 במארס, למעט יציאות להתייעצות עם עורך דינו, ז'ק חן, ובתיאום מראש עם היחידה החוקרת. אלוביץ' יורחק ממשרדי בזק למשך 45 יום ונאסר עליו לדבר עם יתר המעורבים בפרשה, למעט רעייתו איריס אלוביץ' ובנו אור שגם הם חשודים בפרשה, אולם בכל מקרה נאסר עליו לדבר אתם על הפרשה. כמו כן הוטל עליו צו עיכוב יציאה מהארץ למשך 180 יום. אלוביץ' נדרש להפקיד ערבות עצמית של 100 אלף שקל, ערבות צד ג' של 100 אלף שקל ולהפקיד 50 אלף שקל במזומן. על אלוביץ' נאסר גם להתראיין בכלי התקשורת.

גם חפץ ישוחרר למעצר בית בן עשרה ימים בביתו ברעננה. התנאים המגבילים שיחולו עליו כוללים את הרחקתו מכל משרדי הממשלה למשך 45 ימים, אי יצירת קשר עם שאר המעורבים למשך 90 ימים, דרישה להתייצבות במשטרה לפי דרישה, צו עיכוב יציאה מהארץ למשך 180 ימים. בנוסף, נדרש חפץ גם להפקיד התחייבות עצמית בסך 100 אלף שקל, ערבות צד ג' של 100 אלף שקל והפקדה של 50 אלף שקל. גם על חפץ נאסר להתראיין בכלי התקשורת.

הפרשה עוסקת בסיקור אוהד שניתן לראש הממשלה בנימין נתניהו באתר וואלה שבבעלות אלוביץ', בתמורה להטבות שניתנו לאלוביץ' על ידי משרד התקשורת. אלוביץ', בעל השליטה בבזק, הוא הציר המרכזי בפרשה, הוא נחשב מקורבו של נתניהו וחשוד בביצוע עבירות חמורות של מתן שוחד וקבלת דבר במרמה. חפץ חשוד בביצוע עבירות של שיבוש הליכי חקירה ומשפט ולקיחת שוחד.

בשבוע שעבר האריך שופט בית המשפט השלום בתל אביב, עלאא מסארווה, את מעצריהם של השניים בשבעה ימים נוספים שמסתיימים היום.

לאחר שעיין בדו"ח הסודי שהוגש לו על ידי החוקרים קבע השופט מסארווה כי. "ניתן לקבוע בביטחון מלא, כי רמת החשד הסביר לגבי מעורבותם של החשודים שבפניי בפרשה, כל אחד על פי חלקו, הלכה והתחזקה". הוא הוסיף גם כי "שחרור החשודים בשלב זה עלול להביא לפגיעה קשה בהמשך החקירה, בפרט לנוכח מפי לביצוע פעולות חקירה חשובות בימים הקרובים", הוסיף.

בשבוע שעבר דחה בית המשפט המחוזי ערר שהגישו השניים בו טענו כי יש להורות על שחרורם לאלתר על רקע פרשת המסרונים בין שופטת המעצרים, רונית פוזננסקי כץ ונציג רשות ניירות ערך, ערן שחם שביט.

השופט יוסי טופף קבע: "אף אם אניח לטובת העוררים, כי מעצרם נעשה שלא כדין וכי יש לתן לדבר משקל בעת הליכי המעצר, לא יהיה בכך כדי להביא לשחרורם כעת לחלופת מעצר נוכח חומרת המעשים המיוחסים להם וצרכי החקירה, שנותרו בלתי מעורערים".

בכל הנוגע לפרשת המסרונים, השופט פסק כי אין בהתנהלות השופטת רונית פוזננסקי כץ ונציג רשות ניירות ערך כדי להצדיק את שחרורם של אלוביץ' וחפץ מהטעם של הגנה מן הצדק. "הצדדים תמימי דעים בכל הנוגע לחומרת המקרה, והביעו סלידתם מחילופי המסרונים בין השופטת והתובע. אין להמעיט מחומרת המעשה והשלכותיו, אך יש לסכור כי בשעה זו ממש מתקיימת בדיקה על ידי הגורמים המוסמכים לכך וטרם נודע תוצאתה" כתב. אולם, עם זאת הדגיש כי "בשלב זה, והדברים נאמרים בזהירות רבה, דומני כי על בסיס הידוע עד כה, מוקדם לקבוע כי שובשה חקירתם של העוררים או הוטה משפטם לחומרה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?