נאמני הוניגמן: "הפעילות יוצבה ונמשכת כסדרה. יש התעניינות ברכישת הרשת"

הנאמנים הגישו היום דו"ח ראשון לבית המשפט המחוזי בנצרת ■ הם מבקשים אישור לקחת אשראי של 5 מיליון שקל למימון תקופת ההפעלה, במקום הסכום שיועד לכך בבקשת ההקפאה ונמצא במחלוקת עם בנק המזרחי

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חנות הוניגמן
צילום: אייל טואג
אפרת נוימן
אפרת נוימן

הנאמנים לחברת הוניגמן שנמצאת בהקפאת הליכים הגישו היום (ד') דו"ח ראשון לבית המשפט, שלפיו "פעילות החברה יוצבה והיא נמשכת כסדרה, כאשר מכירות המלאי בחנויות הרשת עלו באחוזים ניכרים מעבר לתחזית שבתוכנית ההפעלה ולנתונים של המכירות בשבועות האחרונים, וזאת בסיוע מלא של עובדי החברה, ספקיה, זכייניה וגורמים רבים הקשורים בפעילותה של החברה".

היקף החובות של הרשת לכלל הנושים נאמד בסכום של 234 מיליון שקל. הנאמנים, רו"ח בועז גזית ועו"ד קרן רייכבך סגל, ציינו כי מיום צו הקפאת ההליכים (לפני שבוע) ועד היום נמכרו בחנויות הרשת סחורות בסך 5.4 מיליון שקל. להוניגמן מלאי המוערך בסכום של 120 מיליון שקל (חלקו מלאי בדים).

לפני שבוע הורה השופט עאטף עיילבוני מבית המשפט המחוזי בתל אביב על מתן צו הקפאת הליכים לרשת, וזאת בעקבות בקשה דחופה שהגישה החברה, שנקלעה למצוקה תזרימית. בבקשה הדחופה ציינה הוניגמן כי ענף האופנה נמצא במשבר שנמשך כבר כמה שנים ומקורו בין היתר ברכישות הולכות וגוברות של מוצרי אופנה באינטרנט, ברכישות בחו"ל, בעלויות גבוהות בקניונים ובתחרות משמעותית בענף.

עם זאת, הנאמנים מדווחים כי הם מקבלים פניות מגורמים רבים ובהם גורמים משמעותיים בתחום קמעונאות האופנה בישראל, אשר מגלים עניין ברכישת הרשת בכללותה או בהפרדה למותגים השונים.

בין בעלי החברה, האחים יעקב ומיכה הוניגמן, לבנק מזרחי - הנושה הגדול מבין שמונת הבנקים הנושים, עם חוב של 37 מיליון שקל - קיים ויכוח על שישה מיליון שקל שלקחו הבעלים כהלוואה מהבנק וביקשו להשתמש בו לצורך ההפעלה בתקופת הקפאת ההליכים. לאחר שניתנה הקפאת ההליכים הבנק חילט את הכספים מהחשבונות הפרטיים של הבעלים וטען למעשה עוקץ, מאחר שלטענתו מטרת ההלוואה היתה להקטין את החוב של החברה לבנק.

עוד לפני שיש הכרעה במחלוקת זו ועל מנת שלא לעכב את ההליך, הודיעו היום הנאמנים כי הצליחו למצוא מקור מימון אחר לתקופת ההפעלה - חברת גמא ניהול וסליקה בע"מ, שתעמיד אשראי של 5 מיליון שקל בריבית שנתית של 5%, שישמש להוצאות הבראה.

בדו"ח נכתב כי ההתגייסות של עובדי הרשת הביאה לכך כי רבים מהם מעלים לרשתות החברתיות פרסומים הקוראים לאנשים להגיע לחנויות הרשת, לרכוש פריטים ולסייע למניעת הפגיעה בפרנסה של יותר מ-1,000 עובדים.

הנאמנים מבקשים מבית המשפט לאשר להם לפרסם הזמנה להציע הצעות לרכישת החברה ונכסיה ולתת להם אישור לנטילת ההלוואה מגמא.

היום ב-14:00 יתקיים דיון בהליך ובשאלת הסמכות המקומית לדון בתיק. בעוד הבקשה להקפאת הליכים הוגשה ואושרה בנצרת, טוענים בבנק מזרחי בבקשה שהגישו אתמול כי יש להעביר את הדיון לבית המשפט המחוזי בתל אביב בשל היעדר סמכות מקומית לבית המשפט בנצרת. בבנק ציינו כי המשרד הרשום של החברה הוא בתל אביב, משם מנוהלים החברה ועסקיה וזהו מקום מושבם של הנושים המובטחים. הנאמנים הגיבו היום גם לבקשה זו ונימקו מדוע המקום המתאים להמשך הדיון הוא במחוזי בנצרת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מסך נתונים בבורסת וול סטריט מציג מרוץ עליות, בשבוע שעבר

רווחי החברות צומחים? מתברר שיש גורם שמנפח אותם

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי