נשיאת העליון העידה במשטרה: "גרסטל היתה מזועזעת, אך לא פירטה"

השופטת אסתר חיות אמרה בעדותה במשטרה: "בשל מיעוט הפרטים והסיפור המעורפל שאותו בחרה גרסטל לספר לי, לא היה בידי בסיס כלשהו לנקיטת כל צעד"

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מימין: השופטת (בדימוס) הילה גרסטל ונשיאת העליון אסתר חיות
מימין: השופטת (בדימוס) הילה גרסטל ונשיאת העליון אסתר חיותצילום: מוטי מילרוד ואוליבייה פיטוסי
TheMarker

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, פירסמה הערב הודעה שבה פירטה את עדותה בפני חוקרי המשטרה בפרשת 1270.

על פי ההודעה, הנשיאה חיות אישרה "כי חברתה הנשיאה (בדימוס) הילה גרסטל, שהייתה מועמדת בשנת 2015 לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה, סיפרה לה בדיעבד ולאחר שהמועמדות כבר לא הייתה רלוונטית, כי מקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו דיבר עם ידיד שלה בעת שהייתה מועמדת וביקש לברר איתו מה תהיה עמדתה לגבי חקירות אשת ראש הממשלה".

חיות אמרה בעדותה כי גרסטל הביעה בפניה זעזוע מהאירוע, אך הוסיפה כי לא תוכל לפרט מעבר לכך ולא תוכל לספר לה מי האנשים שבהם מדובר.

חיות הוסיפה בשל מיעוט הפרטים והסיפור המעורפל שאותו בחרה גרסטל לספר לה, לא היה בידי הנשיאה חיות בסיס כלשהו לנקיטת כל צעד מצידה.

הבוקר חלה הסתעפות דרמטית בחקירה החדשה שהחלה בתיק בזק: חשד חדש שלפיו ב-2015, בעיצומו של המרוץ לאיוש תפקיד היועץ המשפטי לממשלה, נפגש מקורב ראש הממשלה, ניר חפץ, עם אחד ממקורביה של השופטת לשעבר הילה גרסטל, שהיתה בין המועמדים לתפקיד. על פי החשד חפץ שאל את מקורבה של גרסטל, אלי קמיר (שנעצר הבוקר) אם תמורת המינוי היא תהיה מוכנה להתחייב לסגור את החקירה נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו בתיק המעונות.

במסגרת החקירה, נגבו גרסאות מהמעורבים, וגם גרסטל עצמה מסרה עדות פתוחה לגבי השתלשלות הדברים. חפץ חשוד בעבירות מתחום טוהר המידות ושחיתות ציבורית. על אף בקשת המשטרה והפרקליטות, בית המשפט לא האריך הבוקר את מעצרו של חפץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה