יורוקום הגישה לבית המשפט בקשה להסדר נושים: סיידוף יזרים 400 מיליון שקל

יורוקום ניהלה בשבועות האחרונים משא ומתן אינטנסיבי עם נתי סיידוף, שבסופו סוכם כי יזרים 400 מיליון שקל לקופת הנושים של החברה, ללא צורך בהיתרי שליטה - ותוך טיפול ממשי בחוב של בנק מזרחי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי סיידוף
נתי סיידוףצילום: עופר וקנין

חברת יורוקום תקשורת, שבבעלות שאול אלוביץ', הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב הסדר נושים מוצע הכולל את כניסתו של נתי סיידוף כמשקיע לחברה. ההסדר כולל התחייבות של סיידוף להזרים לטובת ההסדר 400 מיליון שקל.

יורוקום מציינת כי היא ניהלה בשבועות האחרונים משא ומתן אינטנסיבי עם סיידוף ונציגיו, שבסופו נרקם המתווה הנוכחי, שבמרכזו עסקה הכוללת הזרמה משמעותית לקופת הנושים של החברה, ללא צורך בהיתרי שליטה, ותוך טיפול ממשי בחוב לבנק מזרחי.

בבסיסו של ההסדר עומדת כניסתו של סיידוף ליורוקום תקשורת והתחייבותו להזרים לטובת גיבושו סכום כולל של 400 מיליון שקל, מהם 350 מיליון שקל לקופת ההסדר ו-50 מיליון שקל לרכישת חלק יחסי בחוב של החברה לבנק מזרחי.

ההזרמה היא הבסיס להסדר, ומאפשרת במקביל גם הקצאת מקורות מוגדרים לצורך טיפול בחברות האחרות בקבוצה שיש להסדיר את החובות שלהן במעגל הראשון (יורוקום אחזקות ויורוקום נדל"ן) ובמעגל השני (יורוקום תעשיות).

שאול אלוביץ'צילום: אייל טואג

מהבקשה עולה כי לאחר כניסת סיידוף, תכלול יורוקום תקשורת ארבעה נכסים בלבד: מניות אינטרנט זהב בבעלות הקבוצה, שלצורך ההסדר מיוחס להן שווי של 437 מיליון שקל; כל מניות חלל תקשורת בבעלות הקבוצה, שלצורך ההסדר מיוחס להן שווי של 215 מיליון שקל; מניות אנלייט בבעלות הקבוצה, שלצורך ההסדר מיוחס להן שווי של 138 מיליון שקל; והאחזקה בפרויקט מידטאון, שההסדר מייחס לה שווי של 170 מיליון שקל.

כלומר, סך הכל לחברה פוסט-הסדר יהיו רק ארבעה נכסים שיוחס להם שווי כולל של 960 מיליון שקל.

יורוקום מבקשת מבית המשפט לקבל צו לכינוס אסיפות נושים גם בחברות יורוקום נדל"ן ויורוקום תעשיות כדי להציג בפניהם את ההסדר המוצע. מהבקשה עולה כי הסדר החובות בחברות אלה הוא נדבך מהותי בהוצאתו לפועל של ההסדר המוצע. "ההסדר המוצע מטפל הלכה למעשה גם בנכסיהן של שתי חברות אלה וגם בהסדרת חובותיהן", נכתב.

יורוקום טוענת: "בשל היות יורוקום תקשורת לבו של קונצרן החברות המרכיב את קבוצת יורוקום, ובשל הקשרים העסקיים והמשפטיים ההדוקים בין החברות המרכזיות בקבוצה, הכוללים בין היתר ערבויות צולבות, חובות הדדיים ונושים משותפים, לא ניתן לגבש הסדר לחברה בלי שיוסדרו במקביל גם החובות בחברה האם יורוקום אחזקות ובחברה האחות יורוקום נדל"ן".

במקביל, מתבקש בית המשפט להורות גם על כינוס אסיפת נושים גם ביורוקום תעשיות, לצורך הוצאתו לפועל של הסדר יורוקום תעשיות, אף שהסדר יורוקום תעשיות נוגע למכלול התפעולי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית