גם הפועלים מתנגד לשכר הטרחה חסר התקדים שדורשים נאמני מגה

בתגובה שהגיש הבנק נטען כי בתחשיבי הנאמנים חסרים נתונים מהותיים, והוצג חישוב אחר שלפיו על הנאמנים לקבל שכר טרחה של 12 מיליון שקל

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משמאל לימין: גבי טרבלסי, אהוד גינדס ואמיר ברטוב
משמאל לימין: גבי טרבלסי, אהוד גינדס ואמיר ברטובצילום: עופר וקנין וגילי ומירית סטודי
יסמין גואטה
יסמין גואטה

בנק הפועלים , הנושה הגדול ביותר של מגה מתנגד לשכר הטרחה חסר התקדים בסכום של 153 מיליון שקל שדרשו לקבל שלושת נאמני מגה. בתגובה שהגיש בסוף השבוע שעבר הבנק לבית המשפט הוא טוען כי לנאמנים, רו"ח גבי טרבלסי ועורכי הדין אהוד גינדס ואמיר ברטוב, מגיע שכר טרחה של כ-12 מיליון שקל עבור חלקם עד כה. השופט אילן שילה צפוי לקבוע בקרוב את גובה שכר הטרחה של הנאמנים, שבינתיים הגישו לבית המשפט תחשיב אחר, שממנו עולה אפשרות שהם יקבלו סכום שנע בין 62 ל–99 מיליון שקל.

שלושת הנאמנים מונו לפני כשנה, עם מתן צו הקפאת הליכים לרשת מגה, שנקלעה לחובות של יותר ממיליארד שקל והגישה לבית המשפט בקשה להקפאת הליכים. את הבקשה לפסיקת שכר הטרחה הגישו הנאמנים לבית המשפט בינואר האחרון וציינו כי תוצאת הפעילות שלהם בתקופת ההקפאה תביא בסופו של יום לקופת הפירוק כ-1.025 מיליארד שקל, כלומר, שיעור ההחזר הממוצע לנושים צפוי לעמוד על כ-85%.

בבקשה שהגישו התבססו הנאמנים על תקנה 8א לתקנות החברות, שקובעת שכר חלוקה על פי תוצאה, כלומר, שכר שנגזר מהצלחת הטיפול והתועלת שנוצרה בפועל לנושים. על פי התקנה, רשאי בעל תפקיד "לבקש שכר טרחה מתוך סך כל הנשייה שחילק בפועל לכל הנושים, בכסף או בשווה כסף" על פי אחוזים הנגזרים משיעור החלוקה בפועל לכל הנושים.

תקנות השכר קובעות כי בגין חלוקה של למעלה מ-80% מסך הנשייה, השיעור שישולם כשכר טרחה הוא 11%-12%. התקנות גם קובעות כי "בנסיבות מיוחדות, שנבעו ממאמץ מיוחד, רשאי בית המשפט לפסוק שכר של בין 12%-15% מסך הנשייה לחלוקה". הנאמנים נסמכים על כך וטוענים כי במקרה הזה מגיע להם שכר טרחה של 15%.

בתגובה שהגיש הפועלים נטען כי בתחשיבי הנאמנים חסרים נתונים מהותיים הנדרשים לצורך חישוב שכר חלוקה על פי תקנה 8א' לתקנות השכר. למשל, סכום התביעות שאין בהן עדיין הכרעה חלוטה והסכומים נטו שחולקו על ידי הנאמנים בפועל לנושים. "משום מה, התעלמו הנאמנים מהחלטת בית המשפט ומהתקנות, וסכום החובות שנלקח על ידם בחשבון לצורך חישוב שכר החלוקה כולל חלק מהערעורים בלבד. כלל לא ברור מההודעה האם וכיצד נלקחו בחשבון תביעות חוב שטרם הוכרעו", נכתב בתגובת הבנק.

עוד מציין הבנק בתגובה כי נתון נוסף שנדרש לצורך חישוב שכר הטרחה הוא סכום החלוקה בפועל לנושים. "על אף הוראות חד משמעיות אלו, עדיין קיימת אי בהירות בהודעת הנאמנים ובתחשיבים שצורפו לה, וגם כיום לא ניתן לדעת מהם הסכומים שחולקו בפועל- נטו לנושים", נכתב. הבנק גם הציג חישוב משלו לפיו על הנאמנים לקבל שכר טרחה של 12 מיליון שקל בלבד.

גם בכונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) התנגדו בתוקף לסכום חסר התקדים שדרשו שלושת הנאמנים בתחילה. בתגובה שהגישו לבית המשפט במארס, הדגישו כי יש להגביל את שכר הטרחה לסכום של 28 מיליון שקל בלבד - פחות מחמישית מהסכום המבוקש. עוד הדגיש בכנ"ר כי תוצאת שכר הטרחה של הנאמנים "כלל אינה מתקבלת על הדעת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות