רשות ני"ע: להרחיק את פילבר ממשרד התקשורת ל-45 ימים נוספים

ממצאי החקירה העלו חשד ממשי כי פילבר פעל בצורה שיטתית, מכוונת ומתמשכת כדי להעביר לבזק מסמכים מסווגים וניירות עמדה פנימיים, תכתובות ומסמכים מדיונים פנימיים

יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה

רשות ניירות ערך מבקשת להאריך את הרחקתו של מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר ,ממשרד התקשורת למשך 45 ימים נוספים. בתחילת השבוע הגישה הרשות לבית משפט השלום בתל אביב בקשה דחופה להארכת תקופת התנאים המגבילים שחלים על פילבר.

הרשות מבקשת להאריך גם את צו איסור היציאה מהארץ שחל על פילבר מאז מעצרו ואת האיסור שחל עליו ליצור כל קשר עם עובדי משרד התקשורת או בזק.

פילבר (54) מונה ביוני 2015 על ידי ראש הממשלה ושר התקשורת דאז, בנימין נתניהו, למנכ"ל משרד התקשורת. הוא מורחק ממשרד התקשורת מאז מעצרו בתחילת יולי. תחילה, הוא שהה במעצר בית מלא במשך מספר שבועות ואז שוחרר בתנאים מגבילים ובכפוף להפקדת ערבות בנקאית של 400 אלף שקל.

רשות ניירות ערך טוענת כי נאספו על ידה ראיות המצביעות על כך שפילבר פעל במסגרת תפקידו בדרכי מרמה לקידום האינטרסים של בזק במשרד התקשורת. ממצאי החקירה העלו חשד ממשי כי פילבר פעל בצורה שיטתית, מכוונת ומתמשכת כדי להעביר לבזק מסמכים מסווגים וניירות עמדה פנימיים, תכתובות ומסמכים מדיונים פנימיים.

את כל זה, טוענת הרשות, פילבר הסתיר מהגורמים המקצועיים והמשפטיים של משרד התקשורת. עוד עלה בחקירה כי אנשי בזק נהגו להעביר לפילבר את עמדתם על גבי המסמכים שהדליף להם והוסיפו עליהם תיקונים. פילבר חשוד, בין היתר, בעבירות של מירמה והפרת אמונים וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

בדיון שהתקיים בבית המשפט בתחילת אוגוסט האריכה השופטת רונית פוזננסקי כץ מבית המשפט השלום בתל אביב את התנאים המגבילים שחלים על פילבר ופסקה כי הוא יורחק ממשרד התקשורת למשך 30 ימים נוספים.

"במהלך הדיון הונחו בפניי חומרים רבים וחסויים, מהם למדתי על החשד הסביר בעניינו של החשוד - שאינו מבוטל כלל וכלל. במצב דברים זה אני סבורה כי הכף נוטה בשלב זה לטובת האינטרס החקירתי והאינטרס הציבורי. עם זאת, כדי לפקח על התקדמות החקירה ולצמצם את הפגיעה בחשוד ובחופש העיסוק שלו, מצאתי לנכון לצמצם את התקופה ולהעמידה על 30 ימים".

השופטת קבעה כי פילבר לא ייצור קשר ישיר או עקיף עם עובדי משרד התקשורת או עובדי משרד המשפטים, וכן נאסר עליו ליצור קשר עם עובדי החברות בזק yes וחלל. כעת, עם סיום התקופה הזו מבקשת הרשות מבית המשפט להורות על המשך התנאים המגבילים שחלים עליו.

מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילברצילום: אמיל סלמן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"

ג'ף בזוס, מייסד ויו"ר אמזון והאיש השני בעושרו בעולם. שוויו צלל ב-82.7 מיליארד דולר

הבוננזה נגמרה: האומה העשירה בעולם מגלה פתאום שהיא ענייה יותר